Bir Aşk Hikayesi Barbekü için Bir Vegan Ana

Her zaman barbeküde servis edecek bir vegan ana yemek ararım – aslında dumanlı ve ızgara olan bir şey, günün erken saatlerinde sıkıcı eski ocakta hazırlanan ayrı bir yemek değil. Bu yüzden Rukmini Iyer’deki kapak tarifine çekildim. Yeşil Barbekü birkaç hafta içinde çıkıyor. burada, Muhafız yemek yazarı şişleri beyazlatılmış gnocchi ve sebzelerle geçirir ve onlara fesleğenli pesto ile servis eder. Bu ne kadar akıllıca? Ve bunun tam tersi olduğunu biliyorum, ama tüm bu şey bir tavada da ne kadar iyi olurdu?

Biber ve Limon-Fesleğen Soslu Gnocchi Şiş
3-4 kişilik
yeniden basıldı Yeşil Barbekü izinle

1 kiloluk paket gnocchi
3 adet karışık dolmalık biber, gnocchi büyüklüğünde doğranmış* (yeşil biber kullanmayın)
2 yemek kaşığı vegan fesleğen pesto
3 yemek kaşığı zeytinyağı, ayrıca fırçalamak için daha fazlası
Bir tutam deniz tuzu gevreği
Bir miktar taze çekilmiş karabiber
8-12 şiş, tahta ise ıslatılmış

Giyinme için:
1/2 limon, sadece meyve suyu
4 yemek kaşığı vegan fesleğen pesto
2 yemek kaşığı sızma zeytinyağı
Bir tutam deniz tuzu

Gnocchi’yi kaynamış su dolu bir kaba koyun ve 2 dakika haşlamaya bırakın, ardından süzün ve soğuması için soğuk su altında çalıştırın.

Gnocchi’yi doğranmış dolmalık biber, vegan fesleğen pesto, zeytinyağı, deniz tuzu pulları ve taze çekilmiş karabiber ile çok büyük bir kaseye koyun ve iyice karıştırın. Bu noktada gnocchi’yi ızgara yapmaya hazır olana kadar soğutabilirsiniz.

Gnocchi ve biberi dönüşümlü olarak şişlere geçirin. Mangalınız iyi ve sıcak olduğunda, şişlerin bir tarafını yağla fırçalayın, ardından hafif bir açıyla barbekünün üzerine koyun (bu, düşmelerini engeller) ve gnocchi gevrek ve kahverengi olana kadar 4-5 dakika pişirin. . Üstleri yağla fırçalayın, ardından ters çevirin ve diğer tarafla tekrarlayın.

Bu arada limon suyu, pesto sos ve zeytinyağını bir tutam deniz tuzu ile karıştırın. Şişler piştikten sonra fesleğen sos ile servis yapın.

*Not: Şişlere çeri domates ve rezene de dizebilirsiniz. Turşu olarak kırmızı pesto, harissa veya zeytinyağı ile karıştırılmış hardal kullanabilirsiniz.

Tariflerimi (ve podcast’leri, okuma kayıtlarını ve çok daha fazlasını) doğrudan gelen kutunuza ulaştırmak için, bültenime abone olun.

Yazdırma Dostu, PDF ve E-posta

Leave a Reply

%d bloggers like this: