Dumanlı Kahverengi Tereyağlı Tavada Balık

Sonunda, o zamandan beri yapmakla tehdit ettiğim şeyi yaptım. Şubat ayının Londra ziyareti: Yediğimiz balığı yeniden yarattım asil çürük, Bloomsbury’deki büyüleyici Lambs Conduit caddesindeki siyah ahşap panelli şirin restoran, hala çenemi kapatmadım. Londra’da oldukça harika yemekler yedik, ama sanırım Noble Rot’ta yediğimiz balık, ne kadar saçma bir şekilde basit ve zarif olduğu için haftalar sonra düşündüğüm yemek. Gördüğüm kadarıyla her şey üç ana malzemeyi gerektiriyor: Hafif beyaz bir balık (pisi balığı kullandık; slipsole adı verilen biraz daha sert bir balık kullandılar), tereyağı ve tütsülenmiş kırmızı biber. Başka bir deyişle, evimizde kendi mutfağımızda buna yakın bir şey uygulayabileceğimizi biliyordum. Ve yaptık. Aman tanrım, harika bir tadı vardı. Ve tarifin artık The Official Dinner: A Love Story Rotation’da olduğunu söylemekten gurur duyuyorum. İlham verdiğin için teşekkürler, Noble Rot.

Balık (arka planda) o gece yediğimiz en iyi şeydi, bu da rekabete göre bir şeyler söylüyor.

Dumanlı Kahverengi Tereyağlı Tavada Balık
Bir tarif çok az malzeme gerektirdiğinde en önemli kuralın ne olduğunu size hatırlatmama gerek olmadığını biliyorum: Bu malzemelerin olabildiğince taze ve kaliteli olduğundan emin olun… en önemlisi balık. Kahverengi tereyağına gelince, lütfen daha önce hiç yapmadıysanız, bunun zor olmadığını bilin, ama aynı zamanda hakkında yazmaya meyilli olduğum türden bağışlayıcı, kanat çırpma tekniği de değil. Kesinlikle biraz bebek bakıcılığına ihtiyacı var. 2 kişilik. Çiftleştirilebilir.

4 yemek kaşığı tuzsuz tereyağı
1 çay kaşığı füme kırmızı biber
Deniz tuzu
1 yemek kaşığı zeytinyağı
1 pound (iki 1/2 pound fileto) pisi balığı, dil balığı, gri dil balığı gibi hafif beyaz balıklar
koşer tuzu ve taze çekilmiş karabiber

Dumanlı kahverengi tereyağınızı yapın: Tereyağını orta-düşük ısıya ayarlanmış küçük bir tencereye ekleyin. Set üstü ocağınızı bırakmayın! Tereyağının nasıl eridiğini, sonra köpürdüğünü, sonra kahverengileşmeye başladığını ve ilerledikçe ara sıra döndüğünü izleyin. Tüm işlem yaklaşık 4 dakika sürmelidir, ancak bu gerçekten göz küresi (ve aromatik) bir şeydir: Ceviz kokusu gelmeye başlar başlamaz ve tavanın dibinde kahverengi benekler görmeye başlar başlamaz, tavayı ocaktan alın. Böylece yağ yanmaz. Füme kırmızı biber ve bir tutam deniz tuzu ilave edip bir kenara koyun.

Bir dökme demir tavayı orta-yüksek ateşte ısıtın ve zeytinyağı ekleyin. Balığı tuz ve karabiberle çeşnilendirin, ardından tavada toplamda yaklaşık 3 ila 4 dakika kızartın ve yarı yolda bir kez ters çevirin. (Pişmişliği ölçmek için, balık dokunulduğunda sert olmalı ama lapa gibi veya kaya gibi sert olmamalıdır.)

Filetoları yemek tabaklarına alın ve gösterildiği gibi üstüne bir veya iki çorba kaşığı dumanlı kahverengi tereyağı koyun.

Not: Basit vejetaryen yemek tarifleri için, benim New York Times en çok satan kitap Hafta İçi Vejetaryenler. Hatırlatma: Bugünlerde tüm eğlenceli şeyler Akşam Yemeği: Bir Aşk Hikayesi haber bülteninde oluyor. alt yığınsürekli olarak tüm platformda en çok okunan ilk 10 gıda haber bülteninde yer almaktadır. buradan abone olabilirsiniz.

Baskı Dostu, PDF ve E-posta

Leave a Reply

%d bloggers like this: