Çilekli Tavuk Salatası Tarifi | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sağlayabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı okuyun.

Bu çilekli tavuk salatası, taze meyve, keçi peyniri, badem ve tavukla dolu ve düşününce ağzımı sulandırıyor! Çilekli balzamik sos ona mükemmel bir lezzet katıyor ve bu salatayı zirveye taşıyor!

İyi bir salatayı seviyorsanız, denemeniz gereken birkaç tane daha var! Bu Brokoli Elma Salatasına, bu lezzetli Limon Vinaigrette Kuşkonmaz Salatasına ve hatta bu lezzetli Çilekli Cheesecake Tatlı Salatasına bir bakın. Her durum için bir tarif var!

Çilekli balzamik soslu bir kase çilekli tavuk salatasının üst görüntüsü.

Çilekli Tavuk Salatası Tarifi

İyi bir salatayı sevdiğim gerçekten bir sır değil. Sağlıklı bir diyet sürdürmeme ve yılın başında koyduğum hedefleri korumama yardımcı oldu. Bu salata tüm kutuları kontrol ediyor. Sağlıklı, lezzetli ve meyve, sebze ve proteinle dolu! Tatlı bir çilekli balzamik sos ile tamamlamaya karar verdim. Bu salataya mükemmel bir son dokunuş oldu.

Bu salata hem lezzeti hem de yapması çok kolay! Tavuğumu önceden hazırlamayı seviyorum (bu tarifle hazır tencerenizde yapmayı deneyin) ve sonra bunu hafta boyunca birkaç tarif için buzdolabımda saklayabilirim!

Çilekli Tavuk Salatasındaki Malzemeler

Bu malzemeler basit ve kolaydır! Salatanın en iyi yanı, her seferinde malzemeleri değiştirip farklı hale getirebilmenizdir. Çocuklarım içine koyduğum her şeyi sevmiyor, bu yüzden bu onların sevdiklerini seçmelerine yardımcı olmanın harika bir yolu. Kesin ölçümler için gönderinin altındaki tarif kartına bakın.

salata

 • Pişmiş tavuk: Bu kısmı süper kolay hale getirmek için ızgara tavuk kullanmayı veya Costco’dan bir et lokantası tavuğu almayı seviyorum!
 • Romain: Bunu salatanın temeli olarak kullanmayı seviyorum ama ıspanak ve roka da harika oluyor.
 • Çilekler: Salatada daima taze çilek kullanın!
 • Kurutulmuş kızılcık: Bunlar çok hoş bir tat ve doku ekler.
 • Kırmızı soğan: Kırmızı soğan kullanmayı seviyorum çünkü soğan çiğken en lezzetli oluyor.
 • Keçi peyniri: Keçi peynirini sevmiyorsanız, bu çilekli tavuk salatası yerine beyaz peynir kullanabilirsiniz.
 • Badem: Bu salata için dilimlenmiş veya dilimlenmiş badem kullandım.

Çilekli Balzamik Sos

 • Çilekler: Bu tarif için taze veya dondurulmuş çilek kullanabilirsiniz.
 • Balzamik sirke: Bu, pansuman için harika bir tuzlu lezzet getiriyor.
 • Sızma zeytinyağı: Bu bir zorunluluk!
 • Dijon hardalı: Biliyorum, kulağa ilginç geliyor ama inanın bana, bunu dışarıda bırakmak istemezsiniz!
 • Sarımsak: Taze sarımsak karanfilleri doğrayabilir veya buzdolabından doğranmış sarımsağı kullanabilirsiniz!
 • Tuz ve biber: Bunlar, bu çilekli tavuk salatası sosundaki tüm lezzetleri artıracak.

Haydi Çilekli Tavuk Salatası Yapalım!

Bu çilekli tavuk salatası o kadar lezzetli ki her öğünde servis etmek isteyeceksiniz! Tüm malzemelerinizi önceden hazırlamak ve yemeye hazır olduğunuzda onları bir araya getirmek harika bir şey!

 1. Karışım: İçinde mutfak robotu veya blenderdan geçirin, çilekleri, balzamik sirkeyi, zeytinyağını, dijon hardalı, sarımsak, tuz ve karabiberi pürüzsüz olana kadar çekin. Kenara koyun.
 2. Fırlatma ve Çiseleme: Büyük bir kapta tavuk, marul, çilek, kuru kızılcık, kırmızı soğan, keçi peyniri ve dilimlenmiş bademleri atın. Ardından, servis edilen kısımların üzerine sos veya çiseleme ile atın.
Sosun nasıl yapıldığını gösteren 2 resim ve salata için tüm malzemeleri cam kaselerde gösteren 2 resim.

Varyasyonlar

Bu çilekli tavuk salatasını değiştirin ve sizin için mükemmel hale getirin! Burada neyi değiştirebileceğinize ve işleri nasıl değiştirebileceğinize dair bazı ipuçları.

 • Fındık: Bu tarif için badem kullanmanıza gerek yok! Bunun yerine ceviz veya ceviz kullanmayı deneyin. Aynı harika çıtırlığı biraz farklı bir tada sahip olacaklar.
 • Pansuman: Limonlu salata sosu veya lezzetli bir haşhaş sosu kullanarak bunu kolayca değiştirebilirsiniz.
 • Karışımlar: Biraz kuru üzüm ve biraz mandalina eklemeyi deneyin. Farklı meyveler de lezzetlidir! Karışıma biraz ahududu, böğürtlen veya yaban mersini eklemeyi deneyin!

Çilekli salata sosu salatanın üzerine gezdirilir.

Zamandan Önce Yapın

Bu çilekli tavuk salatası, servis yapmadan hemen önce sosu eklediğinizde en iyi tadı verir (böylece malzemeler ıslanmaz). Ancak, her şeyi önceden doğramayı ve buzdolabımda ayrı kaplarda saklamayı seviyorum. Sonra her şeyi bir araya getirebilir ve ne zaman yemeye hazır olursam pansumanı çiseleyebilirim!

Kabın içinde tahta kaşıkla çilekli tavuk salatası yakın çekim.

Çilekli Balzamik Sos


 • Bir mutfak robotunda veya karıştırıcıda çilek, balzamik sirke, zeytinyağı, dijon hardalı, sarımsak, tuz ve karabiberi pürüzsüz olana kadar çekin. Kenara koyun.

 • Büyük bir kapta tavuk, marul, çilek, kuru kızılcık, kırmızı soğan, keçi peyniri ve dilimlenmiş bademleri atın. Servis edilen kısımların üzerine sos veya çiseleme ile atın.


İlk Olarak 25 Mayıs 2015’te Yayınlandı
2 Eylül 2022’de güncellendi

Hizmet: 6

kalori291kalori (%15)karbonhidratlar19g (%6)Protein16g (%32)Yağ18g (%28)Doymuş yağ4g (%20)Doymamış yağ3gTekli doymamış yağ10gTrans yağ0.002gKolesterol39mg (%13)Sodyum201mg (%8)Potasyum374mg (%11)Lif4g (%16)Şeker13g (%14)A vitamini2857 (%57)C vitamini44mg (%53)Kalsiyum65mg (%7)Ütü2mg (%11)

Tüm beslenme bilgileri üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs salata

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelime tavuk salatası, salata tarifi, çilekli tavuk salatası

Leave a Reply

%d bloggers like this: