Ev Yapımı Armut Tart Tarifi| Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı okuyun.

Bu armut tart muhteşem olduğu kadar lezzetli! Dilimlenmiş armutlarla kaplanmış ve enfes bir kahverengi şeker kırıntısı ile kaplanmış, mükemmel bir şekilde pul pul dökülen bir kabuğa sahiptir.

Her durum için kullanabileceğim bu armut tart gibi iyi bir klasik tatlıyı seviyorum. Diğer favorilerimden bazıları ise bu çilekli kurabiye, bu cheesecake ve bu lezzetli karamelli elmalı turta.

Bir dilim pasta sunucusuyla alınan armut tartının üstten görünümü.

Armut Tart Tarifi

Bu armut tart o kadar lezzetli ki nereden başlayacağımı bile bilmiyorum! Size tereyağlı ve pul pul olan cennet kabuğunu anlatarak başlamalı mıyım? Ya da belki bir kaşık dolusu tek başına yiyebileceğim kadar iyi olan dolguyla başlayalım? Ya da bu iki şeyi birlikte pişirip hepsini birleştirmek için karamelize bir sos elde ettiğinizde yarattığı sihir mi?

Bizim evde tatlı ciddiye alınır ve bu asla başarısız olmaz! Bu armut turtası lezzetlidir ve her buluşmada orayı vuracak ve gösterinin yıldızı olacaktır. O da çok kolay bir araya geliyor! Bu yüzden misafirlerinizi etkilemek için bu tarifi hazırladığınızdan emin olun. Gecenin sonunda hepsi tarifini isteyecekler! Bunu biraz vanilyalı dondurma ile servis edin ve bir dilimde duramayacaklar.

Armut Tart yapmak için malzemeler

Bu armut tartı yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler çok basit! Eminim mutfağınızda ve kilerinizde zaten vardır. Kesin içerik ölçümleri için gönderinin altındaki tarif kartına bakın.

Kabuk

 • Un: Çok amaçlı un bu kabuk için harika çalışıyor.
 • Toz şeker: Şeker tatlı bir element ekler.
 • Tuz: Tuz, diğer malzemelerin tüm lezzetlerini artıracaktır.
 • Tereyağı: Tereyağının tuzsuz olduğundan emin olun ve soğuk.
 • Yumurta sarısı: Ben pişirirken her zaman büyük yumurta kullanırım.
 • Soğuk su: Bu, kabuktaki tüm içeriğin birbirine bağlanmasına yardımcı olacaktır.

dolgu

 • Büyük (orta derecede olgun) Armutlar: Armutlarınızın çekirdeklerini çıkarın ve ince dilimler halinde dilimleyin ki bu armut tartın üzerinde düzgün görünsünler.
 • Limon suyu: Taze veya şişelenmiş olarak kullanabilirsiniz.
 • Mısır nişastası: Bu dolguyu kalınlaştırır.
 • Esmer şeker: Esmer şeker dolguyu çok iyi yapar! Bunu atlamayın!
 • öğütülmüş tarçın: Bir tutam tarçın aroması ekleyin ve bu dolgu ağzınızda eriyecektir.

kırıntı tepesi

 • Un: Çok amaçlı un, bu tepeleme için mükemmel çalışır.
 • Esmer şeker: Esmer şeker üstte piştikten sonra karamelize olur.
 • Tereyağı: Bu tepenin armut turtasına dönüşmesi için tereyağı soğuk OLMALIDIR.

Armut Tartı Nasıl Yapılır?

Bu armut tart tarifini bir araya getirmek kolaydır. Çoğu zaman fırında bununla geçirilir, bu da en zor şeyin sadece yapılmasını beklemek olduğu anlamına gelir!

Kabuk

 1. Kuru malzemeleri karıştırın: Orta boy bir kapta un, şeker ve tuzu birlikte karıştırın. Bir çatal veya bir hamur karıştırıcı, soğuk tereyağını un karışımına kesin ve ekmek kırıntılarına benzemeye başlayana kadar kesmeye devam edin.
 2. Yumurta sarısını ve suyu ekleyin: Yumurta sarısını ekleyin ve 2 yemek kaşığı soğutulmuş su eklemeden önce mümkün olduğunca çatalla karıştırın. Hamuru bir top halinde bir araya getirmek için gerekirse daha fazla su ekleyerek hamuru nazikçe yoğurun.
 3. Soğuk: Hamuru plastik sargıya sarın ve buzdolabında 30 dakika soğumaya bırakın ve soğurken fırını 375 ° ‘ye ısıtın.
 4. rulo hamur: Soğuduktan sonra hamuru ¼ inç kalınlığında bir daireye yuvarlayın. Yuvarlarken hamur çatlıyorsa, tekrar denemeden önce hafifçe ısınması için birkaç dakika verin. Tart kalıbına aktarmak için hamuru merdane üzerinde yuvarlayın ve tart kalıbının üzerine açın.
 5. tavaya bastırın: Alt ve yanları tavaya bastırın. Oklavayı tart kalıbının üzerinde yuvarlayarak fazla hamurları kesin. Tepsinin altını çatalla birkaç kez delin. Armutlar ve tepesi armut tartını bir araya getirmeye hazır olana kadar buzdolabına koyun.

dolgu

 1. Birleştir ve fırlat: Büyük bir kaseye dilimlenmiş armutları, limon suyunu, mısır nişastasını, esmer şekeri ve tarçını ekleyin. Kombine edilene kadar atın. Kırıntı tepesi hazır olana kadar bir kenara koyun.

kırıntı tepesi

 1. Karışım: Orta boy bir kapta un, şeker ve tereyağını ekleyin. Güzel ve ufalanana kadar bir pasta kesici veya parmaklarınızla karıştırın.

Toplantı

 1. Armutları düzenleyin: Armutları soğutulmuş kabuğa yerleştirin ve üstüne kırıntı tepesi serpin.
 2. Pişirmek: Kabuğun kenarları altın kahverengi olana ve tepesi hafifçe kızarana ve armutların içine hafifçe eriyene kadar 35-40 dakika pişirin.
 3. Serin: Armut tartından tart kalıbını çıkarmadan ve servis yapmadan önce 10-15 dakika soğumaya bırakın.
Kırıntı tepesinin nasıl hazırlanacağını ve armut tartının nasıl hazırlanacağını gösteren 4 resim.

Neden soğuk tereyağı kullanmam gerekiyor?

Armut tart tarifi (veya herhangi bir kabuk veya hamur işi) yapmak söz konusu olduğunda soğuk tereyağı kullanmak ZORUNLUDUR. Soğuk tereyağına ihtiyacınız var çünkü tereyağını karıştırırken erimesini istemiyorsunuz. Soğuk tereyağı bir bariyer ve hava cepleri oluşturmaya yardımcı oluyor, bu da onu lapa lapa ve lezzetli bir kabuk haline getiriyor!

Beyaz tabakta armut tartının üst görüntüsü.

Artan Armut Tartı Nasıl Saklanır?

Artan armut tartınız varsa, buzdolabında saklanması gerekir. Üzerini örter ve yaklaşık 1-2 gün dayanır.

Bir tabakta gümüş bir çatalla bir parça armut tartı kesiyor.


Kabuk

 • Orta boy bir kapta un, şeker ve tuzu birlikte karıştırın. Bir çatal veya hamur karıştırıcı kullanarak, soğuk tereyağını un karışımına kesin ve ekmek kırıntılarına benzemeye başlayana kadar kesmeye devam edin.

 • Yumurta sarısını ekleyin ve 2 yemek kaşığı soğutulmuş su eklemeden önce mümkün olduğunca çatalla karıştırın. Hamuru bir top halinde bir araya getirmek için gerekirse daha fazla su ekleyerek hamuru nazikçe yoğurun.

 • Hamuru plastik sargıya sarın ve buzdolabında 30 dakika soğumaya bırakın ve soğurken fırını 375 ° ‘ye ısıtın.

 • Soğuduktan sonra, hamuru yarım inç kalınlığında bir daireye yuvarlayın. Yuvarlarken hamur çatlıyorsa, tekrar denemeden önce hafifçe ısınması için birkaç dakika verin. Tart kalıbına aktarmak için hamuru merdane üzerinde yuvarlayın ve tart kalıbının üzerine açın.

 • Alt ve yan kısımlarını tavaya bastırın. Oklavayı tart kalıbının üzerinde yuvarlayarak fazla hamurları kesin. Tepsinin altını çatalla birkaç kez delin. Armutlar ve üzeri hazır olana kadar buzdolabında bekletin.

dolgu

 • Büyük bir kaseye dilimlenmiş armutları, limon suyunu, mısır nişastasını, esmer şekeri ve tarçını ekleyin. Kombine edilene kadar atın. Kırıntı tepesi hazır olana kadar bir kenara koyun.

kırıntı tepesi

 • Orta boy bir kapta un, şeker ve tereyağını ekleyin. Güzel ve ufalanana kadar bir pasta kesici veya parmaklarınızla karıştırın.

Toplantı

 • Armutları soğutulmuş kabuğa yerleştirin ve kırıntı tepesi ile doldurun.

 • 35-40 dakika, kabuğun kenarları altın kahverengi olana ve tepesi hafifçe kızarana ve armutlara hafifçe eriyene kadar pişirin.

 • Tart kalıbından çıkarmadan ve servis yapmadan önce 10-15 dakika soğumaya bırakın.Hizmet: 8

kalori280kalori (%14)karbonhidratlar50g (%17)Protein3g (%6)Yağ8g (%12)Doymuş yağ5g (%25)Doymamış yağ1gTekli doymamış yağ2gTrans yağ1gKolesterol43mg (%14)Sodyum91mg (%4)Potasyum129mg (%4)Lif3g (%12)Şeker26g (%29)A vitamini270İÜ (%5)C vitamini4mg (%5)Kalsiyum27mg (%3)Ütü1mg (%6)

Tüm beslenme bilgileri üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Tatlı

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelime armut tart

Leave a Reply

%d bloggers like this: