EN İYİ Kızartma (3 Şekilde Yapılır!)

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı oku.

Mükemmel terbiyeli bir et suyunda narin patatesler ve tatlı havuçlarla çatal-yumuşak, ağzınızda eriyen rosto. Bu tarif süper basit ama tüm gününüzü yemek pişirmekle geçirmiş gibi hissetmenizi sağlayacak.

Hiçbir şey taze doğranmış bir salata ve bazı ev yapımı rulolar gibi bir Pazar rostosunu tamamlamaz. Bu mükemmel yumuşak ve tereyağlı rulolar veya taklitçi Texas Roadhouse ruloları işinizi görecektir!

Yumuşacık havuç ve patatesle birlikte rostoyu ağzınızda eritin

Ağzınızda Eriyen Kızartma

Ağzınızda eriyen bu rosto sadece mükemmel bir Pazar yemeği değil, aynı zamanda şirket veya özel bir gün için de mükemmel! Bu çok kolay. Hazırlayın, hepsini bir araya getirin ve günün sonunda iştahınızı tatmin edecek kadar doyurucu, mükemmel bir akşam yemeğiniz var. Cömertçe baharatlanmış et, soğan ve sebzelerle birleştiğinde, lezzetli bir et suyuyla çevrili, cennet gibi.

Bu rosto ile ilgili en iyi şeylerden biri, aşağı yukarı ertesi gün daha iyi Artıklar için veya sandviçler, tacos veya diğer doyurucu rosto yemekleri için kullanmak için mükemmeldir. Bir kez yaptığınız ve genellikle en az iki kez kullanabileceğiniz yemeklerden biridir. Yoğun bir çalışma haftasını mükemmelleştirin ve tüm aile buna bayılıyor! Kazan kazan! Ailenin bayılacağı hızlı ve kolay bir akşam yemeği için bu Instant Pot patates püresiyle eşleştirin.

Kızartma Malzemeler

Size rostoyu pişirmeniz için üç yol verdim ama malzemelerin hepsi aynı. Güzel sohbetler ve harika anılar için herkesi masanın etrafında bir araya getiren doyurucu yemeklerden biridir. Kesin ölçüler aşağıdaki tarif kartında bulunabilir.

 • Zeytin yağı: Kanola yağı kullanabilirsiniz, ancak zeytinyağının eklediği ekstra lezzeti seviyorum.
 • Chuck Kızartması: 3-4 kiloluk bir rostoya ihtiyacınız olacak. Kızartmanız çok daha büyükse, yeterli tada sahip olmak için baharatları ayarlamanız gerekir.
 • Tuz ve biber: Onun için Cömertçe Kızartmayı kızartmadan önce baharatlayın.
 • Havuçlar: Kendiniz kesmeniz gereken büyük havuçlar kullanın, bebek havuçlardan çok daha lezzetlidirler.
 • Patates: Kızartma için en iyi patatesler sarı, altın veya Yukon patatesleridir.
 • Soğan: Sarı veya beyaz soğanlar lezzetlidir ancak lezzet katacak kadar yumuşaktır, ancak baskın değildir.
 • Et suyu: Kendinizinkini yapın veya hazır ambalajlı et suyu satın alın.
 • Kırmızı şarap: Alkol pişer ve size lezzet ve hassasiyet kalır. Bunu elma suyu, kızılcık suyu veya daha fazla et suyu ile de değiştirebilirsiniz.
 • Worcestershire sos: Etli lezzeti artırır ve yoğunlaştırır.
 • Sarımsak: En iyi tat için taze kıyılmış sarımsak kullanın.
 • Soğan ve Sarımsak Tozu: En iyi tuzlu lezzeti ekler!
 • Tuz ve biber: Bu sosu eklemek içindir.

En Yumuşak Kızartma Nasıl Yapılır?

Bu rosto tarifiyle ilgili harika şey, onu üç farklı şekilde yapabilmeniz ve nasıl yaparsanız yapın aynı sonucu elde edebilmenizdir. Bir araya getirme yöntemi her üç yöntem için de aynıdır. Bu nedenle, ister yavaş pişirici, ister düdüklü tencere veya fırın kullanın, her zaman parçalanan yumuşak olacaktır.

 1. : Fırın ve yavaş ocak için, yağı bir dökme demir tavada veya ağır kızartma tavasında orta yüksek ateşte ısıtın. Sonra kızartmayı cömertçe tuzlayın ve biberleyin. Yağ duman çıkarmaya başladığında, güzel bir koyu kahverengi kabuk elde etmek için kızartmanın her iki tarafını 2-3 dakika kızartın. Instant Pot kullanıyorsanız sote düğmesini kullanın. Yağı eklemeden önce “sıcak” yazana kadar bekleyin ve dumanı çıkınca rostoyu her taraftan kızartın. Ardından rostoyu hazır tencereden çıkarın.
 2. Birleştirmek: Yavaş pişiriciye, hazır tencereye veya büyük bir güveç kabına havuçları, patatesleri ve soğanları tabana yerleştirin. Sonra eti üstüne koyun. Küçük bir kapta et suyu, kırmızı şarap, Worcestershire sosu, sarımsak, soğan, sarımsak tozu, tuz ve karabiberi birleştirin. Ardından rostoyu üzerine dökün.
 3. Aşçı: Yavaş pişiricide, rostoyu 10 saat veya yumuşayana kadar kısık ateşte pişirin. Instant Pot’ta 60 dakika yüksekte pişirin ve doğal olarak bırakın. Fırın için, folyo veya uygun bir fırın güvenli kapağı ile sıkıca kapatın ve 425’te YALNIZCA 30 dakika pişirin, ardından fırını 300’e düşürün ve 4-5 saat pişirin.
Yavaş pişiriciye eklenen rosto ve sebzelerin 3 fotoğraf kolajı.

En İyi Kızartma için İpuçları

İşte rostonuzu mahallenin konuşması haline getirmek için birkaç ekstra ipucu! Bu ev yapımı rosto çok yumuşak ve lezzetli, yeni Pazar geleneğiniz olabilir!

 • Her Şey Sığır Eti Hakkında: Bu süper hassas rosto için, etin kesilmesiyle başlar. Çok fazla ebru içeren bir kesim istiyorsunuz. Bu, içinden akan çok sayıda yağ çizgisi olduğu anlamına gelir. Bu, o harika dokuyu üretir. Chuck rosto ideal kesimdir, ancak Brisket başka bir ağır mermerdir. Alt veya üst yuvarlak rostolar daha yağsızdır ve yumuşak olmayacaktır.
 • : Bu önemli adımı atlamayın. Eti yüksek sıcaklıkta kızartmak, doğal şekerleri karamelize ederek etin en lezzetini ortaya çıkarır ve zengin kahverengi kabuğuyla dana etinin enfes lezzetini ortaya çıkarır. Aynı zamanda bu harika meyve sularını da mühürleyecektir. Tavanızın SICAK olduğundan emin olun. Tava yeterince sıcak değilse, eti gerçekten sertleştirebilecek şekilde buharda pişirirsiniz.
 • Basitleştirin: Sebzeleri bir gece önceden hazırlayarak sabah hazırlığını kendiniz için daha hızlı yapabilirsiniz. Kapalı bir kapta veya poşette sabaha kadar buzdolabında bekletin.
 • Boy: Et ve sebzelerin boyutu önemlidir. Kızartmanız tava, tencere veya ocağınız için çok büyükse, sığdırmak için kesebilirsiniz. Kesilen parçaları eklemeden önce ayrı ayrı kavurun. Eşit pişirme için tüm sebzeleri kabaca aynı boyutta kesin. Soğanları yemeklik doğramayın ince ince doğrayın. Daha fazla lezzet verdiklerini ve lapa haline gelmediklerini görüyorum.
 • Düşük ve Yavaş: Mükemmel yumuşaklığı elde etmek için rostolarınızı uzun ve kısık ateşte pişirmek her zaman en iyisidir. En iyi tadı ve dokuyu verecektir.

Yavaş bir tencerede rosto ve sebzelerin yukarıdan aşağıya görünümü.

Saklama ve Dondurma

Kızartma, EN İYİ artıkları yapar. Hafta boyunca ısınmak ve eğlenmek için elinizin altında olmasına bayılacaksınız!

 • Buzdolabında: Kızartmayı ve sebzeleri soğutun ve hava geçirmez bir kapta 4 güne kadar saklayın.
 • Dondurucuda: Kızartmayı hava geçirmez bir kapta dondurun veya dondurucu çantası 2 aya kadar. Bir gece buzdolabında eritin ve sos veya mikrodalgada ocakta bir tavada tekrar ısıtın.

Rendelenmiş rosto ve sebzeler beyaz bir kasede servis edilir.


Yavaş pişiricide yapmak için:

 • Büyük bir dökme demir tavada zeytinyağını orta yüksek ateşte tütmeye başlayana kadar ısıtın. Kızartmanın her iki tarafını tuzlayıp biberleyin ve koyu kahverengi bir kabuk elde etmek için her iki tarafını 2-3 dakika kızartın.

 • 5 litrelik bir yavaş pişiriciye havuç, patates ve soğan ekleyin. Kızartmayı üstüne yerleştirin. Küçük bir kapta et suyu, kırmızı şarap, Worcestershire sosu, sarımsak, soğan, sarımsak tozu, tuz ve karabiberi birleştirin. Kızartmanın üst kısmına dökün.

 • 10 saat veya yumuşayana kadar kısık ateşte pişirin.

Instant Pot’ta yapmak için:

 • Instant pot üzerindeki sote tuşuna basın ve “HOT” demesini bekleyin. İçine zeytinyağını ekleyin. Sığır etini tuzlayıp biberleyin ve sığmazsa ikiye bölün. Partiler halinde çalışarak, her bir tarafı 2-3 dakika kızartın.

 • Havuç, patates ve soğanı hazır tencerenin dibine yerleştirin. Eti üstüne yerleştirin. Küçük bir kapta et suyu, kırmızı şarap, Worcestershire sosu, sarımsak, soğan, sarımsak tozu, tuz ve karabiberi birleştirin. Kızartmanın üst kısmına dökün.

 • 60 dakika yüksek basınçta pişirin ve ardından doğal bir salım yapın.

Fırında kızartmak için:

 • Fırını 425 dereceye ısıtın. Büyük bir dökme demir tavada zeytinyağını orta yüksek ateşte tütmeye başlayana kadar ısıtın. Kızartmanın her iki tarafını tuzlayıp biberleyin ve koyu kahverengi bir kabuk elde etmek için her iki tarafını 2-3 dakika kızartın.

 • Geniş bir tencereye havuç, patates ve soğanı ekleyin. Kızartmayı üstüne yerleştirin. Küçük bir kapta et suyu, kırmızı şarap, Worcestershire sosu, sarımsak, soğan, sarımsak tozu, tuz ve karabiberi birleştirin. Kızartmanın üst kısmına dökün. Sıkıca kapatın ve 30 dakika kızartın. Fırını 300 dereceye düşürün ve 4-5 saat kızartmaya bırakın.


İlk olarak 20 Eylül 2020’de yayınlandı
9 Ocak 2023’te güncellendi

hizmet: 6

kalori566kalori (%28)karbonhidratlar22g (%7)Protein47g (%94)Şişman31g (%48)Doymuş yağ12g (%60)Kolesterol156mg (%52)Sodyum987mg (%41)Potasyum1377mg (%39)Lif3g (%12)Şeker4g (%4)A vitamini6823iç ünite (%136)C vitamini20mg (%24)Kalsiyum82mg (%8)Ütü6mg (%33)

Tüm beslenme bilgileri, üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına düşen porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Akşam Yemeği, Ana Yemek

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelime rosto, rosto tarifi

Leave a Reply

%d bloggers like this: