Bir Aşk Hikayesi 6 Mini New York Seyahat Programı

Geçen hafta, kızımın kolej arkadaşlarından biri ilk kez New York’u ziyaret ediyordu ve tek bir hafta sonu boyunca ne yapmamız, görmemiz ve yemek yememiz konusunda herhangi bir önerimiz olup olmadığını sordu. Düşünmesi eğlenceliydi (eğer bunaltıcı olsa da) ve bana kızlar gençken kullandığım ve onları tamamen tüketmeden yeni bir yer (şehirler veya başka türlü) keşfetmek istediğimiz gevşek bir formülü hatırlattı. Bir mahalle seçer, ardından aşağıdakileri içeren üç bölümden oluşan bir güzergah oluştururduk: 1) kanın akması için açık havada iyi bir yürüyüş – parkları, yürüyüşleri, patikaları, çiftlikleri, güzel manzaralı yerleri düşünün; 2) bir kültür vuruşu — geniş bir tanımla: küçük, yapılabilir müzeler, kitapçılar, baharat dükkanları!; ve tabii ki 3) herkesi motive edecek bir yemek veya ikram. Bu stratejiyi kullanarak altı kestirme güzergah yazdım – bu harika şehrin yüzeyini zar zor çizdim, ama kesinlikle bir hafta sonu için fazlasıyla yeterli. Bunları geliştirmekte özgürsünüz ya da diğer sekiz bin mahalleden herhangi birini aynı formüle göre yorum bölümüne ekleyebilirsiniz. Özellikle yemek ve kültürün bol olduğu ve insanın yılın her gününü yeni bir şeyler keşfederek geçirebileceği Queens ve Brooklyn’in derinliklerinde fikirlere açlıktan ölüyorum.

Brooklyn Köprüsü/Manhattan’ın Çin Mahallesi: Brooklyn Köprüsü’nün Brooklyn tarafından başlamak (ya da Brooklyn Köprüsü Parkı Vaktiniz varsa) Manhattan’a doğru yürüyün, sonra Merkez’den Çin Mahallesi’nin kalbine giden Canal Caddesi’ne doğru kuzeye gidin. Canal’ın sokaklarında dolaşın, baloncuklu çay (veya cannolis; Little Italy çakışıyor!) aldığınızdan emin olun ve yol boyunca hareketli yan pazarlarda yenilikler için alışveriş yapın (bütün bir günü burada geçirebilirim). Pearl River Mart); son olarak, kapmak loş toplam Doğu Broadway’de veya Hong Kong tarzı lo mein’de NY Erişte Mahallesi (bu hafta sonu yeniden açılıyor: 7/1/22)

Yukarı Doğu tarafı: Central Park’ın üst döngüsünde (veya rezervuarda) yürüyün veya kelimenin tam anlamıyla herhangi bir patikada dolaşın ve kaybolun; sonra öğle yemeği JG Kavun, ünlü hamburgerleri ile ikonik yeşil kareli masa örtülü New York tavernası; rezervasyon yok, sıra uzun olabilir veya kahve / ikramlar Cafe Sabarsky (özgün UES zarafeti; Neue Galerie’de Viyana hamur işleri ve kahve); o zaman adresindeki Eski Ustalara göz atın Fricktartışmasız NYC’deki en romantik müze (*28.06.22 itibariyle tadilattalar, ancak tekrar kontrol edin!)

Park Avenue Güney/Murray Tepesi: Grand Central’ı enfes Beaux Arts güzelliğiyle keşfedin ve hayranlıkla izleyin (bütün hayatım boyunca istasyonun içinden geçtim ve ana terminalinde her yürüdüğümde hala nefesim kesiliyor), sonra da biraz istiridye veya bir kase Manhattan deniz tarağı çorbası sipariş edin. yılansı İstiridye Barı sayaç (veya bir martiniyi geri Campbell, günün saatine bağlı olarak); Park Ave’de güneye doğru yürüyün ve alışveriş yapın Kalustyanlar (yukarıda) dünyanın dört bir yanından gelen baharatlar ve atıştırmalıklar için (ya da sadece yerin üzerine dökülen ödüllerini görün ve hiçbir şey satın almayın); adresindeki yeniliklere göz atın Morgan Kütüphanesi, Pierpont Morgan’ın 1900’lerin başında malikaneye dönüşen müzesi, genellikle edebiyatla ilgili bir sergiye ve öğle yemeği veya kahve yiyebileceğiniz parlak ve güzel bir kafeye sahiptir. Madison Square Park’ta (ilk Shake Shack’in evi) neler olup bittiğini görün ya da sadece bir banka oturun ve güneşin tadını çıkarın.

Soho/Aşağı Doğu Yakası: Vurmak Russ ve Kızları (üstte gösteriliyor) en iyi simit, füme balık ve Yahudi lezzetleri veya New York’ta bir dilim için Scarr’ın Orchard’da pizza (veya akşam yemeğiyse ve zamanınız ve dayanıklılığınız varsa, trendy’de açık havada bir masa bekleyin) cervo’nun – rezervasyon yok, uzun beklemeler); Araştır McNally Jackson ve satın al hiç çalışanların önerdiği kitap – her zaman parayla çalışırlar; sanat okulu arkadaşım Jodi bölgede iki galeri önerir: James Fuentes Delancey Galerisi veya Çizim Merkezi Wooster’da. “Her ikisinde de şaşırtıcı bir şey bulacağınız garanti,” dedi bana.

Chelsea/Batı Köyü: Yürümek Yüksek Hat Tribeca’daki Gansevoort’tan (en Whitney) Batı 30’larda Hudson Yards’a kadar; Whitney gibi büyük bir müzeye hazır değilseniz, Matthew Marks Galerisi ve iki David Zwirner Chelsea’deki galeriler (biri Batı 19’da diğeri Batı 20’de) iyi bahisler olacak (daha fazla bilgi Jodi); Kuzeyden Güneye doğru giderseniz, West Village’da bitirebilir ve şuraya yürüyebilirsiniz. Karota ile (en rüya gibi makarna için öğle veya akşam yemeği; Bilginize, rezervasyon yok ve daha pahalı); ya da sadece bir ziyafet istiyorsanız, kumaş West 14th’de kahve ve ünlü kakule çöreği gibi İsveç unlu mamülleri için.

Brooklyn Tepeleri/Boerum Tepesi/Arnavut Kaldırımı Tepesi: Dramatik şehir manzarası için Gezinti Yolunda yürüyün (eğlenceli gerçek: tüm düğünüm bunu törenden sonra resepsiyona giderken yaptı); Alışveriş ve atıştırmalıklar (özellikle Sahadi’nin ve Şam Fırını) veya pho veya bánh mì’ye sahip olmak Hanco’nun Smith Caddesi’nde; raflara göz atın Kitaplar Sihirlidirparlak, enerjik bağımsız mağaza, her yerdeki kitap severlerin sevgilisi.

Midtown Batı/Chelsea: Nispeten yeni olanın etrafında dolaşın küçük ada harika Hudson Nehri manzarası için Dr. Seussian sütunlarının tepesinde bulunan halk iskelesi (üstte); yemek yemek için High Line’da yürüyün (veya bir Uber’e atlayın, yaklaşık yarım saatlik bir yürüyüş) Çodang Golü Koreatown’da (arkadaşım Matkim birlikte yazdı Kore Mahallesi Deuki Hong ile bana e-posta gönderdi “Yılda 7 ila 10 kez giderim… Tofu evin spesiyalitesidir, ancak banchan kesinlikle Manhattan’daki favorimdir”); sonra kırtasiye ve tasarım kitapları için alışveriş yapın Kinokuniya, Bryant Park’ın hemen dışındaki Japon kitapçı. Park, dinlenmek ve insanları izlemek için mükemmel bir yerdir.

Bir ziyaretçiye hangi üç bölümden oluşan güzergahı önerirsiniz… ister ilk kez gelen bir turist isterse macera arayan bir yerel olsun? Aşağıda yorum yapın… özellikle size bakıyorum, Yerliler!

Not İyi bir açılış resmi bulmak için iphotos’umu mahalleye göre sıraladığımda, bu güzergahlarda bahsedilmeyen yaklaşık 150 restoran ve yemek mekanına rastladım. Görünüşe göre bu bir koşu dizisi olmalı.

Açılış fotoğrafı kredisi: Russ and Daughters; Küçük Ada fotoğrafı Git Aşk NY.

Not: Burada olmana gerçekten sevindim, ama sadece bir hatırlatma: Bu günlerde tüm eğlenceli şeyler alt yığıntüm platformda sürekli olarak en çok okunan ilk 10 yemek bülteninde yer alır. buradan abone olabilirsiniz.

Yazdırma Dostu, PDF ve E-posta

Leave a Reply

%d bloggers like this: