Çıtır Rulo Kase Tarifi – Bir Tutam Yum

Teriyaki sosunda güzelce kızartılmış bir tofu bloğu, edamame, salatalık, avokado, jalapeño ve kalın bir ekstra teriyaki ve baharatlı mayonez çiseleyen altında gömülü bir avuç ezilmiş gevrek soğan ile yapışkan pirinç yatağında servis edilir.

Bu, Güz 2022 SOS Serimizin bir parçası olan hayranların favorisi bir tarif! Tüm seriyi görüntüleyin.


Bu, yemek için en sevdiğim şeylerden biri.

Bu, teriyaki sosunda güzelce kızartılmış, yapışkan pirinç yatağında servis edilen, edamame, salatalık, avokado, jalapeño, bir avuç ezilmiş gevrek soğan (cidden, bana güvenin) ve kalın bir çiseleyen ekstra suyun altına gömülen bir tofu bloğu. teriyaki ve baharatlı mayonez.

Ve aynen böyle, en sevdiğiniz striptiz merkezi suşi lokantasına taşındınız, çiğ balığa ve / veya yuvarlama işine eşlik eden gerginlik olmadan, kase şeklinde gevrek bir rulo yiyorsunuz.

Çıtır bir rulo hakkında iyi olan her şey, ayrıca sebze odaklı ve yapımı kolay.

Çıtır Rulo Kaseler için kaselerdeki malzemeler - pirinç, salatalık, edamame, tofu, avokado, sos.

Bu Kaseler 1-2-3 Kadar Kolay

Gerçek SOS tarzında, bu bir hafta içi galibiyeti olacak.

İlk olarak, malzemelerinizi hazırlayacaksınız: soya peynirine basın ve küp şeklinde doğrayın, salatalıklarınızı dilimleyin, edamame’nizi hazırlayın/pişirin, o avokadoyu dilimleyin.

O zaman, pişirme zamanı! Pirincinizi bir pilav pişiriciye alın ve ardından tofu’yu bir tavada çabucak kızartın ve sosu ekleyin (kolaylıkla satın alındı! Aşağıda daha fazlası var).

Kaselerinizi birleştirin ve kelimenin tam anlamıyla bu. GERÇEKTEN O.

Kendi haline getir

Her kasede olduğu gibi, burada da kişiselleştirme için tonlarca fırsat var: farklı proteinler, farklı soslar, farklı sebzeler.

Teriyaki Tavuk? Biraz tavada kızartılmış karides mi yoksa somon mu? İnce dilimlenmiş havuç? Üstüne bir listtle suşi zencefili? Dünya senin.

Marketten aldığım bir teriyaki sosu kullandım çünkü şu anda hayatımda o noktadayım. Soy-Vay markasını kullandım – lezzetli, tatlı ve iştah açıcı ve üzerinde biraz susam var. Ama zamanınız ve enerjiniz varsa kendi sosunu yaplütfen beni öğle yemeğine evinize davet edin çünkü bu… kulağa çok lezzetli geliyor.

Crunchy Roll Bowl'un yakın çekim görüntüsü.

Tofu’da Yeni misiniz?

Tofuda yeniyseniz, sizi tanıştırayım! Nasıl pişirileceğine dair sizi resmen tofu aşığı yapacak bir çoooook güzel yazımız var.

Ve oradan, en sevdiğim tariflerle lezzetli tofu’nun büyük, geniş dünyasına girebilirsiniz:

Bu Tarifin Nasıl Yapıldığını İzleyin:

Çıtır Rulo Kaseler Hakkında Sık Sorulan Sorular

Bu tarifi soyasız nasıl yapabilirim?

Tofu yerine başka bir favori proteini (tavuk, somon, karides, mantar vb.) ve edamame için bezelye kabuklarını kullanmanızı öneririz.

Bu tarif yemek hazırlığı için uygun mu?

Kesinlikle! Yemekten hemen önce salatalık, jalapeno, baharatlı mayonez ve çıtır kızarmış soğan eklemenizi öneririz.

Çıtır çıtır kızarmış soğanları kendim yapabilir miyim?

Elbette! Sadece biraz daha fazla çalışma gerektiriyor. İşte bir Tarif Biz ev yapımı çıtır kızarmış soğan yapmayı severiz.

Bu tarif, adı verilen küçük bir alışveriş merkezinde yediğim Crunch Bowl’dan ilham aldı. aloha dürtme! Amerikan hayranlarının favorisi olan gevrek rulodan ilham aldı. Gevrek rulolar genellikle tempura karidesi, avokado ve kızarmış tempura gevreği olan “çıtır” içerir – genel olarak bu, geleneksel Japon suşi, ancak genellikle çiğ balık içermemeleri ve yemesi gerçekten eğlenceli ve lezzetli olmaları gibi kendi harika nitelikleri vardır. Şahsen… Onları seviyorum ve artık onları evde kase şeklinde yeme seçeneğine sahip olmayı seviyorum!

Yazdır

saatsaat simgesiçatal bıçak takımıçatal bıçak takımı simgesibayrakbayrak simgesidosyaklasör simgesiinstagraminstagram simgesiilgi alanıilgi alanı simgesiFacebookfacebook simgesiYazdırbaskı simgesikarelerkareler simgesikalpkalp simgesikalp katıkalp katı simgesi

Tanım

Çıtır Rulo Kaseler! Teriyaki sosunda güzelce kızartılmış bir tofu bloğu, edamame, salatalık, avokado, jalapeño ve kalın bir ekstra teriyaki ve baharatlı mayonez çiseleyen altında gömülü bir avuç ezilmiş gevrek soğan ile yapışkan pirinç yatağında servis edilir.


 • 1 engellemek sıkıştırılmış tofu
 • 1 Fincan pilavpişmemiş
 • 2 bardaklar dondurulmuş kabuklu edamame
 • 1 salatalıkince doğranmış
 • 1 avokadoparçalar veya dilimler halinde kesin
 • 1 Jalapeno Biberiince dilimlenmiş
 • hışırdamak nötr yağ
 • 1/2 Fincan teriyaki veya tuzlu-tatlı Asya esintili sos (Mağazadan satın alınan Soy Vay markasını kullandım – siz de kendin Yap)
 • 1/2 Fincan çıtır kızarmış soğanezilmiş (mağazadan yeşil fasulye güvecine koyduğunuz gibi!)
 • baharatlı mayonez (Notları görmek)

Notlar

Baharatlı mayonez yapmak için: 1/4-1 / 2 fincan mayonez ile 2-3 yemek kaşığı sriracha karıştırın. Oranları kişisel tercihinize göre ayarlayın!

 • Hazırlık zamanı: 15 dakika
 • Pişirme Süresi: 15 dakika
 • Kategori: Tas
 • Yöntem: Fırın
 • Yerel mutfak: Japon Esinli

Anahtar Kelimeler: suşi kasesi, tofu kasesi, crunch roll kase, crunch roll, vejeteryan suşi

Tarif Kartı tarafından desteklenmektedir Lezzetli Tarifler logosu

Sizi Gösterme Zamanı!

Topingler ile gevrek rulo kaseler.

Bir şey daha!

Bu tarif koleksiyonumuzun bir parçasıdır. lezzetli pirinç tarifleri. Buna bir bak!

Leave a Reply

%d bloggers like this: