En İyi Izgara Kabak | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sağlayabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı okuyun.

Izgara kabak, mükemmel sağlıklı yaz garnitürüdür. Kabak dilimleri, tuzlu baharatlarla atılır, daha sonra yumuşayana kadar pişirilir. Çok lezzetli ve lezzetli ve hemen hemen her şeyle gidiyor!

Bahçenizden kullanmanız gereken çok fazla kabak varsa, yaz boyunca sebzenin tadını çıkarmak için bu diğer lezzetli kabak tariflerini denemelisiniz. Bu Kabak Pizzası, bu lezzetli Kabak Cipsleri ve bu Fırında Kabak Kızartması favorilerimden bazıları!

Dilim, ızgara kabak, terbiyeli ve beyaz bir kapta yemeye hazır.

ızgara kabak

Düşük karbonhidratlı ve lezzetli, hızlı ve sağlıklı bir garnitür arıyorsanız, bu ızgara kabak lezzetli bir seçenektir. Squash yıl boyunca mevcuttur ve ızgarada 10 dakikadan kısa sürede pişer. En sevdiğiniz baharatları atın ve her iki tarafta muhteşem kömürleşmiş izler görünene kadar pişirin. Bunu en iyi yemek için EN İYİ Ev Yapımı Smash Burgers ile servis etmeyi seviyorum.

Bu ızgara kabak sadece kesinlikle lezzetli bir tat değil, aynı zamanda yapmak çok kolay ve hemen hazır. Kesinlikle ızgaranızda denemeniz gereken bir şey çünkü kömürleşmiş ızgara izleri sadece lezzetli görünmesini sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda bitmiş ürünün genel lezzetini ve dokusunu da ekliyor. Barbekü yapın ve herkesin bayılacağı bu leziz tarafı servis ettiğinizden emin olun!

Izgara Kabak Yapmak İçin Malzemeler

Sağlıklı ve lezzetli ve sadece altı malzemeli bir garnitürü yenemezsin! Bu olağanüstü ve tekrar tekrar geri döneceğiniz bir şey. Kesin ölçümler için gönderinin altındaki tarif kartına bakın.

 • Kabak: Bir kilo kabak yaklaşık 2 büyük kabaktır.
 • Zeytin yağı: Bu, baharatların kabaklara yapışmasına yardımcı olacaktır.
 • Sarımsak tozu: Sarımsak tozu kabaklara mükemmel bir lezzet katıyor.
 • Tuz ve biber: Bu, yemeği baharatlamak için tüm lezzetleri artıracaktır.
 • kıyılmış maydanoz: Taze otlar her zaman mükemmel bir garnitürdür. Maydanoz, kabakların lezzetini tamamlıyor.

Izgara Kabak Nasıl Yapılır?

Bu garnitür kolay ve lezzetli ama lezzet söz konusu olduğunda bir yumruk atıyor! Bunu her zaman bir yan tarif olarak kullanabilirsiniz çünkü hemen hemen her yemekle uyumludur.

 1. Atmak: Büyük bir kapta dilimlenmiş kabak, zeytinyağı, sarımsak tozu, tuz ve karabiberi birlikte atın.
 2. Hazırlık: Izgarayı veya ızgara tavasını orta-yüksek sıcaklıkta önceden ısıtın. Izgara ızgaralarını temizleyin ve zeytinyağı ile yağlayın.
 3. Pişir ve çevir: Izgara ısındığında, kabakları ve yaklaşık 4 ila 5 dakika arasında ızgara izleri oluşana kadar pişirin. Sebze yumuşayana kadar çevirin ve ızgara yapın, yaklaşık 3 ila 4 dakika.
 4. Garnitür: Kabakları servis tabağına alın, kıyılmış maydanozla süsleyin.
Kabakların nasıl baharatlanacağını ve ızgaraya nasıl ekleneceğini gösteren 4 resim.

Ipuçları ve Püf noktaları

Izgara kabaklarınızın mükemmel bir şekilde baharatlanmış ve kömürleşmiş olmasına yardımcı olacak birkaç fikir. Bu garnitürü daha çok yönlü hale getirmek için her seferinde işleri değiştirebilirsiniz!

 • Isı Eklemek: Karabiber biraz ısı katıyor AMA… Daha fazla ısı istiyorsanız, biraz kırmızı pul biber ekleyin. Kalıcı bir baharat katacak!
 • Farklı şekiller: Kabakları çubuklar veya daha küçük diskler halinde dilimleyebilirsiniz. Sadece sebzenin en az ½ inç kalınlığında olduğundan emin olun. Bu, kolayca lapa olmasını engeller, şeklini korur ve ızgara ızgaralarından düşecek kadar ince olmaz.
 • Karakter işaretleri nasıl alınır: Bu ızgara sebzeleri bu kadar cezbedici yapan şey, yüzeyde uzanan muhteşem kömür izleridir! Bu char işaretlerini sebzenizde başarılı bir şekilde göstermenin birkaç anahtarı vardır. Yapışmayı önlemek için ızgaranın önceden ısıtıldığından ve yağlandığından emin olun. Kabak dilimlerinizi ızgaraya eklediğinizde ızgaraların üzerine açılı olarak yerleştirin. Sıcak ızgarayla doğrudan temas etmeleri için üzerlerine hafifçe bastırın. O zaman… Onları orada bırakın! Onları çevirmeye hazır olana kadar hareket ettirmeyin.

Izgara kabak mızraklarının yakın çekimi.

Farklı Tatlandırıcılar Ekleyin

Bu ızgara kabakları değiştirmenin kolay bir yolu, tatlandırıcıları değiştirmek veya biraz sosa daldırmaktır!

 1. Peynir: Kabaklarınızı ızgaradayken biraz parmesan peyniri serpin ve erimesine izin verin. Peynirli kabak çok lezzetli!
 2. Sos ekleyin: Pesto, balzamik sirke serpin veya kabak mızraklarını kremalı Tzatziki Sos veya ahır sosuna batırın!


 • Büyük bir kapta dilimlenmiş kabak, zeytinyağı, sarımsak tozu, tuz ve karabiberi birlikte atın.

 • Izgarayı önceden ısıtın veya ızgara tavası Orta ateşte. Izgara ızgaralarını temizleyin ve zeytinyağı ile yağlayın.
 • Izgara ve kabaklar ısındıktan sonra, yaklaşık 4 ila 5 dakika arasında ızgara izleri oluşana kadar pişirin. Sebze yumuşayana kadar çevirin ve ızgara yapın, yaklaşık 3 ila 4 dakika.

 • Kabakları servis tabağına alın, kıyılmış maydanozla süsleyin.


İlk Olarak 31 Ağustos 2020’de Yayınlandı
18 Temmuz 2022’de güncellendi

Hizmet: 6

kalori52kalori (%3)karbonhidratlar4g (%1)Protein1g (%2)Yağ4g (%6)Doymuş yağ1g (%5)Sodyum155mg (%6)Potasyum296mg (%8)Lif1g (%4)Şeker3g (%3)A vitamini311İÜ (%6)C vitamini22mg (%27)Kalsiyum18mg (%2)Ütü1mg (%6)

Tüm beslenme bilgileri üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Garnitür

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelime ızgara sebzeler, ızgara kabak, kabak

Leave a Reply

%d bloggers like this: