Elote Tarzı Kinoa Salatası Tarifi

Kadifemsi biber confit, sulu tatlı mısır, ev yapımı sos, cotija peyniri, misket limonu ve baharatlarla yapılan Elote Quinoa Salatası. Yaz için mükemmel ve çok, çok iyi!

Bu kadar! Yaz vaaaay’da! Ve bu parlak, cevizli, tamamen tatmin edici, kremalı rüya salatası için tam zamanında.


Kinoa ve siyah fasulye sayesinde gerçek bir besleyici yumruk sağlar, ancak sonra OH, ZAZZEDİLİYOR MU? Kadife biberler, taze sulu tatlı mısır yığınları ve en iyi elote (Meksika sokak mısırı) lezzetlerini bir araya getiren, cıvıl cıvıl cıvıl cıvıl, tuzlu cotija peyniri ve biber tozu gibi ev yapımı bir sos. Ve her zaman olduğu gibi, bu rüyanın gerçekleşmesi için ihtiyacımız olan her şeye, tüm taze (“her gün teslim edilir” gibi taze!) yazlık ürünler de dahil olmak üzere, bu salata lokumunda paketlenmiş olarak ALDI’ye büyük sevgi duyuyoruz.

Elote (koçanın üzerinde) veya esquites (bir fincandaki çekirdekler) olarak servis edilen Meksika sokak mısırı, Meksika’da temel bir atıştırmalıktır ve haklı olarak öyle. Bu güzel ve lezzetli ızgara mısır, ya tahta çubuklara yapıştırılır ya da koçanından traş edilir ve mayonez, limon suyu, cotija ve biber tozuna göre boyanarak küçük bardaklarda servis edilir ve birçok kişi tarafından neşeyle taşınır ve çiğnenir. Al ve git’in en iyisi!

Tüm bu güzel lezzetli tatlardan ilham alıyoruz, o taze çiğ tatlı mısırı koçandan hemen ayırıyoruz ve diğer bazı çiğnenebilir harikalarla karıştırıp yığıyoruz ve savuruyoruz. Uyarı: İleride son derece bağımlılık yapan salata.

Bu Yazıda: Elote Kinoa Salatası İçin Her Şey

Bu Elote Kinoa Salatası için Malzemeler

Buradaki içerik listesi basit, lezzet konusunda büyük bir şey sunmak için fazla bir şeye ihtiyacınız yok. Bu nedenle, bu listenin tamamı için ALDI’deki uygun fiyatlı ve yüksek kaliteli favorilerimize gidiyoruz.

Çok çeşitli lezzetli taze ürünlere, birçok organik seçeneğe sahipler ve ALDI peynir bölümünü sevdiğimizi BİLİYORSUNUZ (cidden, bu harika), bu yüzden elbette burada buna çarpıyoruz! İşte ihtiyacınız olacak:

Salata için:

 • Sadece Doğa Organik Kinoa
 • taze tatlı mısır
 • Basitçe Doğa Organik Siyah Fasulye
 • mini tatlı biber (biber confitinde pişirilir)
 • Kişniş

Giyinme için:

 • Burman’ın Mayo
 • Pueblo Lindo Rendelenmiş Cotija Peyniri
 • Taş Değirmeni Biber Tozu
 • yağlı süt
 • Sarımsak
 • misket limonu
Elote kinoa salatası için malzemeler

Hadi Bu Taze Yaz Salatasını Yapalım

Pekala, hadi bu yaz yıldızını hazırlayalım.

 1. Kinoa ve hazırlık. Kinoa pişirmek için en sevdiğiniz yöntemi kullanın ve tatlı mısırınızı koçanlardan tıraş ettirin.
 2. Biber confit. Bir tavada bol miktarda zeytinyağı gezdirin ve biber halkalarını ekleyin. Ara sıra karıştırarak yaklaşık 20 dakika veya çok yumuşak ve kızarana kadar pişirin. Bir lezzet bonusu için, işiniz bittiğinde tüm esmerleşmiş parçaları tavanın altından kaldırmak için tavaya biraz limon suyu sıkabilirsiniz!
 3. Ev yapımı giyinme! Tüm malzemeleri çırpın ve ardından tadına bakın ve gerektiği gibi ayarlayın. Süper tuzlu tadı olabilir ve sorun değil! Bir sürü ham, baharatsız malzemeyle gidiyor, bu yüzden çok fazla tada sahip olmasını isteyeceksiniz.
 4. Atın ve servis yapın. Servis yapmadan hemen önce her şeyi bir kaseye atın (ya da tamam iyi, bir yıldızsanız güzelce düzenleyin). Tüm bu güzel kremalı pansumanla çiseleyin. Yum!

Bu kadar! Oldukça kolay bezelye. Ardından dilediğiniz gibi süslemeye devam edebilirsiniz.

Ama Çiğ Mısır? Salatada mı?

Evet! Çiğ tatlı mısır oldukça lezzetlidir! Gevrek, patlamış ve neredeyse kremsi tatlı bir tada sahiptir. Bu gerçekten bir rüya!

Sadece keskin bir bıçak alıp koçanınıza doğru sürün ve tüm o nefis soluk altın taşları salata kasenize alın. Evet ve evet.

Çiğ mısır macerasına atılmak istemiyorsanız (cesur olun! Yapabilirsiniz!), tabii ki önce mısırınızı tamamen pişirebilirsiniz. Bu seçkin tatları gerçekten arttırmak için ızgaradan güzel bir kömür alın ya da benzer bir etki için sıcak bir tavada sote edebilirsiniz.

Gerçekten zor durumdaysanız, biraz donmuş mısır toplayabilirsiniz, ancak aynı gevrek veya tatlı patlamaya sahip olmayacaktır.

Çatallı bir kasede elote kinoa salatası

Bu Salata İçin Kinoa Pişirmenin En İyi Yolları

bu set üstü ocak yöntem gitmek için iyi bir yoldur:

 1. Akan suyun altında en az 30 saniye durulayın veya önce kinoanızı kızartın! Kinoanın dış yüzeyindeki doğal acılıktan kurtulmaya yardımcı olur (doğal olarak oluşan saponin kaplaması sayesinde).
 2. 2 ölçü sıvıya 1 ölçü kinoa oranı kullanın (su yerine et suyu kullanmak daha fazla lezzet katabilir!).
 3. Bir kaynamaya getirin ve ardından ısıyı azaltın ve tüm sıvı emilene kadar pişirin. Isıdan çıkarın, örtün ve bu küçük kıvırcık bobinler çıkana kadar birkaç dakika buhar bırakın.
 4. Kapağı ve kabartmayı çatalla çıkarın. Fındık gibi kokmalı, kolayca kabarmalı ve sıvı kalmamalıdır!

Daha büyük partiler yapıyorsanız, aynı zamanda bir pirinç pişiricisinde veya Instant Pot’ta da yapılabilir! Önce kinoanızı duruladığınızdan veya kızarttığınızdan emin olun!

 • pirinç ocak: Yine 2 kısım likit 1 kısım kinoa oranı ve genellikle yaklaşık 30 dakikada yapılır.
 • Düdüklü tencere: 1 ölçü kinoaya 1,5 ölçü sıvı. 3 dakika yüksekte pişirin, 10 dakika doğal salıverin.

Mayo Alternatifleri

Mayo yoluna gitmek istemiyorsanız, tuzlu kreması yenilmez olsa da, pansuman için kesinlikle başka seçenekleriniz var. Deneyebilirsin:

 • Yunan yoğurt
 • Ekşi krema
 • Meksika kreması
 • belki bir avokado?

Ne kullandığınıza bağlı olarak aradığınız doğru kıvamı elde etmek için ayran ve peynir oranlarınızı ayarlamanız gerekebilir, ancak kesinlikle onunla oynayın!

Elote Salatası Yanında Ne Sunulur?

Kinoa ve siyah fasulye arasında, bu gerçekten güzel ve doyurucu bir yemek yapar. Ama masaya birkaç arkadaş getirmek istiyorsanız, biraz ızgara veya et lokantası tavuk lezzetli olurdu. Küçük bir kase salata ve ardından tüm patates kızartması, tüm salsas ve tüm guac? Evet lütfen.

Bu salatayı taco partisinin yanında mı servis edeceksin? SORDUĞUN İÇİN TEŞEKKÜRLER. Belki bunlardan bazıları güzel olurdu:

Yaz geliyor, bu salata çok, çok güzel ve asla durmak istemeyeceksiniz.

Elote Tarzı Kinoa Salatası: Sıkça Sorulan Sorular

Bununla ne servis etmeliyim?

Bu salata tek başına harika çalışıyor ve inanılmaz derecede doyurucu, ancak isterseniz ızgara tavuk, salatanın yanında servis etmek için lezzetli olurdu.

Ayranım bitti. Herhangi bir ikame fikri var mı?

Evde ayran yapmak aslında çok kolay! Burada kendinizinkini nasıl yapacağınızı okuyun.

Üzerine serpilecek başka peynir çeşitleri var mı?

Cotija peyniri burada 1 numaralı seçimimizdir, ancak bulamazsanız, queso fresk de işe yarayabilir. Sadece biraz farklı parçalanır ve daha tuzludur.

Bu salata bir hafta önceden hazırlanabilir mi?

Kesinlikle yapabilir! Servis yapmadan hemen önce pansuman çiselemelerinizi ve peynir serpintilerinizi saklayın.

Yazdır

saatsaat simgesiçatal bıçak takımıçatal bıçak takımı simgesibayrakbayrak simgesidosyaklasör simgesiinstagraminstagram simgesiilgi alanıilgi alanı simgesiFacebookfacebook simgesiYazdırbaskı simgesikarelerkareler simgesikalpkalp simgesikalp katıkalp katı simgesi

Tanım

Kadifemsi biber confit, sulu tatlı mısır, ev yapımı sos, cotija peyniri, misket limonu ve baharatlarla yapılan Elote Quinoa Salatası. Yaz için mükemmel ve çok, çok iyi!


Salata:

 • 1 Fincan Basit Doğa Organik Quinoa, pişmemiş
 • 5 kulaklar şeker mısırkoçanı kes
 • 1 Yapabilmek Basitçe Doğa Organik Siyah Fasulyedurulanmış
 • 1 paket mini tatlı biberküçük halkalar halinde dilimlenmiş (yaklaşık 23 bardaklar)
 • zeytin yağı pişirmek için
 • 1 Fincan doğranmış taze kişniş

Pansuman:

 • 1/3 Fincan Burman’ın Mayonezi
 • 1/4 Fincan yağlı süt
 • 1 karanfil Sarımsakrendelenmiş
 • 1 çay kaşığı Taş Değirmeni Biber Tozu
 • 1/2 ile 1 çay kaşığı tuz
 • iki meyve suyu ve lezzet misket limonu
 • Pueblo Lindo Rendelenmiş Cotija Peyniri tepesi için

 1. Kinoayı pişirin ve malzemeleri hazırlayın.
 2. Bir tavada bol miktarda zeytinyağı gezdirin ve biber halkalarını ekleyin. Orta ateşte ara sıra karıştırarak yaklaşık 20 dakika veya çok yumuşak ve kızarana kadar pişirin. İşiniz bittiğinde, tüm esmerleşmiş parçaları tavanın altından kaldırmak için tavaya biraz limon suyu sıkın! Daha fazla lezzet!
 3. Pansuman malzemelerini çırpın. Tadın ve ayarlayın. Süper tuzluysa sorun değil – bir sürü çiğ, baharatsız malzemeyle yapılıyor, bu yüzden çok fazla tada sahip olmasını istiyoruz!
 4. Servis yapmadan hemen önce malzemeleri atın veya bir kapta düzenleyin (kinoa, mısır, fasulye, biber, kişniş ve sos ve peynirle doldurun). Izgara tavukla, cipsle daldırarak veya tek başına yemek olarak servis yapın!
 • Hazırlık zamanı: 20 dakika
 • Pişirme Süresi: 20 dakika
 • Kategori: salata
 • Yöntem: Atmak
 • Yerel mutfak: Meksika esintileri taşıyan

Anahtar Kelimeler: elote kinoa salatası, elote salatası, elote tarifi

Tarif Kartı tarafından desteklenmektedir Lezzetli Tarifler logosu

Sanada teşekkürler ALDI Bu tarife sponsor olduğunuz için!


Sevdiğimiz Diğer Yazlık Mısır Tarifleri

Leave a Reply

%d bloggers like this: