Bunuelos Tarifi | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı oku.

Bir Latin Amerika tatil elyafı olan Buñuelos, tarçınlı şekerle kaplı çörek benzeri bir tatlıdır! Altın, gevrek bir kabukla hafif ve havadarlar. Bütün aile onları sevecek!

Latin Amerika ikramlarını ve tatlılarını yeniden yaratmaya çalışmayı seviyorum. Her zaman en iyi tada sahiptirler! Sırada coquito, arepas veya ev yapımı tatlılar denemeniz gerekecek!

Üst üste istiflenmiş 4 buelostan oluşan kahraman görseli.

Bunuelos Tarifi

Daha önce hiç buñuelos denemediyseniz, yeni saplantınızla tanışın. İspanya, Meksika ve Kolombiya’da yaygın olarak bulunan disk şeklindeki bir hamur işidirler! Dokuları çöreklere benzer, ancak hafif, gevrek bir kabuğa sahiptir. MÖ 2. yüzyıldan beri varlar, yani siz bilmek iyi olmalılar, nesilden nesile aktarılıyorlar. Buñuelos, Noel zamanı civarında popüler bir sokak yemeğidir. Bu tarifle siz de eğlenceye ortak olabilir, mutfağınızın rahatlığında lezzetin tadını çıkarabilirsiniz. Tatile gerek yok!

Şimdi sen niyet Bunları yağda kızartmanız gerekiyor, ama bana güvenin, göründüğünden çok daha kolay! Bunuelos’unuzu hafif, kabarık mükemmelliğe ulaştırmak sadece 60 saniye sürer. Oradan tek yapmanız gereken onları biraz tarçınlı şekere bulamak! Çocuklarım bu kısımda yardım etmeyi çok seviyor. Bunuelos yapmak hızla yeni bir Noel geleneği haline geliyor! Ailenizin de bu tarifi çok seveceğini biliyorum. Onları yıl boyunca yapmak bile isteyebilirsiniz! Hayatınızda daha lezzetli Meksika tatlılarına mı ihtiyacınız var? Biraz ev yapımı turta veya tres leches deneyin! Bu kabak tres leches de tatil için harika bir seçimdir.

Buñuelos ve Sopapillas Arasındaki Fark

Hem bunuelos hem de sopapillalar tatlı hızlı ekmeklerdir, ancak bazı farklılıkları vardır. Sopapillalar tavada kızartılır ve tipik olarak daha kalın, daha yumuşak bir dokuya sahiptir. Bunuelos daha havadardır ve altın rengi, çıtır bir kabuğa sahiptir. Psst- Eğer sopapillaları seviyorsanız, benim sopapilla cheesecake barlarımı denemelisiniz!

Buñuelos Mexicanos için Malzemeler

Bu tarifle ilgili en sevdiğim şey, kullandığı temel malzemelerin tümü. Hepsini kilerinizde bulabileceksiniz! Bunuelos, çocuklar canları tatlı bir şeyler çektiğinde yapılacak mükemmel şeylerdir. Ölçü arıyorsanız yazının sonundaki tarif kartında bulabilirsiniz.

 • Un: Çok amaçlı burada harika çalışıyor! Bir ikame kullanıyorsanız, yüksek protein içeriğine sahip olmadığından emin olun. Bu, bunuelos’unuzun hafif ve kabarık yerine yoğun olmasını sağlayacaktır.
 • Kabartma tozu: Kabartma tozunu hamurunuza eklemelisiniz çünkü kabarmasına yardımcı olur.
 • Şeker: Bunuelos’unuzu güzel ve tatlı hale getirmek için ihtiyacınız olan tek şey biraz toz şeker. Ayrıca tarçınlı şeker kaplaması için biraz ayırmak isteyeceksiniz.
 • Tuz: Tuz, tüm tatların artmasına yardımcı olduğu için mutlaka eklenmesi gereken bir maddedir. Ekmeğinizin tatsız olmasını da engeller.
 • Yumurta: Bu, her şeyi birbirine bağlamaya yardımcı olacaktır. Oda sıcaklığında yumurta kullanmanızı tavsiye ederim ki hamurunuza iyice karışsın.
 • Tereyağı: Nem ve zengin lezzet için! Tereyağınızın da yumuşamış veya oda sıcaklığında olmasını isteyeceksiniz. Bu, hamurunuzun topaklanmamasını sağlayacaktır.
 • Vanilya Özü: Bunuelos’unuzun en iyi tada sahip olmasını istiyorsanız, saf vanilya özü! Aslında, bu tür tatlılar için her zaman Meksika’dan aldığım vanilyayı kullanırım!
 • Ilık su: Hamura nem katmak için.
 • Sebze yağı: Ekmeği kızartmak için kullanılır.
 • Tarçın şeker: Bunuelos’u kaplamak için!

Ev Yapımı Bunuelos Nasıl Yapılır?

Bunuelos yapmak bir aşk emeğidir! Çocuklarım her zaman hamurun açılmasına ve kieloslarının tarçınlı şekerle kaplanmasına yardım etmek isterler. Burada ev yapımı hamur yapıp yağda kızartıyor olsak da süreç göründüğünden çok daha basit. Kısa sürede bunuelos yapma konusunda profesyonel olacaksınız!

Hamurun Hazırlanması

 1. Kuru Malzemeleri Karıştırın: Büyük bir kapta un, kabartma tozu, şeker ve tuzu karıştırın.
 2. Islak Malzemeler Ekleyin: İçine yumurta, eritilmiş tereyağı ve vanilyayı ekleyin. Daha sonra kaba bir yemek gibi olana kadar karıştırın. 1 yemek kaşığı suyunuzu azar azar ekleyin, hamurunuz yumuşak ve tamamen pürüzsüz olana kadar karıştırın ve yoğurun, bu 3-4 dakika sürmelidir. Daha sonra hamurun üzerini streç veya mutfak havlusu ile kapatıp 30 dakika dinlendirin.
 3. Hamuru Aç: Oklava, kağıt havlulu bir tabak, toz almak için un, tezgah kazıyıcı veya bıçakla düz bir yüzey hazırlayın. Daha sonra hamur dinlenince tezgaha alın ve 12 eşit parçaya kesin. Çalışma yüzeyinizi unlayın ve her topu ince bir daire şeklinde yuvarlamaya başlayın. Bunuelo’nuzun yırtılmadan mümkün olduğunca ince olmasını istiyorsunuz. Hamur neredeyse şeffaf olmalıdır.

Kızartma

 1. Kızgın Yağ: Büyük bir tavada ocakta, bitkisel yağınızı 350℉’ye (orta-yüksek ateşte) ısıtın. Yağınız sadece yaklaşık 1- 1,5 ”derinliğinde olmalıdır, bu nedenle kullandığınız yağ miktarı, kullandığınız tavanın boyutuna göre değişecektir.
 2. Yağda kızartmak: Tüm bunielo’larınız açıldıktan ve hazır olduğunda, onları kızgın yağda altın rengi ve çıtır çıtır olana kadar kızartabilirsiniz, bu yaklaşık 60 saniye sürer. Kızartmanın yarısında onları da çevirmelisiniz.
 3. Tarçın Şekerli Kaplama: Bunuelosları kızartma yağından çıkarın ve fazla yağı emmesi için kağıt havlu serili bir tabağa koyun. Tüm bunuelolar bittiğinde üzerlerine tarçınlı şeker serpip afiyetle yiyebilirsiniz!
6-Hazırlanan ve kızartılan hamurun fotoğraf kolajı.

Topingler ve Sunum Önerileri

Bir yığın altın buelos yaptıktan sonra, ekleyebileceğiniz bazı lezzetli soslar burada. Bu eğlenceli kısım!

 • Tarçın Şekeri Ekleyin: Benimkine tarçınlı şeker serptim ama siz sizinkini istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz! Bazı insanlar onları sadece sade toz şeker veya pudra şekeri ile doldurmayı sever. Üstüne gitmek için bir sır da yapabilirsiniz.
 • Karamelli Çiseleme: Bunuelos’unuzu biraz daha şımartmak istiyorsanız, bir çiseleyen karamel, çikolata sosu veya beyaz çikolata sosu eklemeyi deneyin!

Artıkları Depolamak

Arta kalan bunuelosunuz olacağından şüpheliyim, onlar çok iyi! Ama yaparsanız, taze ve lezzetli olmalarını nasıl sağlayacağınız aşağıda açıklanmıştır!

 • Oda sıcaklığında: Bunuelos’unuzun kurumasını önlemek için, onları bir kutuda sakladığınızdan emin olun. hava geçirmez kap. 3-5 gün boyunca iyi kalacaklar.

Bir yığın buñuelos'un yakın çekimi.


 • Büyük bir kapta un, kabartma tozu, şeker ve tuzu karıştırın.

 • İçine yumurta, eritilmiş tereyağı ve vanilyayı ekleyin. Kaba bir yemek gibi olana kadar karıştırın. 1 yemek kaşığı suyunuzu azar azar ekleyin, hamurunuz yumuşak ve tamamen pürüzsüz olana kadar karıştırın ve yoğurun, bu 3-4 dakika sürmelidir. Hamurun üzerini streç veya mutfak havlusu ile kapatıp 30 dakika dinlendirin.

 • Oklava, kağıt havlulu bir tabak, toz almak için un, tezgah kazıyıcı veya bıçakla düz bir yüzey hazırlayın. Büyük bir tavada ocakta, bitkisel yağınızı 350℉’ye (orta yüksek ateşte) ısıtın. Yağınız sadece yaklaşık 1- 1,5 ”derinliğinde olmalıdır, bu nedenle kullandığınız yağ miktarı, kullandığınız tavanın boyutuna göre değişecektir.

 • Hamur dinlendikten sonra tezgaha alın ve 12 eşit parçaya kesin. Çalışma yüzeyinizi unlayın ve her topu ince bir daire şeklinde yuvarlamaya başlayın. Bunuelo’nuzun yırtılmadan mümkün olduğunca ince olmasını istiyorsunuz. Hamur neredeyse şeffaf olmalıdır.

 • Tüm bunyelolarınız açıldıktan ve hazır olduğunda, onları kızgın yağda altın rengi ve çıtır çıtır olana kadar kızartabilirsiniz, bu yaklaşık 60 saniye sürer ve kızartmanın yarısında ters çevrilmeleri gerekir.

 • Kızartma yağından kieloları çıkarırken, piştikten sonra fazla yağı emmesi için kağıt havlu serili bir tabağa koyun. Bütün bunuelolar bittiğinde üzerlerine tarçınlı şeker serpip afiyetle yiyebilirsiniz!hizmet: 4

kalori284kalori (%14)karbonhidratlar51g (%17)Protein8g (%16)Yağ5g (%8)Doymuş yağ2g (%10)Doymamış yağ1gtekli doymamış yağ1gTrans yağ0.1gKolesterol48mg (%16)Sodyum624mg (%26)Potasyum186mg (%5)Lif2g (%8)Şeker3g (%3)A vitamini147iç ünite (%3)Kalsiyum62mg (%6)Ütü3mg (%17)

Tüm beslenme bilgileri, üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına düşen porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Tatlı

Yerel mutfak Kolombiya, Meksika, İspanyol

anahtar kelime bunuelos, bunuelos tarifi

Leave a Reply

%d bloggers like this: