Bir Aşk Hikayesi Bir Yumurta Onu Akşam Yemeği Hale Getirir

‘ den daha fazla görünen tek ifadenin ‘Bunu her gece yiyebilirim’ tüm DALS platformlarında büyük olasılıkla bir yumurta ile üst. Özellikle bu son birkaç yılda Hafta içi Vejetaryenlik, genellikle bir yumurtanın eklenmesi, bir yemeği büyük D-Dinner’a dönüştürmek için aradığımız sihirli değnek proteini olduğunda. Sonunda, gelecekteki tüm #PutAnEggOnIt ihtiyaçlarınız için, onları hazırlamanın en sevdiğim üç yolu: 7 dakikalık (diğer adıyla “sıkışmış”), katı kaynatılmış ve güneşli tarafı yukarı….

7-Dakika

Bu yöntemde ustalaştığımda, 7 dakika hızla salatalar, pirinç kaseleri ve mercimek kaseleri için skor tablosu yumurtam oldu. (Teknik ayrıca Hafta içi Vejetaryenler.)

4 büyük yumurta

Orta boy bir tencereye suyu kaynatın. Oluklu bir kaşık kullanarak, yumurtaları dikkatlice suya indirin, kaynamanın kontrollü olması ve agresif olmaması için ısıyı biraz azaltın. Zamanlayıcınızı bir saniyeden fazla veya daha az değil, 7 dakikaya ayarlayın.

Yumurtalar kaynarken, yumurtalarınızı sığacak kadar büyük bir kaseyi buz ve suyla doldurarak bir buz banyosu hazırlayın. Zamanlayıcınız kapandığında, yumurtaları hemen buz banyosuna aktarın. Bir veya iki dakika sonra çıkarın (dondurucu soğuk yumurtaları sevmiyorum) ve nazikçe soyun.

Gösterilen tarif: Rosa’nın Sıcak Mercimek Salatası

Sert haşlanmış

Bu, Büyük Partilerde Yapılması En Olası Oylanan tekniktir. Sık sık bir seferde 6 ila 8 arasında kaynatırım, daha sonra hareket halindeyken bir kahvaltı veya hızlı bir öğle yemeği (salata veya sebze ile) veya atıştırmalık için önümüzdeki hafta içine daldırırım. Hiç haşlanmış yumurtanın üzerine bir iki damla Teriyaki sosu denediniz mi? Arkadaşım Olivia bana bunu öğretti ve bu hasta.

4 yumurta

Yüksek ısıda ayarlanmış orta boy bir su kabına yumurtaları ekleyin. Kaynatın, ardından tencereyi hemen ocaktan alın, örtün ve zamanlayıcıyı 10 dakikaya ayarlayın.

10 dakika sonra, pişmeyi durdurmak için yumurtaları soğuk su dolu bir kaba alın. Alternatif olarak, soğumak için süzebilir ve 30 saniye boyunca soğuk su altında çalıştırabilirsiniz.

Gösterilen tarif: Yumurtalı Pirinç Kasesi, Füme Balık, Hızlı Turşu ve Dereotu. (Chelsea Kyle’ın fotoğrafı.)

Güneşli tarafı yukarı

Yumurtalarımı bu şekilde katı kaynatılmış veya 7 dakikalık kadar sık ​​yapmıyorum, bu da neden onlar için güvenilir bir şekilde yumuşak beyazlar ve akıcı ama çok akıcı olmayan bir teknik elde ettiğimi açıklayabilir. sarısı. (Burada not etmeliyim ki, ben benim güneşli tarafımı bu şekilde tercih ediyorum: narin; eğer zeytinyağında çıtır çıtır kızartmayı seviyorsanız ben sizin hanımınız değilim.) Neyse, sonunda iki ile başlayan bir iki şey öğrendim. kilit noktalar: 1) Yapışmaz veya çok iyi hazırlanmış bir dökme demir tava kullandığınızdan emin olun ve 2) baştan sona eşit pişirmeyi sağlamak için ısıyı düşük ve yavaş ayarlayın. Bu tarif bir kişi için yazılmıştır, ancak gerektiği gibi ikiye, üçe ve dörde katlanabilir (4 yumurtaya kadar 2 yemek kaşığı yağa ihtiyacınız olmasa da), tavanız yeterince büyük olduğu sürece. Sadece tavayı doldurmamaya çalışın.

1 yemek kaşığı tereyağı veya kanola yağı (tereyağı tercih ederim)
1 yumurta

Orta ateşte ayarlanmış yapışmaz tavaya tereyağı (veya yağ) ekleyin. Yumurtayı küçük bir kaseye kırın, ardından tereyağı eriyip biraz köpürdükten sonra yumurtayı yavaşça tavaya kaydırın ve hemen ısıyı orta-düşük seviyeye indirin. Bir spatula veya kaşık kullanarak yumurta akını güzel bir daire içinde (ve birden fazla yapıyorsanız diğer yumurtalardan ayırın.) şekillendirmek ve içermek için kullanın. Üst kısmın pişmesine yardımcı olmak için spatulayı ilk dakikada ya da öylesine. Beyazlar çoğunlukla ayarlandığında, tavayı 30 saniye kapatın. Bir spatula kullanarak yumurtayı yavaşça tavadan çıkarın.

Gösterilen tarif: “Bir Kasede Yumurtalı Rulo”

Tariflerimi (ve podcast’leri, okuma kayıtlarını ve çok daha fazlasını) doğrudan gelen kutunuza ulaştırmak için, bültenime abone olun.

Açılış fotoğrafı Christine Han.

Yazdırma Dostu, PDF ve E-posta

Leave a Reply

%d bloggers like this: