Ev Yapımı Twix Bar Tarifi | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı okuyun.

Bunlar, lezzetli bir kurabiye kabuğu, karamel merkezi ve üstte bir çikolata tabakası olan bir Twix bara benziyor. Onlarla ilgili en iyi bölüm, onları evde doğru bir şekilde yapabilmenizdir!

İyi bir ev yapımı muameleyi severim. Hele içlerinde karamel varsa! Bu lezzetli karamelli elmalı keki, bu karamelli elmalı turtayı ve bu harika ve klasik ev yapımı karamelli elmaları deneyin.

Bir yığın ev yapımı twix bar.

Ev Yapımı Twix Bar Tarifi

Bloga başladığımdan beri bu Twix Bar’ları yapılacaklar listemde buldum. Twix’i seviyorum, çocuklarım Twix’e kafayı takmış durumda, o benim en sevdiğim şekerlemelerden biri. Peki neden şimdiye kadar onları yapmadım? Bilmiyorum ama çok özledim! Bu Snicker’s barlar gibi diğer ev yapımı şekerlemeleri yaptım, bu Ev Yapımı Reese’in Fıstık Ezmesi Bardakları ve şimdi bu taklit Twix barlarını yaptığım için… hayatım tamamlandı.

Twix Barlar her zaman favorim olmuştur. Ama çocuklarım takıntılı! Onlara büyük bir parti yaptığımı söylediğimde ne kadar heyecanlandıklarını hayal edebiliyor musunuz? Yapması uzun sürmedi ve katlar arasında buzdolabında soğutma kesinlikle süreci hızlandırdı. Karamel ve çikolatayı da mikrodalgada erittim ve hemen piştiler. Hepimiz onları sevdik ve Twix’i bizim kadar seviyorsan, cennette olacağını biliyorum!

Ev Yapımı Twix Barlardaki Malzemeler

Bu içerik listesini bir kez gördüğünüzde, bunları bir daha mağazadan satın almak istemeyeceksiniz! Çok basitler ve bahse girerim bu malzemelerin çoğuna zaten evde sahipsiniz! Kesin ölçümler için gönderinin altındaki tarif kartına bakın.

Kurabiye Katmanı:

 • Tereyağı: Ben bu tarifte tuzsuz tereyağı kullandım. Çubuklar oda sıcaklığına gelene kadar beklerseniz daha iyi karışacaktır.
 • Şekerlemeler Şeker: Bu kolayca çözülecek ve pürüzsüz bir doku oluşturacaktır.
 • Vanilya Özü: Bu Twix çubuklarına biraz vanilya ekleyin!
 • Un: Çok amaçlı un bu çubuklarda harika çalışıyor.

Karamel Katmanı:

 • Karamel: 14 oz’luk bir çanta alıyorum ve bu kısmı kolaylaştırmak için karamelleri açıyorum.
 • Yoğun krema: Bu karamellerle karışacak, güzel ve kremsi hale getirecek.

Çikolata Katmanı:

 • Sütlü çikolata: Sütlü çikolata parçaları veya fırın çikolatası alabilirsiniz. Elinizde ne varsa çalışıyor çünkü zaten eriyecek. Bitter çikolata veya yarı tatlı çikolata da kullanabilirsiniz.
 • sebze kısaltma: Bu malzeme isteğe bağlıdır ve sadece çikolatanızı inceltmek istiyorsanız ihtiyacınız olacak.

Ev Yapımı Twix Barlar Nasıl Yapılır

Bu kısım oldukça basittir ve bu Twix çubukları baştan sona bir saatten az sürer. Ve buna pişirme süresi de dahildir! İkinci bir parti yapmak isteyebilirsiniz. İlki masanızdan uçup gidecek!

Hamuru yapmak için:

 1. hazırlık: Fırını 300 dereceye ısıtın. Parşömen kağıdı ile 9 × 13 inçlik bir tepsiyi hizalayın ve pişirme spreyi ile hafifçe püskürtün.
 2. Karıştırın ve basın: Orta boy bir kapta tereyağı, şeker ve vanilyayı çırpın. Unu ekleyin. ile orta hızda çırpın. el mikseri karışım bir araya gelene kadar. Hamuru tepsinin dibine bastırın. Yapışmasını önlemek için parmaklarınızı hafifçe unlayın.
 3. Pişirmek: Kabuğu bir çatalla delin ve 35-40 dakika veya kenarları ve üstü hafif altın rengi olana kadar pişirin. Fırından çıkarın ve tamamen soğumaya bırakın.

Karamel tabakasını yapmak için:

 1. Erimek: Karamel ve kremayı küçük bir tencerede kısık ateşte eritin.
 2. Kabuğa ekleyin: Soğuyan muhallebinin üzerine karameli dökün.
 3. Soğuk: Ayarlamak için 30 dakika buzdolabına koyun.

Çikolata tabakasını yapmak için:

 1. Erimek: Çikolatayı ve katı yağı (kullanılıyorsa) küçük bir tencerede kısık ateşte eritin.
 2. Dökün: Karamel tabakasının üzerine dökün
 3. Soğuk: Barları buzdolabına koyun ve ayarlanana kadar soğutun.
 4. Yiyip bitirmek: Twix çubuklarını kareler halinde kesin ve keyfini çıkarın!
Kabuk ve karamel tabakasının nasıl yapıldığını gösteren 4 resim.

Kısayol

Bu Twix çubuklarını yaparken senin için küçük bir kısayolum var! İşlemi hızlandırmak ve bu tatlıyı bir çırpıda yapabilmek için karamel ve çikolatayı erittim. mikrodalgada. Mikrodalgaya uygun bir kapta, yüksek ateşte pişirin ve 30 saniyelik artışlarla karıştırın. Yanmayı önlemek için arada karıştırın ve pürüzsüz ve kremsi olana kadar eritin.

Twix çubuklarının üstten görünümü kareler halinde kesilir ve katmanları görebilmeniz için yanlarına yerleştirilir.

Twix Barlar Nasıl Saklanır

Artık Twix çubuklarınız varsa (veya önceden yapmak istiyorsanız!) harika saklarlar! Önceden plan yaparsanız, bunları günlerce bir tedavi olarak yiyebilirsiniz!

 • Oda sıcaklığında: Çikolata olarak damla çikolata kullandıysanız, onları kesip hava geçirmez bir kapta oda sıcaklığında saklayabilirsiniz. Yaklaşık 7-10 gün sürecekler.
 • Buzdolabında: Çikolatalı gofret veya badem kabuğu kullandıysanız, buzdolabında hava geçirmez bir kapta saklayın. Birkaç hafta sürecekler.
 • Zamanın Önünde Dondurun: Bunları yaptıktan sonra hava geçirmez bir kaba koyun ve dondurucuya koyun. Buzdolabında yaklaşık 2 ay dayanırlar. Onları yemeye hazır olduğunuzda, buzlarını çözmek için tezgahınıza koymanız yeterlidir. Ardından, gitmeye hazırlar!

Bir yığın ev yapımı Twix bar, en üsttekinin içinden bir ısırık alınmış.


Hamuru yapmak için:

 • Fırını 300 dereceye ısıtın. Parşömen kağıdı ile 9 × 13 inçlik bir tepsiyi hizalayın ve pişirme spreyi ile hafifçe püskürtün.

 • Orta boy bir kapta tereyağı, şeker ve vanilyayı çırpın. Unu ekleyin. Karışım bir araya gelene kadar orta hızda çırpın. Hamuru tepsinin dibine bastırın. Yapışmasını önlemek için parmaklarınızı hafifçe unlayın.

 • Kabuğu bir çatalla delin ve 35-40 dakika veya kenarları ve üst kısmı hafif altın rengi olana kadar pişirin. Fırından çıkarın ve tamamen soğumaya bırakın.

Karamel tabakasını yapmak için:

Çikolata tabakasını yapmak için:

 • Çikolatayı ve katı yağı (kullanılıyorsa) küçük bir tencerede kısık ateşte eritin. Karamel tabakasının üzerine dökün ve ayarlanana kadar soğutun.

 • Kareler halinde kesin ve tadını çıkarın!

 • *İşlemi hızlandırmak için karamel ve çikolatayı mikrodalgada erittim. Yanmayı önlemek için pürüzsüz ve kremsi olana kadar 30 saniyelik artışlarla karıştırın.


Orijinal olarak 12 Temmuz 2015 tarihinde yayınlandı
1 Haziran 2022’de güncellendi

Hizmet: 12

kalori468kalori (%23)karbonhidratlar53g (%18)Protein4g (%8)Yağ29g (%45)Doymuş yağ17g (%85)Kolesterol47mg (%16)Sodyum171mg (%7)Potasyum137mg (%4)Lif2g (%8)Şeker33g (%37)A vitamini533İÜ (%11)Kalsiyum33mg (%3)Ütü2mg (%11)

Tüm beslenme bilgileri üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Tatlı

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelime şeker çubuğu, twix çubuğu tarifi, twix çubukları

Leave a Reply

%d bloggers like this: