Ev yapımı Hilal Rulo Tarifi | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı okuyun.

Her öğüne uygun mükemmel bir rulo arıyorsanız, onu buldunuz! Bu ev yapımı hilal ruloları yumuşak, altın kahverengidir ve lezzetli ve tereyağlı bir tada sahiptir.

Tüm bu tarifleri herhangi bir akşam yemeği için yapın ve hatırlanacak bir yemeğiniz olacak! Bu peynirli kuşkonmaz dolması tavuğu, bu Olive Garden salatasını ve bu süper kolay güveçte patates püresini tüm ailenin seveceği bir yemek için pişirin!

Bir kase pişmiş hilal ruloları.

Ev Yapımı Hilal Rulo Tarifi

İyi bir rulo tarifi seviyorum ve bu hilal rulolarına karşı koyamıyorum! Çok tereyağlı ve lapa lapa ve temelde ağzınızda eriyor. Dış kısımdaki altın kahverengi, iç kısımdaki yumuşak doku ile birleştiğinde, herhangi bir yemekte bunlardan en az birkaçını yemenizi sağlayacak! Bütün hafta yemeklerin yanında görebilmek için tarifi ikiye katlamalısın dediğimde bana güven!

Hilal rulolarını yapmak basit ve kolaydır ve ailem onlara çıldırır! Demek istediğim, her çeşit akşam yemeğini severiz ama bu hilalli rulolar hızla favoriler listemizin en üstüne çıktı! Bunlar o kadar mükemmel kabarıyor ki, bir kez ev yapımı versiyonunu yaptığınızda, onları bir daha asla kutuda satın almayacaksınız!

İhtiyacınız Olan Malzemeler

Bu ev yapımı hilal ruloları, muhtemelen mutfağınızda bulunan malzemelerden yapılmıştır. Çok kolay ve lezzetliler! Kesin ölçümler için gönderinin altındaki tarif kartına bakın.

 • Kuru Aktif Maya: Rulolarınızı yükseltecek olan budur.
 • Toz şeker: Ruloların lezzetli olması için biraz şeker gereklidir!
 • Ilık Su ve Ilık Süt: Bunlar, aktive etmek için maya ile karıştırılacaktır.
 • Tuzsuz tereyağı: Hamur için oda sıcaklığında yumuşamış tuzsuz tereyağı kullanıyorum.
 • Yumurta: Bu hamur için oda sıcaklığında bir yumurta gereklidir.
 • Tuz: Tuz, diğer tüm lezzetleri artıracaktır.
 • Un: Bu rulo tarifinde çok amaçlı un kullanıyorum.
 • Tuzlu tereyağı: Bu, üstünü fırçalamak, böylece önce onu eriteceksiniz!

Hilal Ruloları Nasıl Yapılır

Bu ruloları yapmak çok basit! Çocuklarınız hamuru açmanıza, üçgenleri kesmenize ve onları hilal şeklinde şekillendirmenize yardım etmeye bayılacak!

 1. Mayayı Etkinleştir: Mayayı, 1 yemek kaşığı toz şekeri ilave edin (kalan şekeri daha sonra ılık su ve ılık süt için ayırın. Karıştırın ve maya köpürene ve köpürene kadar 5-10 dakika bekletin.
 2. Malzemeleri Birleştirin: Tereyağı, yumurta, tuz ve 2 su bardağı unu ekleyin. Kombine olana kadar düşük hızda karıştırmak için kürek ekini kullanın. Küreği kazıyın ve hamur kancası ataşmanı ile değiştirin. Düşük hızda karıştırın ve kalan unu ¼ fincan yumuşak bir hamur oluşana ve sadece ele yapışan, yapışkan olmayan bir kıvam alana kadar ekleyin.
 3. Mikser ile yoğurun: Hızı biraz artırın ve mikserin hamuru pürüzsüz ve elastik olana kadar 6-8 dakika yoğurmasına izin verin.
 4. Yükselmesine izin ver: Hamuru top haline getirin ve hafif yağlanmış bir kaseye koyun. Üzerini örtüp ılık bir yerde iki katına çıkana kadar bir saat mayalandırın.
 5. Zımbala, Yuvarla, Kes ve Şekillendir: Bir kez kabardığında, hamuru aşağı doğru bastırın ve iki eşit parçaya bölün. Her biriyle bir top oluşturun ve ardından 12 inçlik bir daireye doğru yuvarlayın. Daireyi 12 eşit büyüklükte kamaya kesmek için büyük bir keskin bıçak veya pizza kesici kullanın. Ruloları oluşturmak için takozları geniş kısımdan dar kısma doğru yuvarlayın. Parşömen kaplı bir fırın tepsisine yerleştirin. İkinci hilal rulo hamur topuyla tekrarlayın.
 6. Yükselmesine izin verin (tekrar): Üzerini örtüp 30-45 dakika mayalanmaya bırakın. Rulolar yükselirken fırını önceden 350°F’ye ısıtın ve 3 yemek kaşığı tereyağı eritin.
 7. Pişirmek: 12 dakika pişirin ve fırından çıkardıktan hemen sonra tereyağ ile fırçalayın. Bunlar en iyi taze olarak tüketilir ve muhtemelen fırından henüz sıcakken daha da iyidir. Zevk almak!
Rulo hamurun nasıl yapıldığını, yuvarlanmasını ve hamura şekil verilmesini gösteren 6 resim.

Kruvasan ve Crescent Rolls arasındaki fark nedir?

Pek çok insanın kafası karışır ve kruvasanla hilalli çöreklerin aynı şeyler olduğunu düşünür ama değildir! Onlar tamamen farklı.

 • Kruvasan: Kruvasanlar, hilal için Fransızca’dır, ancak dokuları nedeniyle hilal rulolarından farklıdırlar. Bunlar genellikle Fransa’da görülür ve çok lapa lapa bir dış dokuya sahiptir.
 • Hilal Ruloları: Hilal ruloları, yuvarlanmaları ve hilal şeklinde şekillendirilmeleri dışında, akşam yemeği rulolarına benzer bir dokuya sahiptir.

Parşömen kağıdı ile bir fırın tepsisine pişmiş ev yapımı hilal rulolar.

Artıklar Nasıl Saklanır

Artık ev yapımı hilal rulolarınız varsa (veya bunları önceden yapmak istiyorsanız), yumuşak ve taze kalmaları için bunları nasıl saklayabileceğinize dair birkaç ipucu.

Tezgahın üzerinde: Rulolarımı taze tutmak için kilitli bir torbaya veya hava geçirmez bir kaba koymayı seviyorum. Yaklaşık 3-4 gün sürecekler!

Bir kase hilal rulolarının üstten görünümü.


 • Mayayı, 1 yemek kaşığı toz şekeri ilave edin (kalan şekeri daha sonra ılık su ve ılık süt için ayırın. Karıştırın ve maya köpürene ve köpürene kadar 5-10 dakika bekletin.

 • Tereyağı, yumurta, tuz ve 2 su bardağı unu ekleyin. Kombine olana kadar düşük hızda karıştırmak için kürek ekini kullanın. Küreği kazıyın ve hamur kancası ataşmanı ile değiştirin. Düşük hızda karıştırın ve kalan unu ¼ fincan yumuşak bir hamur oluşana ve sadece ele yapışan, yapışkan olmayan bir kıvam alana kadar ekleyin.

 • Hızı biraz artırın ve mikserin hamuru pürüzsüz ve elastik olana kadar 6-8 dakika yoğurmasına izin verin.

 • Hamuru bir top haline getirin ve hafif yağlanmış bir kaseye koyun. Üzerini örtüp ılık bir yerde iki katına çıkana kadar bir saat mayalandırın.

 • Bir kez kabardığında, hamuru aşağı doğru bastırın ve iki eşit parçaya bölün. Her biriyle bir top oluşturun ve ardından 12 inçlik bir daireye doğru yuvarlayın. Daireyi 12 eşit büyüklükte kamaya kesmek için büyük bir keskin bıçak veya pizza kesici kullanın. Ruloları oluşturmak için takozları geniş kısımdan dar kısma doğru yuvarlayın. Parşömen kaplı bir fırın tepsisine yerleştirin. İkinci hamur topuyla tekrarlayın.

 • Üzerini örtüp 30-45 dakika mayalanmaya bırakın. Rulolar yükselirken fırını önceden 350°F’ye ısıtın ve 3 yemek kaşığı tereyağı eritin.

 • 12 dakika pişirin ve fırından çıkardıktan hemen sonra tereyağ ile fırçalayın. Bunlar en iyi taze olarak tüketilir ve muhtemelen fırından henüz sıcakken daha da iyidir. Zevk almak!Hizmet: 24

kalori136kalori (%7)karbonhidratlar18g (%6)Protein3g (%6)Yağ6g (%9)Doymuş yağ4g (%20)Doymamış yağ0,3gTekli doymamış yağ2gTrans yağ0,2gKolesterol22mg (%7)Sodyum115mg (%5)Potasyum38mg (%1)Lif1g (%4)Şeker3g (%3)A vitamini184İÜ (%4)Kalsiyum15mg (%2)Ütü1mg (%6)

Tüm beslenme bilgileri üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Ekmek, Garnitür

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelime Hilal ruloları, akşam yemeği ruloları

Leave a Reply

%d bloggers like this: