Ekstra İyi Yavru Chow Tarifi

Ekstra çikolata ve fıstık ezmeli ve pudra şekeri kaplamalı güzel, tıknaz köpek yavrusu kümeleri! Ortabatı yaz mutluluğu.

Beni iyi dinleyin: yaz, köpek yavrusu için kesinlikle yılın en iyi zamanıdır. sen yaparsın, sen donmak ve soğuk bir çikolata, fıstık ezmesi ve çıtır çıtırına ihtiyacınız olduğunu hissettiğinizde o tuzlu-tatlı gevrekliğin tadını çıkarırsınız.

Köpek yavrusu yemek, evde kanepede bir hangout / kabin hafta sonu / yol gezisi / akşamı daha iyi bir duygusal yere götüren o basit zevklerden sadece biri, ne demek istediğimi anlıyor musunuz? Bu mutlu küçük atıştırmalıkla hiçbir durum daha iyi hale getirilemez.

90’ların çocuğuyum ve Ortabatı’da büyüdüm, bu yüzden evet, bu alanda deneyimliyim.


Bu Yazıda: Yavru Chow İçin İhtiyacınız Olan Her Şey


Köpek maması şu durumlarda en iyisidir:

 • EKSTRA SOĞUK
 • EKSTRA NET
 • EKSTRA ÇİKOLATA
 • EKSTRA KÜMELENMİŞ

Size köpek yavrusu yemeğinin her zaman nasıl görünmesi gerektiğini düşündüğümü sunayım:

Bir grup köpek yavrusu yemeği tutan el.

Güzel, tıknaz kümeler.

Birlikte büyüdüğüm köpek yemi, tamamen pudra şekeri ile kaplanmış ayrı tahıl gevrekleri gibiydi. Oda sıcaklığında servis edildi ve bir seferde tek parça yediniz.

Ama daha da eğlenceli olan ne biliyor musun? DAHA FAZLA çikolata ve DAHA FAZLA fıstık ezmesi ve DAHA FAZLA tereyağı için giderseniz, birbirine DAHA FAZLA yapışırsınız ve bu sihirli küçük kümeler yaratacaktır. Ve eğer onu çok soğuk yaparsanız, bu… şey, sadece süper lezzetli olan kalın ve gevrek bir küçük ısırıktır.

O resimde baktığınız o dev küme, orijinalin sadece yetişkinlere yönelik bir versiyonu. Bu, temel bilgilere sadık kalır, ancak her şeyin iyi olmasını sağlar: çikolata, fıstık ezmesi, tereyağı. Doku, şekil, sıcaklık ile biraz daha heyecan veriyor. Son derece tatmin edici otlatma sağlar. Bu gerçek bir zevk.

Yavru Chow Nedir?

Muddy Buddies olarak da bilinen Puppy Chow, genç veya Ortabatılı olmayanlar için, Rice Chex gibi gevrek tahılların kaplanmasıyla yapılan bir atıştırmalıktır (tatlı? eritilmiş çikolata fıstık ezmesi karışımı ve pudra şekeri ile savurma. Chex Mix’in tatlı-y versiyonu gibi bir avuç tarafından yenmesi gerekiyordu.

Bu, 80’lerin ve 90’ların (benim köklerim!) Ortabatı’nın en büyük gıda katkılarından biridir ve dondurma konusundaki güçlü görüşlerim nedeniyle, bugün, yapmanız gereken mükemmel tatlı atıştırmalık/eğlenceli şey olduğunu iddia ediyorum. yazın bu son birkaç haftasında hayatınıza neşe getirmek için.

Ben buna “Ekstra İyi” diyorum – Chex kutularının arkasındaki tariflerden sadece daha fazla çikolata-fıstık ezmesi kaplamasına sahip olması ve bu nedenle onu ekstra kalın, ekstra kümeli, ekstra lezzetli yapmasıyla farklılık gösteriyor.

Yavru Chow Nasıl Yapılır

Çikolata Karışımı Yapın

İlk: Büyük bir kapta çikolata, fıstık ezmesi ve tereyağını eritin. Mikrodalga iyi çalışıyor. Burası Ortabatı. Fantezi değiliz.

Eritilmiş çikolata mısır gevreği ile birlikte gelir.

Eritilmiş çikolata bir kapta chex karışımına karıştırılıyor.

Çikolatayı Tahıl ile Karıştırın

Üzeri kaplanana kadar karıştırın.

GERİDE KESİNLİKLE HİÇBİR PARÇA KALMAMAKTADIR.

Eritilmiş çikolata ve chex bir kapta karıştırılır.

Pudra Şekeri ile Tost

Tahıl kaplandıktan sonra, her parçanın kaplanması ve dokunacak kadar kuru olması için pudra şekeri ile atın.

90’ların Ortabatı çocukları (merhaba), çikolata kaplı mısır gevreğini bir kağıt poşette karıştırmanın otantik ve doğru teknik olduğu konusunda benimle hemfikir olacaklar. Yani, kese kağıdı olmadan gerçekten köpek maması mı?

Ama gerçekte, herhangi bir büyük torba (kilitli, kağıt torba, hatta mısır gevreğini kırmamak için çok nazikçe atabileceğiniz büyük bir karıştırma kabı bile) işi halledecektir.

Çikolatalı chex karışımı ve pudra şekeri bir kapta.

Soğutma Süresi

Son olarak, çıtır lezzetli çikolata fıstık ezmesi cennetinin küçük ısırıklarına “kurutabileceği” bir tür yüzeye aktarın.

Normalde parşömen kaplı birkaç fırın tepsisi kullanırım ve daha sonra dondurucuya aktarırım çünkü DONDURULMUŞ KÖPEK YÜNÜ HAYATI DEĞİŞTİRİYOR.

(Optimum kümeleme için, çok fazla dağıtmayın! Bırakın nasıl isterse öyle olsun ve dondurma işlemi kümelerin oluşmasına yardımcı olacaktır.)

Bir sac tavada bitmiş köpek yavrusu.

Yavru Chow Nasıl Saklanır

Bu bağımlılık yapan ödülü mutlaka dondurucuda saklayın. Hava geçirmez kaplarda (örneğin kapaklı bir plastik gıda saklama kabı gibi) veya sadece Kilitli bir torbada tutuyorum.

Evet, buzdolabı çalışıyor, sayaç bile çalışacak. Ancak dondurucu, ekstra gevrek tatmin edici bir gevreklik için NEREDE OLDUĞU YERDE. Ayrıca, iyi seyahat eder ve daha uzun süre dayanmasını sağlar.

Köpek yavrusu yemeği (özellikle dondurucudan), kapmak için mutlak mükemmel atıştırmalıktır:

 • kabin hafta sonları
 • Yol gezileri
 • şenlik ateşi atıştırma
 • havuz günleri
 • genel olarak çocuklar ve gençler (evimizde genellikle gençler olmaz, ama son zamanlarda yaptık ve köpek yavrusunu dışarı çıkardığımızda, gerçek tezahüratlar vardı ve sonra dövüldü)
 • akşam yemeğinden sonra biraz serin bir gevrek ikram için bir veya beş tane kapmak
Büyük bir kase köpek yavrusu yemeği.

Oh, o ekstra çikolatalı soğuk çıtırlığın neşesi ve keyfi! Umarım bu, Ağustos’ta biraz daha hafif yaşamanıza yardımcı olur. MUTLU YEMEKLER.

Puppy Chow: Sıkça Sorulan Sorular

Yavru yemi nasıl saklarsınız?

Bu, tezgahta, buzdolabında veya dondurucuda saklanabilir – hava geçirmez bir kapta veya torbada saklandığından emin olun. Dondurucuda tutmaktan yanayım! ÇOK İYİ.

Bu ne kadar sürer?

Sıkıca kapatılmış bir torbada oda sıcaklığında, bir haftaya kadar dayanmalıdır (hepsini henüz yemediyseniz). Dondurucuda, bu birkaç ay sürebilir.

Fıstıklara alerjim var! Diğer fındık ezmeleri ile bu çalışma ile?

Kesinlikle! Bu aynı zamanda Sun Butter ile de iyi çalışır.

Kağıt torba gerekli mi?

Plastik/Kilitli poşetler de işe yarayabilir, ancak bunu birkaç küçük parti halinde yapmanız gerekecek.

Yazdır

saatsaat simgesiçatal bıçak takımıçatal bıçak takımı simgesibayrakbayrak simgesidosyaklasör simgesiinstagraminstagram simgesiilgi alanıilgi alanı simgesiFacebookfacebook simgesiYazdırbaskı simgesikarelerkareler simgesikalpkalp simgesikalp katıkalp katı simgesi

Tanım

Ekstra çikolata ve fıstık ezmeli ve pudra şekeri kaplamalı güzel, tıknaz köpek yavrusu kümeleri! Ortabatı yaz mutluluğu.


 • 1 kutu pirinç Chex tahıl (hakkında 10 bardak)
 • 2 bardaklar yarı tatlı çikolata cipsleri
 • 1 Fincan fıstık ezmesi
 • 1/2 Fincan tuzlu tereyağı
 • 2 çay kaşığı vanilya
 • bir tutam tuz
 • 2 bardaklar toz şeker (gerektiğinde / istendiğinde daha fazla)

 1. Mikrodalgaya uygun büyük bir kapta çikolata parçalarını, fıstık ezmesini ve tereyağını 30 saniye aralıklarla pürüzsüz ve eriyene kadar eritin.
 2. Vanilya ve tuzu karıştırın.
 3. Çikolatayı mısır gevreği üzerine dökün – bu tarif çok büyük bir parti yapar, bu yüzden bunu iki büyük kasede yapıyorum.
 4. Tahta bir kaşık kullanarak mısır gevreğini parçalamamaya dikkat ederek çikolatayı nazikçe karıştırın.
 5. Pudra şekerini bir kağıt poşetin dibine koyun. Çikolata kaplı mısır gevreğini pudra şekerinin üzerine dökün (evet, hemen içine dökün). Tüm parçaları pudra şekeri ile kaplamak için torbayı hafifçe sallayın.
 6. Birkaç fırın tepsisine aktarın veya soğuması ve sertleşmesi için parşömen kağıdına koyun. En iyi kümeleme ve en tatmin edici gevreklik için bunu dondurucuda saklamanızı şiddetle tavsiye ederim!

Notlar

Kağıt torba sizi şaşırtıyorsa, sorun değil – bunun yerine birkaç plastik Kilitli torba kullanın. (Daha küçüktürler, bu nedenle birkaç küçük grup halinde çalışmanız gerekir.)

 • Hazırlık zamanı: 15 dakika
 • Pişirme Süresi: 10 dakika
 • Kategori: Tatlı
 • Yöntem: Fırınsız
 • Yerel mutfak: Amerikan

Anahtar Kelimeler: yavru köpek maması, çamurlu arkadaşlar, çikolatalı tatlı, fıstık ezmeli tatlı, chex karışımı

Tarif Kartı tarafından desteklenmektedir Lezzetli Tarifler logosu

Diğer Çikolatalı Yaz Tatlıları

Leave a Reply

%d bloggers like this: