Biftek ve Yumurta | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı oku.

Biftek ve yumurta, protein ve lezzetle dolu doyurucu ve lezzetli bir kahvaltıdır! Yumuşak ve sulu tavada kızartılmış biftek, mükemmellik için baharatlanır ve güneşli tarafı yukarı gelecek şekilde yumurtaların yanında servis edilir.

Her durum için bir biftek var, hatta kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği bile. Sitede pek çok harika biftek tarifi var. Bu bifteği ve patatesleri, bu inanılmaz biftek lokmalarını veya bu mükemmel gögüs bifteği de mutlaka deneyin!

Bir tarafı kavrulmuş patates olan gri bir tabakta biftek ve yumurtaların üst görüntüsü. Kıyılmış maydanoz ile süslenir.

Biftek ve Yumurta Nedir?

Yumurtalı biftek kulağa doğru gelmeyebilir ama size söylüyorum, kombinasyon İNANILMAZ! Benden iyi bir biftek tarifine her zaman güvenebilirsin. Bunun için biftek seven oğluma teşekkür edebilirsin. Hemen hemen her hafta bir çeşit bifteğimiz var! Biftek ve yumurta pişirmeyi seviyorum çünkü yapması çok kolay ve güne başlamadan önce çok doyurucu bir yemek!

Biftek ve yumurtayı patates kızartmasıyla servis etmek bizim favorimiz ama siz dilediğiniz garnitürle servis edebilirsiniz. Bazen ailem için aralarından seçim yapabileceğim birkaç seçeneğim oluyor. Bu hashbrowns lezzetli, parmesan patates benim favorim ya da sadece ev yapımı ekmeğimden yapılan tost ile servis edin.

Biftek ve Yumurta İçin Gerekli Malzemeler

Yeni bir favori kahvaltıya hazır olun! Yine de, bu yemeğin tadını günün her saatinde çıkarabilirsiniz. Yapması basit ve minimum miktarda malzeme gerektiriyor. Bundan daha iyisi olamaz! Bu tarifle ilgili her şeye bayılacaksınız. Kesin ölçüler için gönderinin altındaki tarif kartına bakın.

 • Zeytinyağı ve Tereyağı: Biftek, lezzet ve mükemmel bir dış kenar vermek için yağ ve tereyağında pişirilir. Kombinasyon lezzetli!
 • New York Strip Biftek: Ben bifteğimi yağsız seviyorum ama siz istediğiniz bifteği kullanabilirsiniz.
 • Yumurtalar: Büyük yumurtalar en iyisidir. Onları tercihinize göre pişirin.
 • biftek çeşnisi: Biftek baharatım EN İYİSİ! Bifteğinize çok fazla lezzet verecek.
 • Kavrulmuş Patates: Bunlar benim kolay havayla kızartılmış patateslerim ama biftek ve yumurtalarınızı istediğiniz garnitürle servis edebilirsiniz.

Biftek ve Yumurta Tarifi

Bu tarif çok kolay ve çabuk pişiyor! Hele o yoğun sabahlar için. Oğullarım her zaman doğum günlerinde biftek ve yumurta ister! Sabahları ilk iş olarak bifteğin aroması onları yataktan hemen kaldırır!

 1. Bifteği baharatlayın: Bifteği her iki taraftan cömertçe baharatlayın.
 2. Zeytinyağı ve Tereyağı Isıtın: Büyük bir dökme demir tavayı yüksek ısıya ısıtın. Zeytinyağı ve tereyağını ekleyin ve bifteği eklemeden önce bir dakika ısınmasına izin verin.
 3. Biftek ekleyin: Terbiyeli bifteği tavaya koyun.
 4. Biftek pişirin: Bifteklerin her iki yüzünü 4 dakika pişirin. Isıyı orta-yüksek ısıya düşürün. Biftekleri istenen doniteye kadar pişirin. Benimki bir ortam elde etmek için 3 kez saygısız yaklaşık 8 dakika sürdü. Biftek piştikten sonra yumurtalara yer açmak için tavada kenara alın.
 5. Yumurtaları Pişirin: Isıyı orta ateşte tutarak, yumurtaları yavaşça tavaya kırın. Tavayı bir kapakla kapatın ve beyazlar tamamen katılaşana kadar pişirin, ancak sarılar hala akıyor. Bu yaklaşık 2 ila 2 ½ dakika sürecektir. Dikkatlice izleyin ve 2 dakika sonrasına kadar kapağı çıkarmayın. Unutmayın, yumurtalarınızın güneşli tarafının üstte olmasını istiyorsanız çevirmek yok. Yumurtaları tuz ve karabiberle tatlandırın.
 6. Zevk almak: Bifteğinizi dilimleyin ve yumurtalarınız ve seçtiğiniz tarafı ile servis yapın.
Baharatlı bifteğin ilk fotoğrafı. Biftek kızartmanın ikinci fotoğrafı. Tavaya kırılan bir yumurtanın üçüncü fotoğrafı. Yumurtaları pişirmek için tava üzerine yerleştirilmiş bir kapağın dördüncü fotoğrafı.

Biftek Pişirme Sıcaklıkları

Bir bifteği nasıl pişireceğinizi bilmeniz önemlidir, böylece onu tam olarak sizin ve misafirlerinizin sevdiği şekilde pişirebilirsiniz. İşte takip edebileceğiniz bir sıcaklık kılavuzu.

 • Nadir: Sıcaklık: 115°F; 110°F’ye ulaştığında çıkarın
 • Orta Nadir: Sıcaklık: 125°F; 120°F’ye ulaştığında çıkarın
 • Orta: Sıcaklık: 135°F; 130°F’ye ulaştığında çıkarın
 • Orta Kuyu: Sıcaklık: 140°F; 135°F’ye ulaştığında çıkarın
 • Tebrikler: Sıcaklık: 150°F; 145°F’ye ulaştığında çıkarın

Taze maydanozla süslenmiş siyah bir tavada biftek ve yumurtaların üst görüntüsü.

Biftek Pişirmek İçin En İyi Tava Nedir?

Biftek pişirmek için bir dökme demir tava şiddetle tavsiye edilir. Biftekleri eşit şekilde pişirir ve güzel bir altın sarısı verir. Biftek ve yumurtalar için dökme demir tava kullandım ve harika oldu! İyi yağlanmış ve baharatlanmış bir tava kullanın. Hem bifteği hem de yumurtaları sığdıracak kadar büyük bir tava kullanın.

Artan Biftek ve Yumurtaları Saklamak

Güneşli tarafı yukarı bakan yumurtalar çok iyi saklanmaz. Yumurtanın yapısını değiştirmeden tekrar ısıtmak zordur. Mikrodalgada, yumurta akı lastik gibi olur ve sarısı sertleşir. Bu yüzden bence bifteği yeniden ısıtın ve yumurtaları taze yapın! Ama artıklarınız varsa, bunları nasıl saklayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

 • Buzdolabında: Artan biftek ve yumurtalarınızı buzdolabında hava geçirmez bir kapta iki güne kadar saklayabilirsiniz.
 • Yeniden Isıtmak için: Biftek ve yumurtaları tamamen ısınana kadar mikrodalgada tekrar ısıtın.

Taze maydanozla süslenmiş siyah bir tavada biftek ve yumurtanın yakından görünümü.


 • Bifteği her iki taraftan cömertçe baharatlayın.

 • Büyük bir dökme demir tavayı yüksek ısıya ısıtın. Zeytinyağı ve tereyağını ekleyin ve bifteği eklemeden önce bir dakika ısınmasına izin verin.

 • Terbiyeli bifteği tavaya koyun.

 • Her bir tarafı 4 dakika veya dışı kızarana kadar pişirin. Isıyı orta-yüksek ısıya düşürün. Biftekleri istenen doniteye kadar pişirin. Benimki bir ortam elde etmek için 3 kez saygısız yaklaşık 8 dakika sürdü. Biftek piştikten sonra yumurtalara yer açmak için tavada kenara alın.

 • Isıyı orta ateşte tutarak, yumurtaları yavaşça tavaya kırın. Sıkı bir kapakla örtün ve beyazlar tamamen katılaşana kadar pişirin, ancak sarılar hala akıyor. Bu yaklaşık 2 ila 2 ½ dakika sürecektir. Dikkatlice izleyin ve 2 dakika sonrasına kadar kapağı çıkarmayın. Unutmayın, yumurtalarınızın güneşli tarafının üstte olmasını istiyorsanız çevirmek yok. Yumurtaları tuz ve karabiberle tatlandırın.

 • Bifteğinizi dilimleyin ve yumurtalarınız ve seçtiğiniz tarafı ile servis yapın.hizmet: 2

kalori461kalori (%23)karbonhidratlar2g (%1)Protein33g (%66)Şişman36g (%55)Doymuş yağ14g (%70)Doymamış yağ3gtekli doymamış yağ17gTrans yağ0.3gKolesterol363mg (%121)Sodyum211mg (%9)Potasyum423mg (%12)Lif0.2g (%1)Şeker0.3gA vitamini650iç ünite (%13)C vitamini0.2mgKalsiyum72mg (%7)Ütü4mg (%22)

Tüm beslenme bilgileri, üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına düşen porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Kahvaltı

anahtar kelime Biftek ve yumurtalar

Leave a Reply

%d bloggers like this: