BLT Avokado Makarna Salatası | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı okuyun.

BLT avokado makarna salatası, pastırma, domates, makarna ve avokadoya atılmış taze ve gevrek maruldur. Üstüne kremsi bir sos ve üzerine beyaz peynir serpiştirilmiş bu harika bir salata!

Potlucks, makarna salatası getirmek için mükemmel bir yer! Bunu denedikten sonra inanılmaz pastırmalı çiftlik makarna salatamı, bu karidesli makarna salatamı ve bu tortellini makarna salatasını mutlaka denemelisiniz.

Bir kase BLT avokadolu makarna salatasının üstten görünüşü.

BLT Avokado Makarna Salatası Tarifi

Geçen hafta eğlenceli bir toplantı yaptık ve bu lezzetli BLT Avokado Makarna Salatasını yaptım. Klasik BLT’yi biraz döndürdüm ve biraz makarna ekledim ve en sevdiğim…. avokado! Biraz makarnayla karıştırılmış taze ve basit malzemeleri seviyorum. Makarna harika bir doku katıyor ve gerçekten her şeyi bir araya getiriyor.

Salatayı olduğu gibi bırakacaktım ama son anda avokadoyu ekledim ve bu harika salataya çok kremsi ve pürüzsüz bir doku kattı. Her şey kremsi ve lezzetli bir pansumanın içine atılıyor ve onunla ilgili her şeye bayılacaksınız. Bu sizin için mükemmel bir sonraki çömlek ve herkes bu basit ve taze salata hakkında çıldıracak!

BLT Avokado Makarna Salatasındaki Malzemeler

Bu makarna salatasının içinde ne olduğunu başlıktan tahmin edebilirsiniz ama bunun hakkında konuşmak yetmez! Onu tatmak ZORUNDASIN! Malzemelerin tam ölçümleri için gönderinin altındaki tarif kartına bakın.

 • Makarna: Ben papyonlu makarna kullandım ama siz elinizdeki herhangi bir makarnayı kullanabilirsiniz.
 • Hafif Mayonez: Normal tadıyla aynı ama biraz daha sağlıklı, o zaman hafif versiyonu da kullanabilirsiniz.
 • Süt: Ben yüzde 1 süt kullandım.
 • Dijon hardalı: Hardal ipucu bu pansuman için harika bir lezzet katıyor.
 • Sarımsak Karanfil: Taze sarımsak karanfil veya kıyılmış sarımsak kullanabilirsiniz. ½ çay kaşığı kıyılmış sarımsak yaklaşık 1 dişe eşittir.
 • Tuz: Bu, pansumandaki tüm lezzetleri arttırır.
 • Romain: Marulları küçük parçalara ayırmayı severim.
 • Domuz pastırması: Pastırmanızın güzelce doğranabilmesi için pişmiş ve gevrek olduğundan emin olun.
 • Domates: Biraz domates olmadan BLT’ye sahip olamazsın!
 • Avokado: Bu doğranmış avokadolar çok kremsi bir doku katıyor.
 • Beyaz peynir: Feta’yı salatalarda severim. Gerçekten, çünkü beyaz peynir çok iyi, her şeye bayılıyorum!
 • Biber: Bu biberi tatmak için serpin.

Hadi Salata Yapalım!

Bu BLT avokado makarna salatası süper kolay ve bittiğinde bir milyon dolar gibi tadı. En iyi lezzet kombinasyonuna sahiptir ve domates ve marul ile çok taze bir tada sahiptir. Onu seveceksin!

 1. Makarna pişirin: Paket talimatlarına göre makarna pişirin. Süzün ve soğuyana kadar soğuk su altında durulayın.
 2. Pansuman Yap ve Birleştir: Geniş bir kapta Çırpmak hafif mayonez, süt, dijon hardalı, sarımsak ve tuz. Ardından marul, domuz pastırması, domates ve avokadoları ekleyin. Kaplamaya kadar hafifçe atın. Beyaz peynir serpin ve ardından biraz biber (istenirse) ekleyin ve servis yapın.
Sosun nasıl hazırlanacağını ve salatayla birlikte bir cam kaseye nasıl atılacağını gösteren 3 resim.

Varyasyonlar

Bu BLT avokadolu makarna salatasında birkaç şeyi değiştirin ve her seferinde yepyeni bir salataya sahip olacaksınız! İşte denemeniz için sahip olduğum birkaç fikir!

 • Salata sosu: Bu pansumanı kullanmak zorunda değilsin! Bunu kolaylaştırmak istiyorsanız, elinizdeki bir çiftliği kullanın, tadı da lezzetli olacaktır!
 • Makarna: Ben farfalle makarna (papyon) kullandım ama siz penne, büyük elbo erişte veya hatta biraz melek kılı makarna kullanabilirsiniz! Bunu California spagetti salatamda kullanıyorum ve harika çalışıyor!
 • Sebzeler: Sebzeleri değiştirin! Biraz mısır, biraz salatalık, kibrit çöpü havuç veya biber ekleyin. Gerçekten, taze olan hemen hemen her şeyi atın ve tadı lezzetli olacak!

Makarna salatası ile doldurulmuş, beyaz peynirle doldurulmuş ve iki tahta kaşıkla fırlatılmış bir kase.

BLT Avokado Makarna Salatasını Önceden Yapabilir miyim?

Evet! Makarna salatalarının soğuması ve lezzetlerin birbirine karışması için zamana ihtiyacı olduğundan, bu makarna salatası vaktinden önce yapmak için harikadır. Salatayı topladıktan sonra hava geçirmez bir kaba koyun. Buzdolabınızda saklayın ve 3-4 gün sürecek.

Tahta kaşıkla BLT Avokado Makarna Salatasının yakından görünümü.


 • Paket talimatlarına göre makarna pişirin. Süzün ve soğuyana kadar soğuk su altında durulayın.

 • Büyük bir kapta hafif mayonez, süt, dijon hardalı, sarımsak ve tuzu çırpın. Marul, domuz pastırması, domates ve avokado ekleyin. Kaplamaya kadar hafifçe atın. Arzuya göre üzerine beyaz peynir ve karabiber serpip servis yapın.


İlk Olarak 23 Mayıs 2016’da Yayınlandı
22 Haziran 2022’de güncellendi

Hizmet: 8

kalori347kalori (%17)karbonhidratlar29g (%10)Protein10g (%20)Yağ22g (%34)Doymuş yağ6g (%30)Doymamış yağ4gTekli doymamış yağ11gTrans yağ0.04gKolesterol25mg (%8)Sodyum538mg (%22)Potasyum491mg (%14)Lif5g (%20)Şeker3g (%3)A vitamini1597İÜ (%32)C vitamini10mg (%12)Kalsiyum56mg (%6)Ütü1mg (%6)

Tüm beslenme bilgileri üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Akşam Yemeği, Ana Yemek, Salata

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelime BLT Avokado Makarna Salatası

Leave a Reply

%d bloggers like this: