Ezilmiş Brokoli ve Yumuşak Yumurta Tarifi ile Chili Sarımsaklı Pappardelle

Minimum içerikli soslu kaygan, baharatlı, patronluk taslayan erişteler, üstüne bir yığın kavrulmuş parçalanmış brokoli ve mükemmel şekilde dağılmış yumuşak bir yumurta. Evet lütfen.

Bu tarifin sponsoru DeLallo’dur.

Bu, İlkbahar 2023 SOS Serimizin bir parçası olan yepyeni bir tarif, başka bir deyişle KOLAY tarifler! SOS tarifleri koleksiyonumuzun tamamını buradan görüntüleyin.


Bu yazıda ne var


Pappardelle eriştelerini çeken maşalar

Lindsay’in Notları

Ah adamım, bu kaygan, baharatlı erişteler bir ŞAKA. İpeksi, zengin, derin lezzet dolu ve bir anlık sıcaklık!

Bu tarifin “normal aile yemeği” kategorisine daha az, “akıllı / sert yemek / son dakika yemeği” kategorisine daha çok ait olduğunu söyleyebilirim.

Büyük tatlar sonunda çocuklarım için biraz fazla oluyor, bu yüzden bunu ultra tatmin edici, ipeksi ve baharatlı bir şey gerektiren, şu anda ihtiyacı olan aç bir anne anı için yapıyorum. Çoğu zaman onu saf ve mutlak bir neşe anında ocağın üzerinde yerim.

Ve neyse ki, bileşenler herkes için işe yarayabilir (tereyağlı erişte her zaman bir çocuk kazanır, artı yumurta ve brokoli!), Bu nedenle, biraz fazladan brokoli ve yumurta toplarsanız, kolayca aile dostu veya yemek hazırlığı dostu bir şey haline getirilebilir. hafta boyunca diğer öğünlere atın. En iyi şekilde SOS.

Miso, tüm bu şeye büyülü bir şey katıyor – eğer sizde yoksa, bence yine de iyi olacaksınız. Ama eğer sizde varsa (umarım sizi Miso Crunch Salata ile biraz almaya ikna etmişimdir!) lezzeti yükseltecek ve böylesine hızlı ve kolay bir tarif için gerçekten harika bir derinlik katacaktır.


Acı Sarımsaklı Pappardelle Videosu

Yazdır

saatsaat simgesiçatal bıçak takımıçatal bıçak takımı simgesibayrakbayrak simgesidosyaklasör simgesiinstagraminstagram simgesipinterestpinterest simgesiFacebookfacebook simgesiYazdıryazdırma simgesikarelerkareler simgesikalpkalp simgesikalp katıkalp katı simgesi

Tanım

Minimum içerikli soslu kaygan, baharatlı, patronluk taslayan erişteler, üstüne bir yığın kavrulmuş parçalanmış brokoli ve mükemmel şekilde dağılmış yumuşak bir yumurta. Evet lütfen.


Acı Sarımsaklı Pappardelle:

Ezilmiş Brokoli ve Yumurtalar:


  1. Brokoli: Fırını 425 dereceye ısıtın. Brokolileri bir tepsiye dizin; zeytinyağı gezdirin ve tuz serpin. Yumuşayıp kızarana kadar 20-25 dakika kavurun. Düz küçük çıtır lokmalar oluşturmak için her bir brokoli parçasını bir tahta kaşığın arkasıyla ezin – fırına geri aktarın ve 5-10 dakika daha kızartın.
  2. Yumurtalar: kullanırım bu yumurta pişirici (ortaklık bağlantısı) ve su hattını “orta”ya kadar doldurun. Yumurtaları piştikten sonra yaklaşık 5 dakika soğuk suda bekletiyorum. 6 dakikalık bir yumurta yapmak için ocakta normal bir tencere de kullanabilirsiniz. İşte bununla ilgili daha fazlası.
  3. Makarna: Pappardelle’i paketteki talimatlara göre pişirin.
  4. Sos: Orta ateşte büyük bir tavada tereyağını eritin. Sarımsak ekleyin; yumuşak ve kokulu olana kadar pişirin. Hoisin, bal, kırmızı biber yağı ve miso ekleyin; çoğunlukla karışana kadar çırpın (misodan biraz kalın olacak ama pürüzsüzleşecek). Ayrılmış makarna suyunu ekleyin ve hafifçe kaynamaya bırakın; makarnayı ekleyin ve sos makarnanın tüm parçalarını kaplayana kadar 3-5 dakika pişirmeye devam edin.
  5. YEMEK YEMEK! Çoğu zaman bu erişteleri tüm kaygan, baharatlı iyilikleri içinde ocakta yerim. Ama başarabilirseniz, parçalanmış brokoli ve yumuşak yumurtayı bir kase erişte üzerine servis edin, yumurtaların üzerine fazladan bir parça acı biber ekleyin ve bu güzel bir yemek.
  • Hazırlık zamanı: 10 dakika
  • Pişirme Süresi: 30 dakika
  • Kategori: Makarna
  • Yöntem: set üstü ocak
  • Yerel mutfak: Asya Esintili

anahtar kelimeler: acılı sarımsaklı pappardelle, miso tereyağlı pappardelle, pappardelle tarifi

Tarif Kartı tarafından desteklenmektedir Lezzetli Tarifler logosu
DeLallo yumurtalı pappardelle makarna

Neden Pappardelle?

Pappardelle’in geniş şekli çok eğlenceli. Pappardelle, tagliatelle vb. dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere DeLallo yumurtalı makarnalarla stok yapıyorum. Hem sevgiyle hem de yüksek kalite taahhüdüyle burada ABD’de yapılan ve İtalya’dan ithal edilen en iyi makarna temellerine sahipler.

Normalde pappardelle’i patlama domatesli pappardelle, yavaş pişirilmiş ragu, karidesli randevu gecesi limonlu pappardelle vb. gibi daha standart tarifler için kullanırım. (AYRICA LEZZETLİ.)

Ancak bu durumda, pappardelle bana geniş, yassı Asya eriştelerini hatırlatıyor ve bunlar pad see ew gibi tariflerde çok lezzetli ve kilerimde sakladığım DeLallo erişteleri bu baharatlı, erişte benzeri küçük sayı için mükemmel. Eğlenceli bir İtalyan-Asya esintisi ve – sonuç olarak – çok lezzetli bir kombinasyon.

Neden Miso?

Miso, Japon mutfağında kullanılan fermente edilmiş bir soya fasulyesi ezmesidir.

Soslar ve soslar için beyaz misoyu seviyorum – Miso Crunch Salatasını hatırladınız mı?

Bu durumda, gerçekten harika bir tat oluşturduğunu düşünüyorum. bir sürü zaman gerektirmeden. Biraz tatlı, zar zor fermente edilmiş tat, erişteler için ipeksi, kaygan, zar zor var olan bir sosta çalışır. Miso olmadan yaptığımda, beni saniyeler ve üçte birler için geri götüren o şeyi kaçırıyorum. Balın tatlılığı ve biber gevreklerinden gelen çıtırtı ile misonun funk’ı? Evet.

Brokoli Veya Yumurtadan Başka Kullanılacak Başka Bir Şey Var Mı?

Hemen hemen her sebze burada işe yarar! Biber, ıspanak, Çin lahanası? Sadece kızartın veya buharlayın ve üstüne atın.

Ve alternatif bir protein için, güzel bir parça ızgara, marine edilmiş tavuk (ideal olarak Asya lezzetleri) burada gerçekten iyi olur.

Son bir düşünce: Ben şahsen büyük bir bükülmüş, karışık, kesintisiz erişte yığınını seviyorum (sebzesiz), bu yüzden sebze ve proteini doğrudan karıştırmaktansa katmanlamayı tercih etmem.

Daha Az Baharatlı mı Yapıyorsunuz?

Acı biber gevreklerini dışarıda bırakın veya daha az baharatlı biber gevreklerini alın! Biberli soğan ezmesi bulabilirseniz, bu lezzetlidir ve bence çok yumuşaktır.

Bir Aileye Hizmet Etmek mi?

İki küçük çocuğum var, bu yüzden kızlarım için, sosa çarpmadan biraz erişte çekip onlar için tereyağlı erişte yapıyoruz! Ve kavrulmuş brokoli ve yumurtaları severler. Temel olarak, hepsi aynı şeyler, yapısız ve eksi baharatlı. Herkes kazanır!


Bu tarife sponsor olduğu için DeLallo’ya teşekkür ederiz!

Leave a Reply

%d bloggers like this: