Copycat Portillo’nun Doğranmış Salata Tarifi

Bu web sitesi, size tarifler sağlayabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı okuyun.

Bu taklitçi Portillo’nun doğranmış salatası, tüm zamanların en iyi kombinasyonu! Lezzetli ve lezzetli salata sosu ile terbiyeli Romaine marul. Biraz makarna, sebzeler ve peynirle süslenmiş, en iyi kısmı unutamazsınız… pastırma!

Lezzetli bir salata her zaman iyi bir seçimdir ve bu Portillo’nun salatası en iyinin en iyisidir! Herhangi bir sebze özlemini tatmin eden diğer favori salatalarımdan bazılarını deneyin! Bunlardan birkaçı bu kızılcık beyaz papyon salatası, bu BLT avokado makarna salatası ve bu soğutulmuş salatalık domates salatası. Çok içten ve dolduruyorlar.

Portillo'nun tahta kaşıkla doğranmış salatasının üst görüntüsü.

Copycat Portillo’nun Doğranmış Salata Tarifi

Taze salatadan daha iyi bir şey yoktur! Ama bazen makarna salatası veya yeşil salata arasında seçim yapmakta zorlanıyorum. Chicago bölgesinden bu popüler salatayı ekstra lezzetli yapan da budur. Seçim yapmak zorunda değilim! Küçük ditalini makarna erişteleri harika bir unsur ekler, ancak o kadar çok değildir ki bu bir “makarna salatası” olur. Ve tavukta ve sonra domuz pastırmasında… Bunu sadece garnitür değil, yemek yapan da bu!

Ben taklitçi tarifleri seviyorum ve bu gerçekten parktan çıktı! Bu salata ihtiyacınız olan her şeye sahiptir, bu yüzden öğle, akşam yemeği ve diğer durumlar için işe yarar. Üzerine lezzetli bir ev yapımı sos ve beyaz peynir ekledikten sonra kasenizi yalamak isteyeceksiniz. Evet, bu o iyi!

Portillo’nun Doğranmış Salatasında Hangi Malzemeler Var?

Bu malzeme listesini okuduktan sonra ağzınız sulanacak! Taze sebzeler, bol protein ve lezzetli bir sos. Bunu hemen şimdi yapmak istememe neden oluyor! Kesin ölçümler için gönderinin altındaki tarif kartına bakın.

 • Romaine Marul ve Iceberg Marul: Her ikisini de kullanmayı seviyorum çünkü renk ve doku katıyor!
 • Kırmızı lâhana: O koyu mor rengi ve enfes kırmızı lahana çıtırlığını yenemezsiniz.
 • Ditalini Makarna: Bu makarnanın ne kadar küçük olduğunu seviyorum! Küçük olduğu için fazla ezilmeden salataya biraz makarna ekler.
 • Pişmiş Tavuk ve Pastırma: Tavuğunuzu ve pastırmayı önceden pişirin, böylece gitmeye hazır! Bazen bir et lokantası tavuğu almayı ve sonra onu parçalamayı bile seviyorum. arta kalan tavuk lezzetli ve bana biraz zaman kazandırıyor!
 • Roma domatesleri: Domatesler çok taze ve sulu bir tat katıyor.
 • Yeşil soğanlar: Bu salataya soğan getiren lezzet ipucunu seviyorum.
 • Gorgonzola Peyniri Ufalanır: Bu bir zorunluluktur ve en iyi tepesidir!
 • Limon Sirkesi: Bu, tüm lezzetleri gerçekten birleştiren ve daha sonra tadı çok güzel yapan en lezzetli sos tarifi! Ayrıca mağazadan bir İtalyan pansuman satın alabilir ve onu da kullanabilirsiniz!

Portillo’nun Doğranmış Salatası Nasıl Yapılır?

Bu salatayı yapmak çok basit! Pişmiş proteininizi aldıktan sonra tek yapmanız gereken fırlatıp servis yapmak. Bundan daha iyisi olamaz!

 1. Birleştir: Büyük bir salata kasesinde marul, marul, lahana, ditalini, tavuk, domuz pastırması, taze domates, yeşil soğan ve gorgonzola’yı birleştirin.
 2. Pansuman Yap: Limon Vinaigrette sosu için adımları izleyin.
 3. Atmak: Sosu salatanın üzerine dökün ve ardından birleştirmek için her şeyi atın.
Bu Portillo'nun doğranmış salatasını nasıl hazırlayacağınızı ve sosu nasıl ekleyeceğinizi gösteren 2 resim.

Varyasyonlar

Bu Portillo’nun doğranmış salatasını evde böyle yapmanın en iyi yanı, istediğinizi ekleyebilmenizdir! İşte bir şeyleri değiştirmenin birkaç yolu fikri.

 • Protein: Tavuk ve domuz pastırması ile uğraşmak zorunda değilsiniz! Haşlanmış bir yumurtayı veya hatta yaz boyunca yapılan tüm ızgaralardan elde edebileceğiniz artık biftekleri eklemeyi deneyin!
 • Makarna: Elinizde ne makarna varsa onu kullanabilirsiniz, hepsi bu salataya çok yakışacak. Bir tutamda kullandığım bazıları dirsek eriştesi, penne makarnası ve hatta papyonlu makarnadır.
 • Sebzeler: En sevdiğiniz sebzeleri ekleyin ve bu salatayı çok daha iyi hale getirin! Biraz salatalık, biraz biber ve hatta biraz zeytin deneyin!

Bir kase doğranmış Portillo salatası, içinde tahta kaşıkla servise hazır.

Bunu Önceden Yapabilir miyim?

Bu Portillo’nun doğranmış salatasını kesinlikle önceden yapabilirsiniz! Sadece servis yapmadan hemen önce ve daha erken olmadan pansumanı eklediğinizden emin olun. Marulunuzun ıslanmasını istemezsiniz!

Leave a Reply

%d bloggers like this: