Bezelye, Fasulye ve…Tamam Biraz Sosisli Bir Aşk Hikayesi Orecchiette

Demek hafta içi vejetaryen olmaya karar verdiniz: Tebrikler! Ama ailenizin geri kalanı henüz gemide değil. Aşırı hızda kısa süreli bir aşçı olmadan kursa nasıl devam edersiniz? Cevap: Onlarla Bulundukları Yerde Tanışın. Et üzerinde geri arama yapmak bir süreçtir ve eğer buradaki amaç ise azaltmak aksine ortadan kaldırmak, sonra sebze olmayan aile favorileri yaparken o şapkayı takın. Geçen hafta “hafta içi vejetaryen şeyini yapmaya çalıştıklarını” söyleyen bazı arkadaşlarla akşam yemeği yedik, ancak özellikle çocuklarından biri spagetti servis edildiğinde “köfteler nerede?” Diye soracağı için zor oldu. Sunum: Bezelye, Fasulye ve Tamam Biraz Sosisli Orecchiette. Dört porsiyon için sadece altı ons sosis gerektirir, bu da aslında yeterli olur çünkü yakalayıcı eldiveni şeklindeki orecchiette, her lokmadaki küçük parçaları yakalamada mükemmeldir. Ve bu küçük sosis parçalarının bile o kadar çok tadı var ki, gerçekten fedakarlığın çok büyük olduğunu hissetmiyorum.

İlgili: Chorizo’lu veya Chorizo’suz Fasulye Burritoları, masada sürekli bir bekleme ile uğraşan aşçılar için başka bir iyi tarif.

Bezelyeli, Fasulyeli ve Küçük Bir Parça Sosisli Orecchiette
(ayrıca bir makara)

koşer tuzu ve taze çekilmiş karabiber
1 pound orecchiette
2 yemek kaşığı zeytinyağı, artı servis için daha fazlası
6 ons tatlı İtalyan sosisi
1 14 ons (veya 1 1/2 bardak) pişmiş beyaz fasulye (cannellini, Great Northern gibi)
kısa kırmızı pul biber (sosisin acılığına bağlı olarak koymayabilirsiniz)
1 su bardağı dondurulmuş bezelye (çözdürülmeleri gerekmez)
1/2 su bardağı pecorino, servis için
Servis için nane veya fesleğen

Büyük bir tencere tuzlu suyu kaynatmak için getirin ve orecchieti paketindeki talimatlara göre pişirin. 1/4 bardak makarna suyunu ayırın, ardından makarnayı bir kevgir içine boşaltın, yapışmasını önlemek için 1 yemek kaşığı zeytinyağında atın. Tencereyi orta ateşte ocağa geri koyun.

Tencereye kalan yağı ekleyin, ardından eti çatalla parçalayarak sucuk ve kırmızı pul biber (kullanılıyorsa) ekleyin. Piştikten sonra, fasulyeleri, bezelyeleri, makarnayı ve pecorino’nun yarısını karıştırın, makarna parlak ve soslu görünene kadar bir seferde yaklaşık bir çorba kaşığı makarna suyunu gezdirin.

Kalan pecorino, bir çiseleyen zeytinyağı, otlar ve taze çekilmiş karabiber ile servis yapın.

Bir taahhütle herkesi gemiye almakta zorlanan kitap sahipleri [mostly]
bitki bazlı pişirme: Bu küçük “bekleme için” notu baştan sona arayın. Hafta içi Vejetaryenler

Tariflerimi (ve podcast’leri, okuma kayıtlarını ve çok daha fazlasını) doğrudan gelen kutunuza ulaştırmak için, bültenime abone olun.

Yazdırma Dostu, PDF ve E-posta

Leave a Reply

%d bloggers like this: