Çıtır Sarımsaklı Fırında Avokado Kızartması

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı okuyun.

Çıtır fırında avokado kızartması, baharat ve gevrek bir sarımsaklı panko kabuğu ile kaplanır ve daha sonra gevrek mükemmellik için pişirilir! O kadar lezzetli ve yapımı kolay ki, onları her yemekle eşleştirmek isteyeceksiniz!

Bu çıtır pişmiş avokado kızartmasını çok sevdim. Aslında, sebzeleri bu şekilde pişirmek bir aile favorisidir! Bu fırında kabak kızartmasını, bu fırında jicama kızartmasını veya bu lezzetli peynirli fırında kuşkonmazı deneyin!

Pişmiş avokado kızartması ve avokado çiftliği ile dolu küçük bir kase ile yuvarlak bir tabak.

Fırında Avokado Kızartması Nedir?

Chicago’da bir arkadaşımla bir konferanstaydım ve menüde avokado kızartması gördük. Fırında avokado kızartması!? Avokado ile ilgili her şeyi seviyorum ve bunları kendim denemek için sabırsızlanıyorum. Bunların dışında gevrek bir kaplama vardı ve içi hala zengin ve kremsiydi. Daha sonra üzerlerine alıp lezzetli bir sosa batırın. Harika bir meze yaparlar veya bir sonraki yemeğinizin mükemmel tarafıdır!

Avokado kızartması normal patates kızartmasından daha benzersiz olmakla kalmaz, aynı zamanda çok daha sağlıklıdır! Avokadoya veya patates kızartmasına karşı koyamıyorum, bu yüzden bu tarif her iki dünyanın en iyilerini bir araya getiriyor! Bunları lezzetli bir burgerle deneyin ve yakında ailenizin isteği üzerine bunları her zaman yapacaksınız!

Fırında Avokado Kızartması İçindeki Malzemeler

Şanslısınız ki bu tarif çok basit ve sadece birkaç malzeme gerektiriyor. Ancak bu kısa içerik listesinin sizi aldatmasına izin vermeyin. Bunlar lezzetli lezzet söz konusu olduğunda kesinlikle bir yumruk atıyor! Kesin ölçümler için gönderinin altındaki tarif kartına bakın.

 • Avokado: Biraz sertlerse, bu tarif için daha iyi dayanacaklar!
 • Yumurtalar: Mutfakta yemek pişirirken her zaman büyük yumurta kullanmayı severim.
 • Un: Çok amaçlı un bu tarifte harika çalışıyor!
 • Panko ekmek kırıntıları: Panko ekmek kırıntılarının kremsi avokadoya kattığı dokuyu SEVİYORUM. Bu çok keskin bir tezat!
 • İtalyan Baharatı: Mağazadan satın alınan baharatları kullanabilir veya evde tarifimle biraz yapabilirsiniz!
 • Sarımsak tozu: Bu, diğer baharatlarla çok iyi giden o lezzetli sarımsak aromasını getirir.
 • Tuz: Tuz, bu pişmiş avokado kızartmalarındaki tüm lezzetleri artıracaktır.
Dilimlenmiş avokado.

Fırında Avokado Kızartması Nasıl Yapılır?

Avokadonun çekirdeğini çıkararak ve ardından avokadoyu kızartmak için keserek başlıyorsunuz. Avokado dilimlerini tekrar yarı yarıya kesin ve tam olarak patateslerinizin olmasını istediğiniz kalınlıkta yapın. Bu lezzetli atıştırmalık için çıldıracaksınız!

 1. Hazırlık ve tarama: Fırını önceden 400 dereceye ısıtın. hafifçe yağlayın fırın tepsisi ve bir kenara koyun. Avokadoları uzunlamasına ikiye bölün ve ardından kama şeklinde kesin. Sığ bir tabakta yumurtaları ekleyin. Başka bir kapta unu ekleyin ve son tabakta panko, İtalyan baharatı, sarımsak tozu ve tuzu ekleyin.
 2. daldırma: Avokadoyu una, ardından yumurtaya ve son olarak da pankoya batırın. Yağladığınız fırın tepsisine dizin.
 3. Aşçı: Avokadoyu pişirme spreyi ile püskürtün ve çıtır çıtır olana kadar 12-14 dakika pişirin. İstenirse ballı chipotle sosuyla servis yapın.
Avokadoların nasıl taranacağını ve galeta unu ile kaplanmasını gösteren 4 resim.

Çıtır Patates Kızartmasının Anahtarları

Bu pişmiş avokado kızartmasının en iyi dokuya sahip olmasını istiyorsanız (dış kısmı çıtır ve içi kremsi) o zaman bu ipuçlarını takip edin!

 • Olgunlaşmamış Avokado: Bu, olgunlaşmamış avokadoları kullanabilmenin harika bir yoludur. Onları un, yumurta ve panko karışımında tararken kızartma yapmak ve tutmak için çok hassas değiller. Biraz sert ve olgunlaşmamış olsalar da fırında pişerken yumuşayabilirler. Fırından yumuşak ve kremsi çıkıyorlar ve harika bir genel tada sahipler!
 • Pişirme Spreyi: Avokadoyu kapladıktan sonra pankoya pişirme spreyi sıkın. Bu, avokado kızartmasına gevrek kahverengi bir kaplama kazandırmaya yardımcı olacaktır.
 • çevirmeyi unutmayın! Patatesleri yarıya kadar çevirin. Bu, her tarafın kahverengi ve gevrek olmasını sağlar.

Avokado çiftliğine daldırılan bir avokado kızartması.

daldırma sosu

Patates kızartması, içine koyduğun sos kadar iyidir, değil mi? Pekala, bu pişmiş avokado kızartması aslında tek başına inanılmaz lezzetli ama… İyi bir sosa karşı koyamam! İşte denemek için bazı fikirler!

 • Kremalı Ballı Chipotle Dip
 • çiftlik
 • Chipotle Ketçap
 • Kişniş Kireç Çiftliği
 • baharatlı mayonez


 • Fırını önceden 400 dereceye ısıtın. Bir fırın tepsisini hafifçe yağlayın ve bir kenara koyun. Avokadoları uzunlamasına ikiye bölün ve ardından kama şeklinde kesin. Sığ bir tabakta yumurtaları ekleyin. Başka bir kapta unu ekleyin ve son tabakta panko, İtalyan baharatı, sarımsak tozu ve tuzu ekleyin.

 • Avokadoyu una, ardından yumurtaya ve son olarak da pankoya batırın. Yağladığınız fırın tepsisine dizin.

 • Avokadoyu pişirme spreyi ile püskürtün ve çıtır çıtır olana kadar 12-14 dakika pişirin. İstenirse ballı chipotle sosuyla servis yapın.


İlk Olarak 22 Nisan 2018’de Yayınlandı
9 Ağustos 2022’de güncellendi

Hizmet: 24

kalori91kalori (%5)karbonhidratlar9g (%3)Protein2g (%4)Yağ6g (%9)Doymuş yağ1g (%5)Doymamış yağ1gTekli doymamış yağ4gTrans yağ0.002gKolesterol20mg (%7)Sodyum126mg (%5)Potasyum185mg (%5)Lif3g (%12)Şeker0,4gA vitamini82 (%2)C vitamini3mg (%4)Kalsiyum16mg (%2)Ütü1mg (%6)

Tüm beslenme bilgileri üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Meze, Garnitür

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelime avokado kızartması, fırında patates kızartması

Leave a Reply

%d bloggers like this: