Domates, Nohut ve Beyaz Peynirli Kuskus Tava Tarifi

Buharlı, şımarık iyilik! Bu Kuskus Tava, canlı tatlar ve tazelik ile doludur. Üstüne inci kuskus, domates, nohut, baharat, lahana ve bir sürü taze ot ve beyaz peynir.

Pekala, bu bizim işaretimiz. Gün için eve gitme ve buna katlanma zamanı.

Bu nohut ve kuskus tavası, bu ay hayatımda ihtiyacım olan tam doğru türden SOS sıcacık kış uzuyor tarifi. Bu arada, hangi ay?

Bu Yazıda: Bu Kuskus Tava İçin İhtiyacınız Olan Her Şey

Her şey neredeyse bir güveç gibi yenir – büyük kepçe buharda pişirme, her tabağa şımarık iyilik – kuskus çiğneme lokmasını getirir, nohut ona biraz güç verir ve konserve domatesler ve otlar mutlu güneş ışığı yanılsamasını getirir. kışın ortası

Mevsimlerden bahsetmişken, bu adam yaz aylarında da yapılabilir – geçen yazdan kalma tek tavada domates ve lahana farro tarifi gibi.

Bunu, buraya dahil ettiğim kadar çok sevdiğim masajlı lahana ile servis ediyorum. Salata demek gerçekten yeterli değil, çünkü sadece küçük bir kaplıca tedavisi alan lahana, ama biraz parlaklık ve çıtırlık sağlamak ve gün boyunca biraz yeşillik toplamak için doğru şey.

Belki ben bir çocuğum ama bu tarifin en sevdiğim kısmı, 1. Adımdaki nohut püresi çünkü dokuyu daha ilginç hale getirmeye yardımcı oluyor ve ona çok hafif bir zengin kremsilik hissi veriyor. Artı… bir şeyleri ezmek eğlencelidir.

Yazdır

saatsaat simgesiçatal bıçak takımıçatal bıçak takımı simgesibayrakbayrak simgesidosyaklasör simgesiinstagraminstagram simgesipinterestpinterest simgesiFacebookfacebook simgesiYazdıryazdırma simgesikarelerkareler simgesikalpkalp simgesikalp katıkalp katı simgesi

Tanım

Buharlı, şımarık iyilik! Bu Kuskus Tava, canlı tatlar ve tazelik ile doludur. Üstüne inci kuskus, domates, nohut, baharat, lahana ve bir sürü taze ot ve beyaz peynir.


Domates, Nohut ve Beyaz Peynirli Kuskus Tava

Masajlı Karalahana Salatası (isterseniz servis için):


notlar

Bu ne kadar uzun süre kalırsa, sıvıyı o kadar fazla emer. Hemen servis etmenizi veya kalanları kremsi tutmak için yeniden ısıtırken biraz daha su eklemenizi tavsiye ederim.

  • Hazırlık zamanı: 10 dakika
  • Pişirme Süresi: 20 dakika
  • Kategori: Akşam yemeği
  • Yöntem: set üstü ocak
  • Yerel mutfak: Akdeniz esintili

anahtar kelimeler: kuskus, domates, tavada akşam yemeği

Tarif Kartı tarafından desteklenmektedir Lezzetli Tarifler logosu

Bu Kuskus Tava Hakkında Bilinmesi Gereken Diğer Şeyler

Bir kaşık ve lahana ile bir kapta kuskus ve domates.

Kullanılacak Diğer Fasulye Çeşitleri

Nohut kullanmıyorsam bir sonraki tercihim cannellini fasulyesi gibi beyaz fasulye olur! Biraz daha hassastırlar ve kaynama sırasında daha fazla parçalanabilirler, bu yüzden muhtemelen yarısını başlangıçta (ezmek için) ve kalan yarısını sona yaklaştırarak şeklini korumalarını tavsiye ederim.

Diğer Protein Seçenekleri

Fasulye sizin için kartlarda değilse, bunun tavuk köfteleri (bunlar son derece kolay ve çok popüler) veya sadece mağazadan satın alınan dondurulmuş köfteler için harika olacağını düşünüyorum. Onları doğru şekilde pişirdiğinizden emin olmak için, ayrı ayrı pişirmenizi ve sonunda hepsini birlikte servis etmenizi öneririm.

Ve demek istediğim, bir öğüne sadece biraz sulu, lezzetli protein parçaları eklemek istediğinizde, bir et lokantası tavuğu asla kötü bir fikir değildir. Bakkaldan eve ne zaman bir tane getirsem kızlarım çıldırıyor.

Artıklar İçin FYI

Bu, nispeten küçük bir parti (2-3 porsiyon) yapar, bu nedenle bir ton artık kalmayabilir! Ancak bunu yaparsanız, kuskusun sıvıyı emmeye devam edeceğini ve böylece artıklarınızın tavadan çıktıklarından biraz daha kuru görüneceğini ve hissedeceğini bilin.

Bunu taze yemek en iyisidir ve artıkları yeniden ısıtıyorsanız, tekrar şımarık / kremsi hale gelmesine yardımcı olmak için biraz daha su veya et suyu eklediğinizden emin olun.

Diğer Taraflar (Kale Dışı)

Kale size göre değilse, burada gerçekten işe yarayacak diğer favori taraflarımdan birkaçı:

Kuskus Tava: Sıkça Sorulan Sorular

Nohutları nasıl ezerim?

Bir patates ezici kullanabilirsiniz ya da bir tahta kaşığın arkası mükemmel çalışır!

Bu kuskus tavasına nasıl protein eklerim?

Bazı et lokantası tavukları veya fırınlanmış tavuk köfteleri, protein takviyesi için mükemmel bir katkı olacaktır!

İnci kuskus nedir?

Kuskus aslında irmik unu ve sudan yapılan bir tür ceviz tadında makarnadır. İnci kuskusunu hemen hemen her büyük markette bulabilirsiniz – normal kuskusa benzer, ancak biraz daha büyüktür.

Leave a Reply

%d bloggers like this: