Ebelskivers | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı oku.

Ebelskivers, özel bir tava kullanılarak küre şeklinde pişirilen bir Danimarka krepidir. İçleri kabarık ve ipeksi pürüzsüzdür ve onları taze meyvelerden krem ​​peynire kadar her şeyle doldurabilirsiniz. Onları tavada çevirmek neredeyse onları yemek kadar eğlenceli!

Sanırım kahvaltı en sevdiğim öğün. İşte söyledim! Cidden aklımda yemekle uyanıyorum ve kahvaltı bir olasılıklar dünyası. Tatlı ya da tuzlu, hızlı ya da karmaşık kahvaltıyı severim. Güne zinde başlamak için harika bir kahvaltı gibisi yoktur. Kahvaltıyı da seviyorsanız, bu Yabanmersinli Ayran Kahvaltı Pastasını, bu lezzetli Çilekli Tarçınlı Ruloları ve bu Mükemmel Krepleri denemelisiniz.

Ebelskivers, üzerlerine şurup dökülen bir tabakta.

Ebelskiver

Bir ebelskiver (geleneksel olarak Æbleskiver olarak yazılır), dondurma kaşıklarını çıkarmışsınız gibi görünen bir tavada pişirilen lezzetli bir Danimarka krepidir. Hamur deliklere dökülür ve sonunda akçaağaç şurubu ve çırpılmış krema ile servis edilen tatlı ve mükemmel kabarık ve lezzetli bir gözleme küresi elde edersiniz. Onları yapmak da çok eğlenceli! Ebelskivers’ları çevirmek, mutfakta zor olmayan eğlenceli bir meydan okumadır, ancak pratik yapmaktan keyif alacağınız bir şey!

Ebelskivers yapmayı kesinlikle seviyorum. Ayranlı pankekin daha heyecan verici versiyonudurlar ve kahvaltılık güveç ve Alman fırında pankek gibi her zamanki favorilerimizden güzel, serinletici bir moladırlar. Kesinlikle sevimli görünüyorlar! Üzerlerine pudra şekeri serpip yaban mersini şurubu serpilmiş bir tabağa istifleyerek servis edebilirsiniz ve nefis bir kahvaltı gibi görünür!

Ebelskivers’daki Malzemeler

Ebelskivers’daki malzemeler, gözleme hamuru tarifine gerçekten benziyor. Ana fark, yumurta aklarını çırpacaksınız. Hamura çok fazla hava katıyorlar. Bu, hamurun gerçekten hafif ve kabarık olmasını sağlar. Ayrıca, daha az yoğun oldukları için daha iyi pişmelerine yardımcı olur. Aşağıdaki ölçüleri tarif kartında bulabilirsiniz.

 • Yumurta beyazı: Bu krepler, normal hamurunuzdan biraz daha hassastır çünkü bu yumurta aklarını sert tepe noktalarına kadar çırpacaksınız. Hamurun gerçekten kabarık kalmasına yardımcı olacaktır.
 • Çok Amaçlı Un: Bu, çalışması en kolay olanıdır ve ebelskiver’ları kabarık tutar.
 • Şeker: Bu pankek hamuru biraz daha tatlı, bu da onların mükemmel şekilde kızarıp kabarmalarının nedenlerinden biri.
 • Kabartma tozu: Bu, pankekin kabarmasına ve güzel ve kabarık olmasına yardımcı olur.
 • Karbonat: Kabartma tozu, kabartma tozuna yardımcı olur, güzel, kabarık bir pankek yapmak için birlikte çalışırlar.
 • Tuz: Tatlılığı dengelemek ve hamurdaki tüm tatları ortaya çıkarmak için biraz tuz severim.
 • Tereyağı: Hamur için eritilmiş tereyağına ve pişirmeden önce tavayı yağlamak için biraz daha ihtiyacınız olacak.
 • Yumurta sarısı: Bu tarifi seviyorum çünkü artık sarınız yok! Tüm sarılar hamura girer, onları beyazlardan ayırırsınız, böylece hamura daha fazla ağırlık vermek için beyazları çırpabilirsiniz.
 • Yağlı süt: Bu önemli bir bileşendir, hamura mükemmel lezzet katar. Evde normal sütümden yapıyorum çünkü genellikle bir seferde bu kadar fazlasına ihtiyacım yok!
Hamurun yapıldığını ve ardından tavada pişirildiğini gösteren işlem fotoğrafları.

Ebelskiver Tarifi

Daha önce ebelskivers görmüş ve yapmanın çok zor olduğunu düşünmüş olabilirsiniz. Tekrar düşün! Onlar gerçekten basit bir vurucu ve göründükleri kadar çevirmek zor değiller. Özel günler için hazırlayabileceğiniz süper eğlenceli bir tarif. Ailem Noel zamanında bunları yemeyi sever. Çocuklarım kesinlikle sevdiği için genellikle içine dolgu koyarım.

 1. Yumurtaları Çırpın: Orta boy bir kapta, bir el mikseri kullanarak, yumurta aklarını sert tepeler oluşana kadar çırpın, bir kenara koyun.
 2. Malzemeleri karıştırın: Büyük bir kapta un, şeker, kabartma tozu, kabartma tozu ve tuzu birlikte çırpın. Erittiğiniz tereyağını, yumurta sarılarını ve ayranı ekleyin ve birleşene kadar çırpın.
 3. Katlamak: Yumurta aklarını, hepsi bir araya gelene kadar hamurun geri kalanına yavaşça katlayın.
 4. Isı ve Yağ Tavası: bir ihtiyacınız olacak ebelskiver tavası bunları pişirmek için, tavanızı orta ateşte ısıtın ve her bir bardağa eritilmiş tereyağınızdan biraz sürün ve ardından her bir bardağa yaklaşık 2 yemek kaşığı kadar doldurun.
 5. çevir: Ebelskiver’lar köpürmeye başladığında, tahta bir şiş veya çatal kullanarak her birini yarıya kadar çevirin, hamurun ebelskiver’in pişmiş kısmından dışarı kaymasına ve pişirmek için bardağa kaymasına izin verin, topu tamamlamak için bu adımı bir kez daha tekrarlayacaksınız. . Ebelskiver’ı hepsi eşit bir altın kahverengi olana ve tamamen pişene kadar döndürmeye devam edin.
 6. Zevk almak: Bitmiş ebelskivers’ları tavadan çıkarın ve taze tadını çıkarın! Bunlar genellikle pudra şekeri serpilir ve reçel ile yenir, ancak bunları en sevdiğiniz soslardan herhangi biriyle eşleştirebilirsiniz.

Ebelskivers Yapımı İçin İpuçları

 • Daha Fazla Hamur Ekleme: Ebelskiver’ları döndürürken delikler varsa veya küreyi doldurmaya yetecek kadar hamur yoksa, içine biraz daha hamur dökebilirsiniz. Deliği tepeye kadar dolduracak kadar hamur dökmek istiyorsunuz. Sonra onları çevirdiğinizde içi boş olmayacaklar.
 • Dolguların Eklenmesi: Ebelskivers yapmanın eğlenceli yanlarından biri, onları gerçekten istediğiniz herhangi bir şeyle doldurabilmenizdir! Hamuru döktüğünüzde, ebelskiver’ı kapatmak için çevirmeden önce iç malzemenizi ekleyebilirsiniz. Nutella, çilek, çikolata parçaları, kahverengi şeker, muz yapabilirsiniz, liste uzar gider! Pankeklerinizin üzerinde ne yemeyi sevdiğinizi düşünün. Sevdiğiniz her şey mükemmel dolgu olacak!
 • Ebelskivers’ı çevirmek: Bu eğlenceli kısım ve gerçekten zor değil! Temel olarak, onları yuvarlak bir tavada pişiriyorsunuz. Hamurun üst kısmı köpürmeye başladığında (tıpkı pankeklerde olduğu gibi) çevirmeye hazırdır. Onları çevirmek için hamurun kenarını bir çatal, yemek çubuğu veya tahta şiş ile dürteceksiniz. Sonra pişen altını alttan kaydırıp üstüne koyarak daireyi tamamlıyorsunuz. Doğru yapmak için birkaç deneme gerekebilir. Ne kadar mükemmel görünürlerse görünsünler hepsinin tadı harika olacak!

Tencerede pişirilen ve üzerine pudra şekeri serpilen ebelskiverlerin üstten görünüşü.

Artıkları Depolamak

Bu Danimarka pankeklerini yapmak ve tazeliğini tatmak çok eğlenceli. Onları hemen yemenizi tavsiye ederim, ancak artıklarınız varsa, onları nasıl saklayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

 • Buzdolabında: Ebelskivers en iyi şekilde taze olarak servis edilir, ancak bunları buzdolabında hava geçirmez bir kapta 5 güne kadar saklayabilirsiniz.

Tavada üzerlerine pudra şekeri serpiştirilmiş yandan bir görünüm.


 • Orta boy bir kapta, bir el mikseri kullanarak, yumurta aklarını sert tepeler oluşana kadar çırpın, bir kenara koyun.

 • Büyük bir kapta un, şeker, kabartma tozu, kabartma tozu ve tuzu birlikte çırpın. Erittiğiniz tereyağını, yumurta sarılarını ve ayranı ekleyin ve birleşene kadar çırpın.

 • Yumurta aklarını, hepsi bir araya gelene kadar hamurun geri kalanına yavaşça katlayın.

 • Bunları pişirmek için bir ebelskiver tavasına ihtiyacınız olacak, tavanızı orta ateşte ısıtın ve her bir bardağa eritilmiş tereyağınızdan biraz sürün ve ardından her bir bardağa yaklaşık 2 yemek kaşığı kadar doldurun.

 • Ebelskiver’lar köpürmeye başladığında, tahta bir şiş veya çatal kullanarak her birini yarıya kadar çevirin, hamurun ebelskiver’in pişmiş kısmından çıkıp pişirmek için bardağa kaymasına izin verin, bu adımı bir kez daha tekrarlayacaksınız. top. Ebelskiver’ı hepsi eşit bir altın kahverengi olana ve tamamen pişene kadar döndürmeye devam edin.

 • Bitmiş yetenekli kayakçıları tavadan çıkarın ve tazeliğin tadını çıkarın! Bunlar genellikle pudra şekeri serpilir ve reçel ile yenir, ancak bunları en sevdiğiniz soslardan herhangi biriyle eşleştirebilirsiniz.hizmet: 12

kalori149kalori (%7)karbonhidratlar25g (%8)Protein6g (%12)Şişman3g (%5)Doymuş yağ1g (%5)Doymamış yağ0.4gtekli doymamış yağ1gKolesterol54mg (%18)Sodyum302mg (%13)Potasyum173mg (%5)Lif1g (%4)Şeker4g (%4)A vitamini139iç ünite (%3)Kalsiyum91mg (%9)Ütü1mg (%6)

Tüm beslenme bilgileri, üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına düşen porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Sabah kahvaltısı

Yerel mutfak Danimarkalı

anahtar kelime kahvaltı, ebelskivers

Leave a Reply

%d bloggers like this: