Ev Yapımı Yarım Buçuk Nasıl Yapılır

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı okuyun.

Bu ev yapımı yarım buçuk kolaydır ve yapımı 5 dakikadan az sürer. Bu tarifi elinizin altında bulundurun ve bunu bir daha mağazadan satın almak zorunda kalmayacaksınız!

Elimde basit ve kolay tarifler olmasını seviyorum. Bu yarımı bir çok tarifte kullanabilirsiniz. Ve… Dışarı çıkarsan herhangi birini almak için mağazaya koşman gerekmeyecek! Bu tavukta, bu alfredo sosunda ve hatta bu lezzetli kahvaltı güvecinde bu yarım buçuk kullanın!

Yarım buçuk ev yapımı bir sürahi.

ev yapımı yarım buçuk

Yarım buçuk, süt ve kremanın enfes bir karışımıdır ve pek çok farklı tarifin gerektirdiği bir şeydir. Yine de, elimde asla yeterli görünmüyor! Bu ev yapımı tarifi girin. Yarım buçuk evde nasıl yapabileceğinizi tam olarak anlatmak istedim ki her türlü tarife hazır olun! Ayrıca, herhangi bir tarifte krema için mükemmel bir alternatiftir!

Bu ev yapımı tarifte (neredeyse her zaman elimde olan) iki malzeme kullanılıyor. Bu, ihtiyacım olduğunda bunu yapmayı kolaylaştırıyor! Ve dürüst olalım. Evde yemek tarifi yaparken yapmak isteyeceğiniz en son şey TEK şey için markete koşmak. Umarım, bu tarif böyle zamanlarda hayatınızı biraz daha kolaylaştırmaya yardımcı olur!

Malzeme Listesi

Bu ev yapımı yarı yarıya evde sıfırdan yapmak çok basit. Sadece iki malzemeye ihtiyacınız var! Kesin ölçümler için gönderinin altındaki tarif kartına bakın.

  • Tam yağlı süt: Başka sütler denedim ve işe yarıyor ama bence yüksek yağ içeriği nedeniyle tam yağlı süt en iyi sonucu veriyor! Bunun nedeni, yağsız sütün (veya herhangi bir az yağlı sütün) daha düşük yağ içeriğine sahip olması ve yarısının çok daha ince bir kıvama sahip olmasını sağlamasıdır.
  • Ağır Krem Şanti: Bu, tat ve dokudaki kremliğin yarısını verir.

Ev Yapımı Yarım Buçuk Nasıl Yapılır

Bu ev yapımı yarım buçuk 30 saniyede yapmayı bitireceksin! Bundan daha kolay olmaz. Buzdolabınızda birkaç gün dayanabilmesi için doğru şekilde sakladığınızdan emin olun.

  1. Birleştir: Küçük bir kapta, bir ölçüm kabı kullanarak malzemeleri ölçün ve süt ile kremayı iyice karıştırın.
  2. Sallayın ve Saklayın: Hemen kullanmayacaksanız, kullanmadan önce çalkalayın veya iyice karıştırın. Hava geçirmez bir kapta buzdolabında 7 güne kadar saklayın.
Yarısı ve yarısı bir cam sürahiye dökülüyor.

Ev Yapımı Yarım Buçuk Ne İçin Kullanılır?

Çoğu insan yarım buçuk bilir çünkü bu genellikle kahve kreması olarak kullanılır. Ama bundan çok daha fazla kullanımı var!

  • bir ikame olarak: Krema için harika bir alternatif arıyorsanız yarım buçuk kullanabilirsiniz. Evet, içinde hala krema var ama yağ içeriği daha düşük olacağından daha sağlıklı bir seçim olacak! Demek istediğim, lezzetten ödün vermeden biraz kalori yakabilirsem, beni de hesaba kat!
  • Bir krema olarak: Daha önce de söylediğim gibi, genellikle kahvede krema olarak kullanılır ama sodada denediniz mi? En sevdiğiniz sodaya biraz ekleyin ve bir tedavi içinde olacaksınız!
  • Tariflerde: Ne zaman bir tarif krema isterse ve süt yerine yarım buçuk kullanabilirsiniz. Yarım buçuk ekstra kremsi bir doku oluşturur!

Yarısı ve yarısı sodayla dolu bir cam bardağa dökülüyor.

Ev Yapımı Yarım Buçuk Nasıl Saklanır

Ev yapımı yarı yarıya hazırladıktan sonra buzdolabınızda saklayabilirsiniz. Bir kavanoz gibi hava geçirmez bir kapta saklayın ve yaklaşık bir hafta sürecek! Çok kolay, bunu bir daha asla mağazadan satın almak zorunda kalmayacaksınız!


  • Küçük bir kapta süt ve kremayı iyice karıştırın.

  • Hemen kullanmayacaksanız, kullanmadan önce çalkalayın veya iyice karıştırın. Hava geçirmez bir kapta buzdolabında 7 güne kadar saklayın.Hizmet: 1

kalori312kalori (%16)karbonhidratlar10g (%3)Protein8g (%16)Yağ27g (%42)Doymuş yağ17g (%85)Doymamış yağ1gTekli doymamış yağ7gKolesterol89mg (%30)Sodyum86mg (%4)Potasyum331mg (%9)Şeker11g (%12)A vitamini1171İÜ (%23)C vitamini1mg (%1)Kalsiyum264mg (%26)Ütü1mg (%6)

Tüm beslenme bilgileri üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs İçecek, kiler elyafı

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelime Yarı yarıya

Leave a Reply

%d bloggers like this: