Folyoda Izgara Hawai Barbekü Tavuk

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı okuyun.

Folyoda ızgara Hawaii barbekü tavuğu, en şaşırtıcı tatlı ve keskin ananas barbekü sosuna sahiptir! Taze ananas ve lezzetli yaz sebzeleriyle mükemmel bir ızgara yapıyor!

Bunun gibi ızgarada pişirebileceğiniz tarifleri seviyorsanız, bu harika ızgara kuşkonmazı, bu ızgara kebapları ve bu lezzetli ızgara karidesi MUTLAKA DENEYİN!

Pişmiş ananas ve sebzelerle çevrili alüminyum folyoda pişmiş barbekü tavuğu.

Folyo Tarifinde Izgara Hawai Barbekü Tavuğu

Evimizde bir trajedi oldu ve ızgaramız öldü. O şeyi ne kadar sevdiğimi artık hepiniz biliyorsunuz. Yaz barbeküleri evimizde oldukça düzenli oluyor, bu yüzden ızgaraya ihtiyacım var! Ama merak etmeyin, sadece iki gün içinde ön verandama bir ızgara teslim edildi ve kısa sürede ızgaraya geri döndüm!

Bu yaz ızgara yapmak için en sevdiğimiz şeylerden biri folyo paketler oldu. Ailenin her bir üyesi için mükemmel bir hizmettirler. Her küçük paket, yumuşak ve lezzetli et ve sebzelerle tamamlanmıştır. Bu Hawaii Barbekü tarifini blogda o kadar çok sevdim ki, onu lezzetli bir folyo paketine dönüştürmeye karar verdim. Çok lezzetli çıktı ve lezzet harikaydı. Lezzetli ananas ve yaz sebzeleri ile pişirilen tavuğun üzerine tatlı ve keskin ananas barbekü sosu boğuldu. Her birimiz bu lezzetli folyo paketleri çok sevdik. Ailenin de onları seveceğini biliyorum!

Izgara Hawai Barbekü Tavuğundaki Malzemeler

Bu tarif, tavuğunuzla birleştirdiğiniz meyve ve sebzelerden çok taze tatlar içeriyor. Kesin ölçümler için tarif arabasının altındaki tarif kartına bakın.

 • Tavuk göğsü: Ben bu tarifte kemiksiz derisiz tavuk göğsü kullanmayı seviyorum.
 • Barbekü Sosu: Bu tarifi kullanarak kendi barbekü sosumu yapmayı seviyorum. Ama satın alınan mağazaya gidiyorsanız, o zaman Sweet Baby Ray’s benim favorim!
 • ananas dilimleri: Ananas dilimlerinizi süzmeyin, suyunu saklayın!
 • Soya sosu: Bu, sosa harika bir lezzet katar.
 • Sarımsak: Ben bu tarifte kıyılmış sarımsak kullandım.
 • Sebzeler: Dilediğiniz sebzeleri kullanabilirsiniz ama ben kırmızı dolmalık biber, kabak ve yeşil soğanı ananasla eşleştirmeyi seviyorum.

Hawai Barbekü Tavuk Folyo Paketleri Nasıl Yapılır

Bunlar çok kolay ve her seferinde mükemmel şekilde yumuşak ve sulu çıkıyor. Herhangi bir yaz barbeküsü için mükemmeller ama beni bilirsiniz, kışın da fırınımı kullanarak folyo paketleri pişirmeyi severim! Bunu nasıl değiştirebileceğiniz ve tüm yıl boyunca nasıl yapabileceğinizle ilgili aşağıdaki talimatlara bakın!

 1. Folyo paketleri hazırlayın: Izgarayı orta ateşte ısıtın. Tavuğu ve sebzeleri sarmaya yetecek kadar ağır hizmet tipi folyodan 4 yaprak kesin. Daha sonra tavukları alüminyum folyonun ortasına koyun ve sebzeleri bölün ve her bir pakete 2-3 ananas dilimi ekleyin.
 2. Çırpma sosu: Bir kapta barbekü sosunu, ananas dilimlerinin suyunu, soya sosunu ve sarımsağı karıştırın. Tavuğun üzerine yaklaşık 2 yemek kaşığı sosu yayın ve yaklaşık ¼ fincan ayırdığınızdan emin olun.
 3. Izgara yapın ve süsleyin: Tavuk paketlerini ızgaraya alın ve yaklaşık 7 dakikada çevirerek 13-15 dakika ızgara yapın. Paketleri dikkatlice açıp servis yapmak için, ayrılmış sos ile yağlayın ve yeşil soğanla süsleyin.
Hawaiann barbekü tavuğunun ve malzemelerin folyoya nasıl eklenip sarılacağını gösteren 3 resim.

Folyo paketleri fırında pişirebilir miyim?

Evet! Bu ızgara Hawai barbekü tavuğu, isterseniz veya kullanmak için bir ızgaranız yoksa fırında pişirebilirsiniz!

 • Fırını 400F’ye önceden ısıtın ve paketlerinizi yapın. Folyoyu tüm malzemelerin etrafına güzel ve sıkı bir şekilde kapattığınızdan emin olun. 20 dakika ya da tavuklar pişene kadar pişirin. Pişmiş tavuğun iç sıcaklığı 165 derece Fahrenheit’tir.

Folyo paketinde ızgara Hawai barbekü tavuğuna giren bir çatalın yakından görünümü.


 • Izgarayı orta ateşte ısıtın. Tavuğu ve sebzeleri sarmaya yetecek kadar ağır hizmet tipi folyodan 4 yaprak kesin. Tavuğu alüminyum folyonun ortasına koyun ve sebzeleri bölün ve her bir pakete 2-3 ananas dilimi ekleyin.

 • Bir kapta barbekü sosunu, ananas dilimlerinin suyunu, soya sosunu ve sarımsağı karıştırın. Tavuğun üzerine yaklaşık 2 yemek kaşığı sosu yayın ve yaklaşık ¼ fincan ayırdığınızdan emin olun.

 • Tavuk paketlerini ızgaraya alın ve yaklaşık 7 dakikada çevirerek 13-15 dakika ızgara yapın. Paketleri dikkatlice açıp servis yapmak için, ayrılmış sos ile yağlayın ve yeşil soğanla süsleyin.


İlk Olarak 7 Ağustos 2016’da Yayınlandı
15 Haziran 2022’de güncellendi

Hizmet: 4

kalori279kalori (%14)karbonhidratlar34g (%11)Protein26g (%52)Yağ4g (%6)Doymuş yağ1g (%5)Doymamış yağ1gTekli doymamış yağ1gTrans yağ1gKolesterol72mg (%24)Sodyum1044mg (%44)Potasyum912mg (%26)Lif2g (%8)Şeker28g (%31)A vitamini1322İÜ (%26)C vitamini58mg (%70)Kalsiyum49mg (%5)Ütü1mg (%6)

Tüm beslenme bilgileri üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Leave a Reply

%d bloggers like this: