Dutchy’nin Yumurta Beyazı Frittata

Geçen ay, eski dostum Elizabeth Mayhew, nam-ı diğer ile konuşmaktan heyecan duydum. Hollandalı, Soru-Cevap ödevi için. birlikte çalıştık Gerçek Basit ve Dinner: A Love Story’de çocuklarımdan ikisinden daha fazla mürekkep alan muzlu ekmeğin arkasındaki kişi o. Elizabeth hala yemek pişiriyor (röportajda bana söylediği gibi: “Ben öyle yapıyorum. Beni bir yemeğe davet ederseniz, benden şarap veya peynir getirmemi istemezsiniz. Lütfen tatlı getirin diyorsunuz. Herkes sadece bilir”), ancak tek tavada muzlu ekmek günlerinden bu yana biraz düzeldiğini söyleyebilirsiniz.

Şu anda Millbrook, NY’de Charm Cakes adını verdiği – tılsım bileziklerini düşünün, ancak un, şeker, krema ve Fransız tereyağlı krema ile hazırlanmış – konusunda uzmanlaşmış bir fırın işletiyor. Bu pastaları seviyorum çünkü ayrıntılar inanılmaz derecede kişisel ve gelişigüzel (yukarıya bakın: McDonald’s kızartması, Advil, Saratoga?!) bu yüzden doğal olarak kendimi kimin kutlanacağını merak ederken buluyorum… ve aynı zamanda rastgele coşkularımdan hangisinin beni tanımlayacağına dair hayaller kuruyorum. …eğer biri Fransız buttercream’de tanımlanabilirse.

O Fransız buttercream’den bahsetmişken – huysuz olması ve yumurta sarısı istemesi, yani Elizabeth’in Millbrook buzdolabında her zaman fazla yumurta akı olduğu anlamına gelir. Bana, yumurta akı frittatasını bu şekilde mükemmelleştirdiğini söyledi. İşte onun tarifi.

Elizabeth Mayhew’in Yumurta Beyazı Frittata

Bir düzine yumurta akını 5,3 onsluk bir kapta %5 veya %2’lik (yaklaşık 1 bardak) Toplam Yunan yoğurdu ile çırpın. Tuz ve karabiber ekleyin. Tamamen dahil olması konusunda endişelenmenize gerek yok – sadece yumurta akı, o kadar kolay bağlanmayacak.

Fırını 375 ° F’ye ısıtın. Orta ateşte ayarlanmış 9 inçlik bir dökme demir tavaya biraz zeytinyağı ekleyin ve 1 büyük dilimlenmiş soğan ekleyin, karamelleşene kadar yaklaşık 20 dakika pişirin. 8 onsluk bir kap dilimlenmiş mantar (herhangi bir tür) ekleyin ve tüm sularını bırakana kadar pişirin.

Bu arada, 1 1/2 su bardağı rendelenmiş peyniri (Elizabeth gravyer yapar; veya 1 su bardağı fontina ve 1/2 su bardağı Parm-Pecorino karışımı; veya 1/2 su bardağı çedar, çok esnektir!) karıştırın. kıvırcık lahana, yaklaşık 4 ila 5 sap, kaburgaları çıkarılmış.

Peynirin çoğunu (1/4 fincan rezerve edin) ve lahana ve yumurta akı karışımını katlayın – çok fazla lahana gibi görünecek – sonra bu karışımın yarısını alın, tavaya dökün ve karıştırın birlikte, böylece soğan-mantar entegre olur. Yumurta karışımının geri kalanını dökün.

Tavayı önceden ısıtılmış fırına bir çerez tabakasının üzerine yerleştirin ve 35-40 dakika pişirin. Dokunduğunuzda kabarmalı ve direnmelidir. Tavadan hemen çıkmalı. Tüm hafta boyunca dilimleyin ve yiyin.

Not: Basit vejetaryen yemek tarifleri için, benim New York Times en çok satan kitap Hafta İçi Vejetaryenler. Hatırlatma: Bugünlerde tüm eğlenceli şeyler Akşam Yemeği: Bir Aşk Hikayesi haber bülteninde oluyor. alt yığınsürekli olarak tüm platformda en çok okunan ilk 10 gıda haber bülteninde yer almaktadır. buradan abone olabilirsiniz.

Baskı Dostu, PDF ve E-posta

Leave a Reply

%d bloggers like this: