Bir Pasta Kabuğu Nasıl Kör Edilir (Par-Pişirme)

Bu web sitesi, size tarifler sağlayabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı okuyun.

Bir pasta kabuğunu kör olarak pişirmek, mükemmel pastanın anahtarıdır. Size nasıl yapılacağını ve neden bu kadar önemli olduğunu göstereceğim!

İster hazır ister ev yapımı bir pasta kabuğu kullanın, kör pişirme, soggy olmamasını sağlayacaktır. Ev yapımı turtalarınızı bir sonraki seviyeye taşıyacak basit bir adım.

Bir çatal kullanarak pasta kabuğunun dibine delikler açın.

Par-Baking nedir?

Şimdiye kadar, muhtemelen turta tarifleri boyunca dağılmış kör pişirme (aynı zamanda pişirme olarak da bilinir) terimini görmüşsünüzdür. Bu teknik, bir pasta kabuğunu pişirmek için de kullanılır. kısmen veya tamamen herhangi bir dolgu eklenmeden önce. Göründüğü kadar basit, pasta kabuğunuzun olması gereken her şey olduğundan emin olmak için çok önemli bir adımdır; ıslak ve/veya az pişmişin aksine altın rengi, pul pul ve lezzetli.

Kör pişirmenin sizi korkutmasına izin vermeyin. Aslında gerçekten çok kolay! İlk olarak, yaptığınız turtanın kısmi veya tam kör fırınlama gerektirip gerektirmediğini belirleyin. (Size farkı aşağıda anlatacağım!) Oradan, süreci başlatmak için tek ihtiyacınız olan biraz parşömen kağıdı, bir pasta tabağı ve ya fasulye ya da pasta ağırlıkları!

Tam veya Kısmi Pişirmeye İhtiyacım Var mı?

 • Tam Kör Fırında: isteyeceksin tamamen pişirmek eğer pasta kabuğun pişmemiş bir dolgu kullanarak, ya da soğuması ve ayarlanması için zamana ihtiyacı var. Bu, hindistancevizi kreması, muz kreması, limonlu limon vb. gibi krema bazlı turtaların çoğunu içerir. Tam bir kör fırında pişirme daha uzun bir pişirme süresi gerektirir.
 • Kısmi Pişirme: Kısmi bir fırın, hamurlu turtalar için uygundur. kabukta pişirilen dolgu. Buna meyveli turtalar (elma, dut, kiraz, şeftali vb.) ve kişler dahildir. Kısmi bir kör pişirme, daha kısa bir pişirme süresi gerektirir.

Pasta Ağırlıklarını Kullanma

Pasta kabuğunuzun şeklini korumasını istiyorsanız, bir çeşit pasta ağırlığı kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim. Ben geleneksel tart ağırlıkları kullandım ama siz pişmemiş fasulye, pişmemiş pirinç ya da ortada bir turta tabağı gibi diğer ikameleri de kullanabilirsiniz. Sadece pastanızın kenarlarının büzülmesini ve tabanının şişmesini önleyecek kadar ağır olmasını istiyorsunuz. Ne kullanırsanız kullanın, sadece ağırlığın eşit olarak dağıtılmış.

Yerleştirme nedir?

Yerleştirme, pişirmeden önce pasta kabuğunuzun altını çatalla deldiğiniz basit bir tekniktir. Küçük delikler, kabuğun alt kısmının şişmemesi için buharın çıkmasına izin verir. Bazı insanlar, pasta kabuklarının pişirme işlemi sırasında şeklini korumasına yardımcı olmak için tek başına yemin eder, ancak herhangi bir kabarma veya küçülme olmasını önlemek için pasta ağırlıklarıyla birlikte kullanmayı seviyorum. Yerleştirme ve pasta ağırlıklarının bir kombinasyonu, bu mükemmel pasta kabuğunu elde etmenin en iyi yoludur.

Bir Pasta Kabuğu Nasıl Kör Edilir

Artık sürece aşina olduğunuza göre, işte o mükemmel altın rengi, lapa lapa pasta kabuğunu nasıl elde edeceğinize dair adım adım talimatlar!

 1. Ön ısıtma: Fırını önceden 425 derece Fahrenheit’e ısıtın ve rafı fırının alt üçte birlik bölümüne yerleştirin.
 2. Hazırlık Hamuru: Hazır veya ev yapımı bir pasta kabuğu kullanarak, yuvarlayın ve bir pasta tabağına aktarın, kenarlarını istediğiniz gibi kıvırın. Kabuğun altını birkaç kez çatalla delin (yerleştirin). Hamuru 15-20 dakika buzlukta dinlendirin.
 3. Dondurucudan Çıkarın: Kabuk soğuduktan sonra, dondurucudan çıkarın ve parşömen kağıdının ortasını parşömen kağıdıyla hizalayın, parşömen kenarlarından yukarı kalktığından emin olun.
 4. Pasta Ağırlıkları Ekle: Parşömeni seramik pasta ağırlıklarıyla doldurun. Tart ağırlığınız yoksa pişmemiş fasulye de kullanabilirsiniz.
 5. Pişirmek: Kabuğun kenarları kahverengileşmeye başlayana kadar 15 dakika pişirin. Kabuğu fırından dikkatlice çıkarın ve parşömen ve pasta ağırlıklarını kabuktan kaldırın. Sıcak ağırlıkları soğuması için bir tabağa aktarın. *Not: Kabuğunuzu yalnızca kısmen pişiriyorsanız burada durun.
 6. Altın Kahveye Kadar Pişirin: Kabuğu tekrar fırına koyun ve 5-8 dakika, alt kısmı altın rengi olana ve pişene kadar pişirin.
 7. Soğutun ve Dolgu Ekleyin: Pasta kabuğunu fırından çıkarın ve istediğiniz dolguyu eklemeden önce tamamen soğumaya bırakın.

Ekstra İpuçları ve Püf Noktaları

En sevdiğiniz pasta kabuğu tarifini pişirirken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç ipucu!

 • Hamurunuzu Soğutun: Hamurdaki yağın sertleşmesine izin vermek için pişirmeden önce kabuğu soğutun. Bu, kabuğun pişerken şeklini korumasına yardımcı olacaktır.
 • Parşömen Kağıdı Kullanın: Alüminyum folyo yerine parşömen kağıdı kullanmanızı tavsiye ederim. Folyo, kabuğun hamuruna yapışma eğilimindedir; bu, ağırlıkları kaldırma zamanı geldiğinde onu yukarı çekme ve altta bir delik açma riskini alabileceğiniz anlamına gelir. Parşömen kağıdı kullanmak bunun olmasını önlemeye yardımcı olacaktır.
 • Fasulyeleri Pasta Ağırlıkları Olarak Kullanmak: Pişmemiş fasulyeler ucuzdur ve çoğu markette kolayca bulunur ve mükemmel tart ağırlıkları yaparlar! Kabuğu yaklaşık yarısına kadar dolduracak kadar fasulye kullanın. Hava geçirmez bir kaba koymadan önce tamamen soğumalarını bekleyin. Aynı fasulye defalarca kullanılabilir.
 • Kabuğunuzun Tamamen Soğumasına İzin Verin: Doldurmanızı eklemeden önce kabuğun tamamen soğumasını bekleyin. Bu, bir dolgu tarafından tutulabilecek herhangi bir buharı veya ısıyı serbest bırakmasına izin verecek ve bu da soggy bir kabuk ile sonuçlanabilecektir.

Pişmiş Pasta Kabuğum Ne Kadar Sürecek?

Pişmiş ve dolgusuz turta kabukları, en iyi şekilde doldurulup ilk 2-3 gün içinde kullanılsa da, oda sıcaklığında 5-7 gün saklanabilir. Çok uzun süre otururlarsa biraz yumuşamaya başlayabilirler.

 • Oda sıcaklığında: Bir kaba yerleştirmeden önce kabuğun tamamen soğumasını bekleyin. hava geçirmez kap. 3 gün içinde kullanın.

Pasta kabuğu malzemelerinin birlikte karıştırıldığı ve daha sonra pasta ağırlıkları kullanılarak önceden pişirildiği 6 fotoğraflı kolaj.


 • Fırını önceden 425℉’ye ısıtın ve rafı fırının alt üçte birlik bölümüne yerleştirin.

 • Pasta kabuğunu açın ve bir pasta tabağına aktarın, kenarlarını istediğiniz gibi kıvırın. Kabuğun altını birkaç kez çatalla delin. Hamuru 15-20 dakika buzlukta dinlendirin.

 • Kabuk soğuduktan sonra, dondurucudan çıkarın ve parşömen kağıdının ortasını parşömen kağıdıyla hizalayın, parşömen kenarlarından yukarı kalktığından emin olun.

 • Parşömeni seramik pasta ağırlıklarıyla doldurun. Tart ağırlığınız yoksa pişmemiş fasulye de kullanabilirsiniz.

 • Kabuğun kenarları kahverengileşmeye başlayana kadar 15 dakika pişirin. Kabuğu fırından dikkatlice çıkarın ve parşömen ve pasta ağırlıklarını kabuktan kaldırın. Sıcak ağırlıkları soğuması için bir tabağa aktarın.

 • Kabuğu tekrar fırına koyun ve 5-8 dakika, alt kısmı altın rengi olana ve pişene kadar pişirin.

 • Pasta kabuğunu fırından çıkarın ve istediğiniz dolguyu eklemeden önce tamamen soğumaya bırakın.Hizmet: 1

Tüm beslenme bilgileri üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Tatlı

anahtar kelime turta kabuğu nasıl kör pişirilir

Leave a Reply

%d bloggers like this: