Copycat Chick-fil-A Şeftali Sarsıntısı Tarifi

Bu web sitesi, size tarifler sağlayabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı okuyun.

Chick-fil-A’nın şeftalili shakeleri en iyi yaz ikramıdır! Şimdi bu hızlı ve kolay taklit tarifi ile tüm yıl boyunca bu lezzetli mevsimlik içeceğin tadını çıkarabilirsiniz. Geçmek için çok kremsi ve hoşgörülü!

Milkshake ailemin en sevdiği tatlılardan biridir. Çok zengin ve kremsiler! Milkshake ile ilgili diğer harika şey, evde yapmanın çok kolay olmasıdır. Bir dahaki sefere milkshake gecesi için blenderi çıkardığınızda, bu ince naneli shake, yoncalı shake veya klasik çilekli shake’i deneyin!

Vişne ile süslenmiş bir cam kupada şeftalili milkshake.

Chick-fil-A Şeftali Milkshake Taklit Tarifi

Chick-fil-A, şimdiye kadarki en iyi milkshake’lerden bazılarına sahiptir. Mükemmel kıvamda çok kremsi ve lezzetliler! Yaz aylarında, bence en iyilerinden biri olan şeftalili milkshake yapıyorlar. Hiçbir şey, şeftalinin sulu tadı gibi yaz çığlıkları atmaz! Mağazadayken bulamazsanız, bu nefis taklitçi tarifi mutfağınızın rahatlığında yapabilirsiniz!

Bu taklitçi Chick-fil-A şeftali içeceği süper basit malzemeler kullanır ve yapımı çok kolaydır! Çocuklarım her zaman kendileri için bir şeyler yaparlar ki bu benim kitabımda bir kazançtır! Bu tatlı, kremalı içeceğin bir yudumunu aldığınızda, onları da her zaman yapmak isteyeceksiniz. Çok zengin, çok kremsi ve çocuklarla yaz akşamları için mükemmel! Ve bu yaz yapmak için daha harika içecekler arıyorsanız, tam listemi burada bulabilirsiniz!

İhtiyacınız Olan Malzemeler

Evde yapay tatlandırıcı içermedikleri için milkshake ve smoothie yapmayı seviyorum! Bu taklitçi Chick-fil-A şeftali sallamak için sadece birkaç basit malzemeye ve taze şeftaliye ihtiyaç var. Tadı inanılmaz derecede lezzetli! Her bir bileşen için ölçümler aşağıdaki tarif kartında bulunabilir.

 • Vanilyalı dondurma: Kremsilik ve lezzet katar!
 • Şeftaliler Mükemmel lezzet ve kıvam için hem donmuş hem de taze şeftalilere ihtiyacınız olacak.
 • Süt: Chick-fil-A’nın milkshake’ini yeniden yaratmanın anahtarı tam yağlı süt kullanmaktır. En sağlıklısı olmayabilir, ancak tam yağlı süt, içeceğinizi bu kadar kremsi ve şımartıcı yapacaktır! (Güven bana, bu sallama kesinlikle kaloriye değer.)
 • vanilya özü: Milkshake’e ekstra lezzet katar. Mümkünse saf vanilya özü kullanın!
 • şanti: Üstüne bir parça çırpılmış krema olmadan hiçbir milkshake tamamlanmış sayılmaz!
 • Maraschino kirazı: Üstte bir kiraz, klasik bir son dokunuş.

Şeftali Milkshake Nasıl Yapılır?

Bu şeftalili milkshake yapmak çok kolay ve 5 dakikadan daha kısa sürede bir araya geliyor! Tüm yaz boyunca tekrar etmeye devam etmek için kusursuz kusursuz bir tarif.

 1. Blender’a Malzemeler Ekleyin: Dondurmayı bir karıştırıcıya yerleştirin. Dondurulmuş şeftalileri, sütü ve vanilya özünü ekleyin.
 2. Karışım: Malzemeler pürüzsüz ve birleşene kadar yüksekte karıştırın.
 3. Taze Şeftali Ekleyin: Parçaların tamamen karışmaması için en son taze şeftalileri ekleyin ve hafifçe vurun. Parçaları daha kalın isterseniz, parçaları da karıştırabilirsiniz.
 4. Topingler Ekleyin ve Servis Edin: Üstüne çırpılmış sos ve vişne ile üstte!
Bir karıştırıcıya eklenen çeşitli bileşenlerin 4 fotoğraflı kolajı.

En İyi Şeftali Milkshake Yapmanın İpuçları

İşte size mükemmel milkshake hazırlamanıza yardımcı olacak birkaç ekstra ipucu ve püf noktası! Bunları aklınızda bulundurun ve shake’iniz tıpkı Chick-fil-A’dakiler gibi kremsi, pürüzsüz ve lezzetli olacak!

 • Milkshake’im Neden Topaklı Çıktı? Topaklı milkshake için en büyük suçlu, dondurma veya çok sert olan diğer donmuş malzemeleri kullanmaktır. Karıştırıcıma eklemeden önce her zaman dondurmamı biraz yumuşatırım. Bu şekilde diğer malzemelerle sorunsuz bir şekilde bütünleşir.
 • Milkshake’imi Nasıl Kalınlaştırabilirim?? Çok ince bir milkshakeden kaçınmanın en iyi yolu, istediğiniz kıvama gelene kadar her seferinde biraz süt eklemektir. Yine de çok akıcı bir sarsıntı yaşadıysanız, endişelenmeyin! Dondurma veya krem ​​şanti gibi yüksek yağlı bir süt ürününü karıştırmak, onu ayarlamaya yardımcı olabilir. Buz eklemek ne kadar cazip gelse de bunu yapmayın! Buz hızla eriyecek ve sallamanız sulu ve kumlu olacak.
 • Milkshake’imi Nasıl Daha İnce Yapabilirim? Daha ince bir milkshake için, istediğiniz kıvama gelene kadar bir seferde bir çorba kaşığı sütü karıştırın veya karıştırın!
 • Milkshake’i Ne Kadar Süre Saklayabilirim? Milkshake, blenderdan çıkar çıkmaz en iyi servis edilen şeylerden biridir. Akan ve erimeden önce buzdolabında en fazla bir veya iki saat tutabilirsiniz.

Bir cam kupada şeftalili milkshake tutuyor, milkshake yanlardan dökülüyor.


 • Dondurmayı bir karıştırıcıya yerleştirin. Dondurulmuş şeftalileri, sütü ve vanilya özünü ekleyin.

 • Malzemeler pürüzsüz ve birleşene kadar yüksekte karıştırın.

 • Parçaların tamamen karışmaması için en son taze şeftalileri ekleyin ve hafifçe vurun. Parçaları daha kalın isterseniz, parçaları da karıştırabilirsiniz.

 • Üstüne çırpılmış sos ve vişne ile üstte!Hizmet: 2

kalori651kalori (%33)karbonhidratlar78g (%26)Protein12g (%24)Yağ32g (%49)Doymuş yağ20g (100%)Doymamış yağ1gTekli doymamış yağ8gKolesterol124mg (%41)Sodyum252mg (%11)Potasyum726mg (%21)Lif3g (%12)Şeker70g (%78)A vitamini1474 (%29)C vitamini5mg (%6)Kalsiyum426mg (%43)Ütü1mg (%6)

Tüm beslenme bilgileri üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Leave a Reply

%d bloggers like this: