Güz Kahve Tarihi – Bir Tutam Yum

Peki merhaba! Elimde bir kahve, yüzümde bir gülümseme var ve gerçek insanlar gibi sohbet etme zamanı!

Bu günlerde, sonbaharda vazgeçilmezim olan küçük Keep Cup şeyimde krema, akçaağaç şurubu ve bir tutam tuz ile normal kahve içiyorum. Ya da akşamsa ve televizyonun karşısında oturuyorsam, ellerimi kesinlikle bir fincan Good Earth tatlı ve baharatlı çayın etrafına sarmışımdır.

Ama lütfen şu anda haftada en az 2 veya 3 Starbucks balkabağı baharatlı latte aldığımı ve bütçe komitesinin bu konuda benimle konuşmak istediğini unutmayın.

PSL’li değilseniz, PSL siparişimi deneyin: orta, kafeinsiz (endişeli kişi sorunları), yulaf sütü, 4 yerine 3 pompa, kamçıyı tutun. Çökmekte ama zengin bir kahve çökmekte. Ve Starbucks’tan olmalı. Caribou’nun zamanı ve yeri var ve diğer her yerin kendi nakavtı olduğunu biliyorum, ancak bu konuda OG’ye bağlı kalmaya büyük bir inancım var. Ayrıca yaklaşık 15 dolar, dolayısıyla bütçe komitesi. Hareketli.

Hayat hakkında konuşalım. ♡


Özetle Anne Hayatı

Bugünlerde zamanımın, enerjimin, paramın, uykumun ve genel boşluklarımın çoğunu kaplayan şey bu iki küçük insan.

Çok güzeller, tuhaflar ve komikler ve biz çok şanslıyız.

Anne olmayı gerçekten seviyorum.

Aile Hayatı kategorisindeki sonbahar olayları şunları içerir:

  • Bu sonbaharda yeni okul programlarına başlamanın heyecanı ve rutini
  • Yeni becerilerin ve ilgi alanlarının gelişmesini izlemenin büyüsü (arkadaşlar, dans, yüzme, sanat)
  • Güzel sonbahar havamızda dışarı çıkmak: elma bahçesi, sevişme hayvanat bahçesi, çift koşucuda yürüyüşler
  • İyi arkadaşlarla kuzeye bir aile gezisine çıkmak ve GERÇEKTEN EĞLENCELİ, MUHTEŞEM ZAMAN! Hayat nedir!
  • Solvi’nin kalbi sağlıklı ve Lena bir yıllık mücadeleden sonra normal bir bebek gibi uyuyor! Her yerde teşekkürler.

Bazıları, bu özette de yerlerini hak eden önemli olmayan olaylara düşüyor:

  • Burun akıntısı ve öksürük ve ateş
  • Yılın kalp kırıklığı olarak geçebilecek, çocuk hastalığı nedeniyle son dakikada iptal edilmesi gereken, çok beklenen bir anne ve baba gezisi
  • Zamansız bozulan bir bulaşık makinesi (hiç zamanında geldi mi?)
  • Ve özellikle yumuşak jel yağını kendi üzerine sıkmak, evimizde elleri ve ayakları üzerinde takip etmek ve balık kokusu ve yağlarını mobilyalar ve temiz çamaşırlarla karıştırmayı içeren bir olayla Sage’nin balık yağı haplarına yönelik bir yürümeye başlayan çocuk takıntısı.

Hayat genellikle şöyledir:

Ama aynı zamanda böyle hissettiriyor.

Ve bu yorucu, ama aşk sadece basit ve çok saf.

Gerçekten, gerçekten harika.

Onu hiçbir şeyle takas etmem.


Yeni Bölümler

Bu da sanırım beni işe getiriyor.

12 yıldır Pinch of Yum üzerinde çalışıyoruz. (Ve hayır, bu fotoğraf bizim stüdyomuz veya evimiz değil – keşke! Bazı projeler için kiraladığımız bir çalışma alanı.)

ben … idim gidiyor son 12 yılın çoğunluğunun net hedefler ve şeylerin yönünün oturmuş ve belirlenmiş hissi ile düz bir çizgi olduğunu söylemek. Ama biraz daha yakından baktığımda, gerçek şu ki, içinde bir tür geçişin olmadığı hiçbir sezon olmadı.

Değişim belki de tek sabit olmuştur.

Yani değişim rüzgarlarının yeniden estiğini hissettiğimi söylemek o kadar da sıra dışı değil. Her zaman yaptıkları gibi. Hayatın her zaman yaptığı gibi. Ve bunların çoğunun anne olmakla ilgisi var.

Bir Enneagram 6 olarak sürekli kendimden şüphe ediyorum – bunu gerçekten yapmak istiyor muydum? peki ya diğer şey? falanca ne düşünüyor? daha iyi bir yol var mı? – ve kulağa klişe gelse de bu sezon kendime karşı gerçekten dürüst ve gerçekçi olmaya çalışıyorum. Gürültüyü, varsayımları, beklentileri, hatta kendi egomu bastırmaya çalışıyorum ve sadece Emily Freeman’ın podcast’indeki tema sorusuna kendi cevabıma odaklanıyorum: sonraki doğru şey nedir?

İnsanların gerçek hayatlarını iyi bir yemeğin sevinciyle daha iyi hale getiren tarifleri paylaşarak ve dünyaya yayarak, muhtemelen her zamankinden daha fazla aşık olmaya devam ediyorum. Bunu yapmak ve buna iş demek bir zevk ve ayrıcalıktır.

Ayrıca, değişim rüzgarları estiğinde, kendi başarı tanımımın peşinden giderek ve bu başka birininkinden farklı görünüyorsa sorun değil, bu çalışmanın bir sonraki yinelemesini zarif ve güvenle inşa edebileceğimi umuyorum. .

Hayat bizi diken üstünde tutmakta çok iyi, değil mi?


Cilt Kanseri PSA ve Yaklaşan Plastik Cerrahim

Evet, estetik ameliyat dedim.

Bu yılın başlarında rutin bir dermatolog randevusunda, saç çizgimin biyopsisi üzerinde ciddi bir şekilde atipik olarak geri gelen bir ben vardı. Bu, melanomaya dönüşme riskinin en yüksek olduğu anlamına gelir ve bu da daha fazla, daha kapsamlı bir şekilde çıkarılması gerektiği anlamına gelir.

Ben yüzümde olduğu için, bu kapsamlı çıkarmanın bir plastik cerrah tarafından yapılması gerekiyor.

Onunla yaptığım görüşmede öğrendiğim şey çok heyecan verici değil: çıkarmak için saçımı biraz tıraş etmeleri gerekecek ve tüm bunlar söylenip yapıldığında, sonunda 2 ile karşılaşacağım. yüzümde inçlik yara izi. Ayrıca bir süreliğine biraz eğri bir yüze sahip olacağım çünkü bir taraftaki cildim dikişlerle daha sıkı çekilecek – bir yüz germe gibi, ama… iyi değil.

Ve biliyor musun? BÜYÜK büyük bir şey değil, ama bunun için üzgünüm. Yüzümde büyük bir yara izi ve muhtemelen bir süredir devam eden garip görünümlü asimetrik bir görünüm olduğu için üzgünüm. Saçımı tuhaf bir şekilde traş ettiğim için üzgünüm. Ayrıca en sevdiğim şeylerden birinin – içeride olmak, ıslanmak, güneşte yatmak – gelecekte gerçekten hayatımın bir parçası olmayacağı için üzgünüm.

Hatalarımdan öğrenebilecekleriniz: güneş kremi kullanın ve düzenli cilt kontrolleri için dermatoloğa gidin.

Bir süredir dermatoloğa yıllık kontroller için gidiyordum ama Lena doğduktan sonra vagondan düştüm, bu yüzden son iki yılı kaçırdım. Ama bu yıl gittiğim için çok mutluyum çünkü fark etmeden, izlediğimiz o kıllı benle ilgili bir şeyler değişti. Ve tüm bunlar gerçekten bir serseri ve sabırsızlıkla beklediğim bir şey olmasa da, umarım bu yüzden tam bir melanomdan kaçınabileceğim.

Dermatoloğum bana “güvenli bronzluk diye bir şey yoktur” dedi. Bir genç olarak birkaç yanık dışında, her zaman yanmaktan kaçındım ve neredeyse her zaman güneş kremi sürdüm. Ve gerçekten çok kolay bronzlaştığımdan, cilt kanseri riski yüksek biri olacağımı hiç düşünmemiştim (açık tenli kocamın aksine). Ama ne yazık ki buradayım.

Cilt kontrolünü planlayın! Ve eğer böyle bir şey yaptırdıysan, senden olumlu, cesaret verici bir hikaye alacağımı biliyorsun.


CSA Lehinde Oy

Bugün, kelimenin tam anlamıyla, yazın son CSA alımımız! Meyve ve sebzelerin bir başka harikası oldu. Sonbahar ürünü (özellikle kabak) benim favorilerimden biriydi! Ve pancarlar! OMG pancar. Björk’ün bir sebze hakkında, bu yaz sade buharda pişirilmiş CSA pancarları hakkında övdüğünden daha fazla övdüğünü hiç duymadım. Çok tereyağlı ve mükemmellerdi.

Bu yaz CSA’mızı yapmanın en iyi avantajlarından biri, kızların sebzelere aşık olmaya başlamasını izlemek.

Bunu biraz yan gözle söylüyorum çünkü elbette sevdikleri şeyler her dakika değişiyor ve süt ve peynir çeşitlerine odaklanıyor. Ancak her hafta yeni bir karton sebze ile her hafta “kutudan çıkarma” süreci inkar edilemez derecede heyecan vericidir. Ve kesinlikle, aksi halde denemeyi düşünmediğim yeni sebzelerin kızları eğitmesine ve maruz bırakmasına yardımcı olduğunu hissediyorum. Ne kadar kararsız veya geçici olursa olsun, sebzelere olan herhangi bir ilgiyi, topluluk tarımımıza bağlı olmaya büyük ölçüde borçluyum!

Yaptık Küçük Büyük Gökyüzü Çiftliği son iki yıldır ve harikalar! Şiddetle tavsiye ederim.


Bu Sonbahar Bana Sevinç Getiren Yiyecekler

Bu öğle yemeği salatası lezzetlidir ve muhtemelen bir noktada kendi yerini alacaktır, ancak şimdilik bunun yapılması gerekecek: bahar / salata karışımı, kızılcık, baharatlı tatlı cevizler, bleu peynirli kekler, fırınlanmış somon ve baharatlı beyaz trüf sos. mayonez, beyaz trüf yağı, sriracha, sirke, tuz ve sarımsak tozu ile yapılır. Oof! Bleu peyniri normalde somonla gider mi bilmiyorum ama her şeyin bu kombinasyonunu kazıyorum. O gerçek bir sonbahar güzeli.

Bu sonbaharda yaptığım ve sevdiğim diğer şeyler:


Burada olduğun için teşekkür ederim! ♡ Bir hafta veya 12 yıl boyunca. Bu alanı, bu yemeği ve bu küçük yaşamı sizinle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.

Leave a Reply

%d bloggers like this: