EN İYİ Anında Pot Tatlı Patates

Bu web sitesi, size tarifler sağlayabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı okuyun.

Tatlı patateslerinizi pişirmek için Instant Pot kullanmak en iyisidir! Onları pişirmek için gereken sürenin yarısında mükemmel tatlı, kremsi ve yumuşak çıkıyorlar!

Anında Tencerem ve hava fritözüm mutfağımdaki iki iş gücüdür. Akşam yemeğini çok basitleştirdiler! Bu Instant Pot spagetti, patates püresi veya köfteyi akşam yemeği programınıza ekleyin! Pişman olmayacaksın! Instant Pot tarifleri her zaman çok hızlı ve kolaydır, ancak mükemmel sonuç verir.

Instant Pot'un tabanında 3 adet pişmiş tatlı patates.

Yumuşak ve İhale Anında Pot Tatlı Patates

Fırında tatlı patateslere bayılırım, özellikle tatil günlerinde! Tek sorun, bir saatlik pişirme süresiyle, zor durumdaysanız gerçekten işe yaramıyor. Instant Pot yine günü kurtarıyor! Bu kolay olmayan tarifle, yumuşak ve yumuşak tatlı patatesleri 30 dakikadan daha kısa sürede hazırlayabilirsiniz.

Ne kadar yumuşak, nemli ve ipeksi pürüzsüz olduklarına şaşıracaksınız. Onlara hem tatlı hem de tuzlu soslarla servis yapabilirsiniz! (Aşağıda sizin için bazı fikirlerim var!) Instant Pot tatlı patateslerinizi bir güveçte kullanmak için de püre haline getirebilirsiniz! Bu kesinlikle etrafta olması gereken temel bir tarif. Aileniz tatlı patates yemeklerini benimki kadar seviyorsa, özellikle Şükran Günü yaklaşırken bu yemek çok işinize yarayacaktır!

İhtiyacınız Olan Malzemeler

Bu harika Instant Pot tatlı patateslerini yapmak için sadece 2 basit malzemeye ihtiyaç var! Bu tarif, en sevdiğiniz tatlı patates yemeklerinin tümü için mükemmel bir temeldir! Aşağıdaki tarif kartında yapmak için gereken kesin ölçümleri bulabilirsiniz.

 • Tatlı patatesler: Tatlı patateslerinizin boyutu pişirme süresini etkiler, bu yüzden benim tarifimi 1:1 uygulamak istiyorsanız orta boy tatlı patatesleri bulmaya çalışın! Tatlı patatesleriniz daha büyük veya daha küçükse, pişirme süresini birkaç dakika ayarlamanız gerekebilir. Mücevher yamlarını da kullanabilirsiniz.
 • su: Patateslerinizi pişirirken nem katmak için Instant Pot’un tabanına su eklenir! Bu, kuru ve sert yerine yumuşak ve nemli tatlı patatesler için bir zorunluluktur.

En İyi Tatlı Patatesleri Seçmek İçin İpuçları

Kesik, çatlak veya leke olmadan pürüzsüz ve eşit şekilli tatlı patatesleri arayın. Eşit şekilde pişmeleri daha uzun zaman alacağından çok büyük tatlı patateslerden kaçının.

Anında Tencerede Tatlı Patates Nasıl Pişirilir

Bu tarif kusursuz ve yapması ÇOK kolay! Ne kadar eller serbest olduğunu seviyorum. Akşam yemeği hazırlamayı çok kolaylaştırıyor.

 1. Tatlı Patateslerin Hazırlanışı: Tatlı patatesleri iyice yıkayın ve her bir patatesi bir çatalla yaklaşık 4 kez delin.
 2. Instant Pot’a Trivet ve Su Ekleyin: Tencerenin dibine nihaleyi yerleştirin, ardından tencereye 1 su bardağı su dökün.
 3. Tatlı Patates ekleyin: Bütün tatlı patatesleri tencereye ekleyin ve nihalenin üzerine yerleştirin. Gerekirse patatesleri istiflemek sorun değil.
 4. Fok: Kapağı Instant Pot’a yerleştirin, ardından valfi ‘mühürlemeye’ ayarlayın.
 5. Aşçı: Manuel/yüksek basınç düğmesini seçin. Tatlı patateslerinizin boyutuna göre süreyi ayarlayın. Küçük patatesler= 15 dakika, orta boy patatesler= 25 dakika ve büyük patatesler= 50 dakika.
 6. Serbest Bırakma Basıncı: Basıncın geri kalanını bırakmadan önce 10 dakika boyunca basıncın doğal olarak serbest kalmasına izin verin.
 7. Gerekirse Pişirme Süresini Ekleyin: Tatlı patatesleriniz yeterince yumuşak değilse, Instant Pot’un kapağını tekrar yerleştirin ve 5-10 dakika daha ekleyin.
 8. Servis: Tatlı patateslerinizin tadını istediğiniz gibi çıkarın! Hafta boyunca tadını çıkarmak için tatlı patateslerimi önceden pişirmeyi veya tatlı patates güvecimde kullanmayı seviyorum.
Instant Pot'un tabanına eklenen su ve içine bütün tatlı patateslerin eklendiği 3-fotoğraflı kolaj.

Sunum Önerileri

Bu Instant Pot tatlı patates tarifi benim favorim çünkü çeşitli şekillerde servis edilebiliyor. İşte favorilerimden birkaçı!

 • Tatlı Topingler: Tatlı patateslerin olmasını seviyorsan, peki, tatlı, tarçınlı tereyağı, bal, akçaağaç şurubu veya hatmi kreması gibi soslarla kendinizinkini deneyin! Doğranmış cevizler ve bir tutam esmer şeker de harika!
 • Tuzlu Topingler: İşleri basit tutmayı seviyorsanız, bir parça tereyağı ve biraz tuz ve karabiber her zaman iyi bir fikirdir. Ayrıca rendelenmiş peynir, pastırma parçaları, doğranmış yeşil soğan ve ekşi krema ile doldurulmuş tatlı patatesler de yapabilirsiniz.

Artıkları Depolamak / İlerlemek

Bu tarif, hafta başında yapmak için mükemmel, böylece öğle yemeğinde ısıtmak için tatlı patatesleriniz var! Instant Pot tatlı patatesleri harika yemek artıkları yapar. İşte onları mümkün olduğunca taze ve lezzetli tatmalarını sağlamanın yolu.

 • Buzdolabında: bir hava geçirmez kaptatlı patatesleriniz 5-7 gün sürecek.
 • Dondurucuda: Hava geçirmez bir kapta veya dondurucu poşette 6 aya kadar dondurun. Tekrar ısıtmadan önce bir gece buzdolabında çözdürün.
 • yeniden ısıtma: Trivetinizin altına su ekleyerek ve 3 dakika boyunca pişirerek Instant Pot’ta tatlı patateslerinizi kolayca tekrar ısıtın. Ayrıca tatlı patateslerinizi fırında 10 dakika 400 derece F’de ve mikrodalgada 30 saniye aralıklarla tekrar ısıtabilirsiniz. (Tatlı patateslerinizi mikrodalgada pişirmenin bazen onları kurutabileceğini unutmayın.)

2 adet tam pişmiş tatlı patates dilimlenip tereyağı, tuz ve karabiber ile servis edilir.


 • Tatlı patatesleri iyice yıkayın ve her bir patatesi bir çatalla yaklaşık 4 kez delin.

 • Tencerenin dibine nihaleyi yerleştirin, ardından tencereye 1 su bardağı su dökün.

 • Tatlı patatesleri tencereye ekleyin ve nihalenin üzerine yerleştirin. Gerekirse patatesleri istiflemek sorun değil.

 • Kapağı Instant Pot’a yerleştirin, ardından valfi ‘mühürlemeye’ ayarlayın.

 • Manuel/yüksek basınç düğmesini seçin. Tatlı patateslerinizin boyutuna göre süreyi ayarlayın.

 • Küçük patatesler= 15 dakika, orta boy patatesler= 25 dakika ve büyük patatesler= 50 dakika.

 • Basıncın geri kalanını bırakmadan önce 10 dakika boyunca basıncın doğal olarak serbest kalmasına izin verin.

 • Tatlı patatesleriniz yeterince yumuşak değilse, Instant Pot’un kapağını tekrar yerleştirin ve 5-10 dakika daha ekleyin.

 • Tatlı patateslerinizin tadını istediğiniz gibi çıkarın! Hafta boyunca tadını çıkarmak için tatlı patateslerimi önceden pişirmeyi veya tatlı patates güvecimde kullanmayı seviyorum.


Hizmet: 3

hizmet1Patateskalori194kalori (%10)karbonhidratlar45g (%15)Protein4g (%8)Yağ0.1gDoymuş yağ0.04gDoymamış yağ0.03gTekli doymamış yağ0.003gSodyum128mg (%5)Potasyum762mg (%22)Lif7g (%28)Şeker9g (%10)A vitamini32063İÜ (%641)C vitamini5mg (%6)Kalsiyum70mg (%7)Ütü1mg (%6)

Tüm beslenme bilgileri üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Garnitür

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelime 20 dakika, kolay

Leave a Reply

%d bloggers like this: