Beze Kurabiye | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı oku.

Merengue kurabiyelerinin dışı çıtır çıtır, içi ise çiğnenebilir. Çırpılmış yumurta beyazı tabanı ağzınızda eriyor ve tadı kesinlikle ilahi. Her durum için güzel bir tatlıdırlar!

Bana sorarsan kurabiyeler mükemmel bir hediye. Lezzetlidirler ve tezgahlarınızı veya saklama kutularınızı karıştırmazlar. Sevgiyle dolular ve düşünceli bir hediye ve şimdiye kadar sevmediğim bir kurabiyeyle tanışmadım! Benim gibiyseniz ve hediye edilebilir kurabiyeleri seviyorsanız, bu kalabalıkları memnun eden Şekerli Kurabiyeleri ve bu şahane Twix Parmak İzli Kurabiyeleri ve tatil için mükemmel olan Kartopu Kurabiyelerini denemelisiniz.

Üstüne serpiştirilmiş mavi bir tabakta oturan kremalı kurabiyeler.

Beze Kurabiye Tarifi

Hiç beze yapmadıysanız, bu tarife bayılacaksınız! Bu tarifin mükemmel sonuç vermesi için size tüm ipuçlarını ve püf noktalarını veriyorum. Beze yaptıysanız limonlu beze pastanın üzeri için olabilir. Bu beze fırında pişireceğiniz için farklı bir dokuya sahip olacak. Beze, çoğunlukla güzel ve kabarık olana kadar çırpılan yumurta akı. Sıkma torbasına alıp sevimli şekiller veriyorsunuz ve fırında pişiriyorsunuz. Dışı çıtır çıtır olan beze eriyip yumuşak ve çiğnenebilir bir tatlıya dönüşür. Yemek yemek çok eğlenceli!

Gıda boyası veya matcha tozu eklerseniz, onları yeşil ve Noel için mükemmel hale getirebilirsiniz. Onlara çikolata, nane veya badem yapmak için tatlandırıcı ekleyebilirsiniz. Kurabiye yapmayı seviyorum çünkü mini bir pavlova gibi ama yapımı biraz daha az iş. Pavlova’yı çok seviyorum, bu yüzden daha karmaşık bir şey yapmaya vaktim olmadığında bunları hazırlamak harika!

İçindekiler

Beze kurabiye için malzemeler çok basit, bu nedenle malzemelerin kalitesi tadında fark yaratacaktır. Yumurta aklarını ayırmak için kendinize zaman ayırdığınızdan emin olun ve kullanmadan önce oda sıcaklığına gelmelerini bekleyin. Elinizde bu tarif için gerekli olmayan 6 yumurta sarısı kalacak, o yüzden bir de creme brulee yapmayı denemek için harika bir zaman! Tam ölçülerini aşağıdaki tarif kartında bulabilirsiniz.

 • Toz şeker: Normal kiler şekeriniz harika çalışacaktır.
 • Yumurta beyazı: Bu tarif için 6 yumurta beyazına ihtiyacınız olacak. SADECE yumurta akınızın olması gerçekten önemlidir ve bezenize yumurta sarısı girmez. Yumurta sarısı varsa yumurtalar çırpılmaz ve kabarmaz. Kurabiyelerinizi yapmayı planlamadan önce yumurta aklarınızı birkaç saat oda sıcaklığında bıraktığınızdan emin olun.
 • Limon suyu: Limon suyu, bezenin güzelce kurulmasına yardımcı olan biraz asit ekler. Sıktığınızda şeklini korumasını istersiniz ve limon suyu bunun olmasına yardımcı olur. Bunun yerine krem ​​tartar veya sirke kullanabilirsiniz.
 • Tuz: Tuz, tatlılığı azaltmaya yardımcı olur ve kurabiyelerden daha fazla lezzet getirir.
 • Vanilya Özü: Vanilya özü, kurabiyedeki tatları artırmaya yardımcı olur ve şeker gibi tat vermemeleri için biraz vanilya aroması ekler.
Yumurta aklarını bir kasede gösteren, sert zirveler halinde çırpılmış ve ardından parşömen kağıdına sıkılmış halde gösteren proses fotoğrafları.

Beze Kurabiye Nasıl Yapılır?

Aslında yapmaları oldukça basit. Bu beze kurabiyenin doğru çıkması için detaylara dikkat etmeniz gerekiyor, bu yüzden talimatları izleyin! Onları epeyce yaptım ve size tüm ipuçlarımı ve püf noktalarını verdim. Söz veriyorum lezzetli ve güzel olacaklar!

 1. hazırlık: Fırını 200℉’ye önceden ısıtın ve iki fırın tepsisini parşömen kağıdı ile kaplayın.
 2. Kaynatma: Orta boy bir tencereye 1 inç su ekleyin ve hafifçe kaynatın.
 3. Çırpmak: Isıya dayanıklı bir stand mikser kabına yumurta aklarını ve şekeri ekleyin. Birleşene kadar birlikte çırpın ve kasenin suya değmediğinden emin olarak kaynayan suyun üzerine yerleştirin.
 4. Kırbaç: Yumurta aklarını ve şekeri karışım 140℉ olana kadar sürekli çırpın. Ateşten alın ve çırpma aparatı ile stand miksere takın. Yumuşak zirveler oluşana kadar çırpın.
 5. Malzemeleri Ekleyin ve Çırpın: Limon suyunu, tuzu ve vanilya özünü ekleyin. Sert zirveler oluşana kadar çırpın. Beze, kasenin kenarlarından çekilmeye başlayacak ve çırpıcıyı çıkardığınızda, zirve dik duracaktır. Bu, yüksek hızda 10-15 dakikalık iyi bir çırpma süresi alabilir.

Pipo ve Fırında Pişirme

 1. Hazırlık Sıkma Torbası: Büyük bir yıldız uç takarak krema poşetlerinizi hazırlayın. Bezeyi dikkatli bir şekilde sıkma torbasına doldurun ve torbayı aşırı doldurmamaya dikkat ederek üst kısmından döndürerek kapatın (yolun ½-⅔’ünü doldurun).
 2. Boru: Parşömen kağıdının dört köşesinin altına 4 küçük beze noktası sıkın ve aşağı doğru bastırın. Bu, parşömenin şişmesini ve beze kurabiyeleriniz pişerken onlara yapışmasını önleyecektir. Parşömen üzerine 2 inçlik rozetler sıkın ve aralarında yaklaşık 1 inç bırakın. İsterseniz sprinkles serpin.
 3. Pişirmek: Kurabiyelerin dışları dokunulamayacak kadar gevrek olana kadar 1-½ ila 2 saat arasında pişirin. Fırını kapatın ve tavayı fırında soğumaya bırakın. Tava tamamen dokunulacak kadar soğuduğunda, fırından çıkarın.
 4. Soğut ve Sakla: Çerezleri tavadan yavaşça çıkarın. Hava geçirmez bir kapta saklayın veya hemen servis yapın. Buzdolabına koymayın veya açıkta bırakmayın, aksi takdirde beze yapışkan hale gelebilir ve ağlayabilir.
Parşömen üzerine oturan üstte renkli sprinkles ile beze kurabiye.

Beze Kurabiye Yapmanın İpuçları

Yapılması zor olmakla ünlü olabilirler, ancak birkaç basit ipucuyla, piyasadaki en iyi kremalı kurabiyeleri yapacaksınız! Bu kurabiyelerin tadını ve dokusunu çok seviyorum. Arkadaşlarınız ve aileniz de onları sevecek!

 • Suyu Kaynatmayın: Tenceredeki suyu kaynama noktasının hemen altında tutun. Suyun kaynamasına izin verirseniz, yumurta aklarını pişirme ve beze başlangıcı yerine çırpılmış yumurta alma riskini alırsınız.
 • Bir Termometre Kullanın: Şeker ve yumurta aklarını pişirirken, karışımın 140℉’ye ulaşmasını sağlamak için bir termometre kullanın. Şeker bu noktada tamamen çözülecek ve beze sıkma ve pişirme için çok kararlı olacaktır.
 • Tasarımlarla Deney: Tasarımınızı seçebilirsiniz! Basit ve klasik görünmesi için tekerlekleri yaptım ama onları istediğiniz herhangi bir tasarımda yapabilirsiniz. Her türden tasarım olan pipetlerin üzerine sıktığım naneli kremalı sevimli lolipoplar yaptım ve harika oldular!

Kurabiyelerin parşömen kağıdı üzerindeki serpiştirilmiş, uzaklaştırılmış bir görüntüsü.

Beze Kurabiyelerin Saklanması

Beze kurabiyeleri en iyi taze yenir. Doğru şekilde saklanmazlarsa yumuşayabilir ve sarkabilirler. Kurabiyelerinizi taze ve çıtır kalmaları için nasıl saklayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Tezgahın üzerinde: Nane beze lolipoplarınızı 2 haftaya kadar hava geçirmez bir kapta saklayın. Yapma beze ağlamaya başlayacağı ve çok yapışkan hale geleceği ve muhtemelen eriyeceği için üzerini açık bırakın veya soğutun.


 • Fırını 200℉’ye önceden ısıtın ve iki fırın tepsisini parşömen kağıdı ile kaplayın.

 • Orta boy bir tencereye 1 inç su ekleyin ve hafifçe kaynatın.

 • Isıya dayanıklı bir stand mikser kabına yumurta aklarını ve şekeri ekleyin. Birleşene kadar birlikte çırpın ve kasenin suya değmediğinden emin olarak kaynayan suyun üzerine yerleştirin.

 • Yumurta aklarını ve şekeri karışım 140℉’ye ulaşana kadar sürekli çırpın. Ateşten alın ve çırpma aparatı ile stand miksere takın. Yumuşak zirveler oluşana kadar çırpın.

 • Limon suyunu, tuzu ve vanilya özünü ekleyin. Sert zirveler oluşana kadar çırpın. Beze, kasenin kenarlarından çekilmeye başlayacak ve çırpıcıyı çıkardığınızda, zirve dik duracaktır. Bu, yüksek hızda 10-15 dakikalık iyi bir çırpma süresi alabilir.

 • Büyük bir yıldız uç takarak krema poşetlerinizi hazırlayın. Bezeyi dikkatli bir şekilde sıkma torbasına doldurun ve torbayı aşırı doldurmamaya dikkat ederek üst kısmından döndürerek kapatın (yolun ½-⅔’ünü doldurun).

 • Parşömen kağıdının dört köşesinin altına 4 küçük beze noktası sıkın ve aşağı doğru bastırın. Bu, parşömenin şişmesini ve beze kurabiyeleriniz pişerken onlara yapışmasını önleyecektir. Parşömen üzerine 2 inçlik rozetler sıkın ve aralarında yaklaşık 1 inç bırakın. İsterseniz sprinkles serpin.

 • Kurabiyelerin dışları dokunulamayacak kadar gevrek olana kadar 1-½ ila 2 saat arasında pişirin. Fırını kapatın ve tavayı fırında soğumaya bırakın. Tava tamamen dokunulacak kadar soğuduğunda, fırından çıkarın.

 • Kurabiyeleri tavadan yavaşça çıkarın.. Hava geçirmez bir kapta saklayın veya hemen servis yapın. Buzdolabına koymayın veya açıkta bırakmayın, aksi takdirde beze yapışkan hale gelebilir ve ağlayabilir.hizmet: 40

kalori32kalori (%2)karbonhidratlar8g (%3)Protein0,5g (%1)Yağ0.03gSodyum9mgPotasyum8mgŞeker8g (%9)A vitamini0,002iç üniteC vitamini0.01mgKalsiyum0.4mgÜtü0.01mg

Tüm beslenme bilgileri, üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına düşen porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Tatlı

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelime kurabiyeler, kremalı kurabiyeler

Leave a Reply

%d bloggers like this: