Bask Cheesecake Tarifi | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı okuyun.

Bask cheesecake’i yanmış dış tabakasına göre yargılamayın… Mükemmel bir şekilde karamelize olması gerekiyor! Bu eşsiz cheesecake’in zengin ve kremamsı iç dokusuna hayran kalacaksınız.

Krem peynir en çökmekte olan tatlıları yapar. Cheesecake’lerde krem ​​peynir kullanımı belli ama kurabiyelerde denediniz mi? Ayrıca meyve sosu ve keklerde krem ​​peynire bayılırım. İçinde krem ​​peynir bulunan her tatlıya yakışacağını biliyorum!

Bir dilim Bask peynirli kekinin yakın plan fotoğrafı. Peynirli kek diliminin yanında duran bir çatal üzerinde bir parça peynirli kek.

Bask Cheesecake nedir?

“Yanmış” üstüyle tanınan Bask peynirli kekinin görünümü insanları konuşturur. Bask cheesecake yapmak için kullanılan malzemeler, biri dışında normal cheesecake yapmak için kullanılan malzemelerle aynıdır. Bu cheesecake, yumurtadaki proteinin çok fazla kalınlaşmasını önlemeye yardımcı olmak için un ilavesine sahiptir. Sonuç olarak, bask cheesecake’in dokusu normal cheesecake gibi yoğun değil. Bunun yerine, dolgu çok daha yumuşak ve kremsidir.

Bu “yanmış” tabakayı kestiğinizde, bıçağınız ipeksi, kremsi iyiliğe batacaktır. İnsanlar bana tadının nasıl olduğunu soruyorlar ve ben her zaman krem ​​brûlée’ye benzer bir tadı olduğunu söylüyorum. Cheesecake tüm zamanların en sevdiğim tatlılarından biri ve yaparken kullanabileceğiniz tüm farklı lezzet kombinasyonlarına bayılıyorum! Ve gerçekten yaratıcı olmak istiyorsanız, geleneksel bir cheesecake yapmak yerine, bireysel mini cheesecake’ler, hatta cheesecake barlar yapın. Hepsi büyük kalabalığı memnun ediyor!

Hangi Malzemelerden Bask Cheesecake Yapılır?

Bu cheesecake’i yapmak bir ZORUNLUDUR ve kremalı lezzetinden bir ısırık alır almaz tam olarak nedenini anlayacaksınız. Ayrıca, muhtemelen elinizdeki malzemelerin çoğuna zaten sahipsiniz. Kesin ölçümler için gönderinin altındaki tarif kartına bakın.

 • Krem peynir: Kullanmadan önce krem ​​peynirinizin oda sıcaklığında yumuşamasını sağlayın. Bu şekilde, topaklar olmadan karışacaktır!
 • Toz şeker: Toz şekerden gelen tatlılık, cheesecake için en iyisidir.
 • Büyük yumurtalar: Oda sıcaklığındaki yumurtalar, malzemelerin daha eşit şekilde karışmasını sağlar ve unlu mamullere hacim kazandırılmasına yardımcı olur. Bu bir bilim!
 • Yoğun krema: Krem kelimesini içeren her şey kremsi bir dokuyu garanti eder!
 • Un: Çok amaçlı un bu tarifte harika çalışıyor. Bu malzeme, bu cheesecake’in hilesidir.
 • Tuz: Tuz her zaman unlu mamüllerdeki tatlılığın dengelenmesine yardımcı olur.
 • Vanilya Özü: Kaliteli bir vanilya özütü TÜM farkı yaratır. İyi bir Meksika vanilyasını severim.

Bask Cheesecake Nasıl Yapılır?

Bu cheesecake’i yapmamak için hiçbir sebep yok. Yapabileceğiniz en kolay cheesecakelerden biri. Su banyosu kullanarak yapmanıza bile gerek yok. Çok kolay ve önceden yapmak için mükemmel bir tatlı!

HAZIRLAMA:

 1. Tavayı hazırlayın: Fırını önceden 400°’ye ısıtın ve fırının tam ortasında bir raf olduğundan emin olun. 9 inçlik yaylı bir tavaya 2 yaprak parşömen kağıdı yerleştirin, böylece ortada üst üste binerler ve tava kenarının her tarafında yaklaşık 2 inçlik bir çıkıntı bırakırlar. Parşömeni sığdırmak için katlamanız ve katlamanız gerekecek, ancak bu, bu cheesecake’e imzalı bir görünüm kazandırmaya yardımcı olacaktır. Hazırlanan tavayı bir fırın tepsisine yerleştirin ve bir kenara koyun.
 2. Krem peynir ve şekeri çırpın: Büyük bir kapta krem ​​peyniri ve şekeri ekleyin. Bir ayaklı mikser veya bir el mikseri üzerinde kürek ataşmanı ile orta hızda çırpın. Kasenin kenarlarını ve altını kazıyın ve pürüzsüz olana ve krem ​​peynir topakları kalmayana kadar tekrar karıştırın.
 3. Yumurta ekleyin: Yumurtaları birer birer ekleyin. Bir sonrakini eklemeden önce her birini ekleyin. Kasenin kenarlarını ve altını tekrar kazıyın ve 10-15 saniye daha karıştırın.
 4. Karışım: Un, krema, tuz ve vanilyayı ekleyin ve tamamen birleştirilene kadar orta-düşük hızda karıştırın.

Pişirin ve Soğutun:

 1. Pişirmek: Hamuru hazırlanan tavaya dökün. 60-65 dakika, üstü koyu kahverengi olana ve Bask cheesecake’in ortası hala sallanana kadar pişirin. Merkezde önemli ölçüde şişecek, ancak soğudukça düşecek.
 2. Soğuk: Tavadan çıkarmadan önce yaklaşık 30 dakika soğumaya bırakın. Bir soğutma rafında oda sıcaklığına kadar soğumaya bırakın. Buzdolabına aktarın ve servis yapmadan önce en az 4 saat üstü kapalı olarak soğutun.
 3. Beklemek: Servis yapmadan önce parşömeni soymadan önce cheesecake’i oda sıcaklığında en az 30 dakika bekletin.
Bask usulü cheesecake'in nasıl yapılacağına dair dört işlem. İlk fotoğraf, içinde parşömen kağıdı olan hazırlanan tavadır. İkinci fotoğraf büyük bir kapta krem ​​peynir ve şeker. Üçüncü fotoğraf, karıştırılacak malzemelerin üzerine un ve vanilya ile birlikte bir kapta harmanlanmış malzemelerdir. Dördüncü fotoğraf, hazırlanan tavada karıştırılan malzemelerin üstten görünüşüdür.

Bask Cheesecake ve Normal Cheesecake

Bask cheesecake, Fransa ve İspanya sınırı arasındaki Bask bölgesinde ortaya çıktı. Kesinlikle en kısa zamanda cheesecake’lerin bu versiyonunu yapmak isteyeceksiniz!

 • Kabuk Yok: Normal peynirli kekin aksine, Bask usulü peynirli kekin kabuğu YOKTUR.
 • Un ilavesi: Yumurtalarla karıştırılan un, Bask cheesecake’ine kremsi ve pürüzsüz dokusunu kazandırmaya yardımcı olur. Normal cheesecake çok daha yoğun ve kalındır.
 • Sıcaklık: Normal cheesecake düşük ısıda pişirilir, siz su banyosu ile yaparsınız. Bask cheesecake su banyosu olmadan yüksek sıcaklıkta hızlı pişirilir.
 • Yanmış Üst: Bu Bask cheesecake’in imzası! Üstü yanmış ve karamelize olmuş ve çok lezzetli. Normal cheesecake’in üstü yanmış DEĞİLDİR, bunun yerine ne zaman bittiğini anlamanız için üstünde çatlaklar vardır.

Büyük bir dilim kesilmiş cheesecake'in yandan görünüş fotoğrafı. Görünüm, kremalı cheesecake'in içi.

Artık Cheesecake’i Saklamak

Bask cheesecake o kadar zengin ve kremsi ki bir oturuşta bütün cheesecake yiyemeyebilirsiniz! Sorun değil çünkü bu cheesecake daha sonra tadını çıkarmak için saklanabilir!

 • Buzdolabında: Cheesecake’iniz piştikten sonra oda sıcaklığına soğuduktan sonra üzerini plastikle sıkıca sarın veya hava geçirmez bir kaba koyun. Buzdolabınıza koyun ve 3 güne kadar dayanacaktır.

Cheesecake'den kaldırılan bir dilim cheesecake'in yan görünümü.


 • Fırını önceden 400°’ye ısıtın ve fırının tam ortasında bir raf olduğundan emin olun. 2 yaprak parşömen kağıdı ile 9 inçlik yaylı bir tepsiyi hizalayın, böylece ortada üst üste gelirler ve tavanın her tarafında yaklaşık 2 inçlik bir çıkıntı bırakırlar. Parşömeni sığdırmak için katlamanız ve katlamanız gerekecek, ancak bu, bu cheesecake’e imzalı kenarını vermenize yardımcı olacaktır. Hazırlanan tavayı fırın tepsisine yerleştirin ve bir kenara koyun.

 • Büyük bir kapta krem ​​peyniri ve şekeri ekleyin. Bir ayaklı mikser veya bir el mikseri üzerinde kürek ataşmanı ile orta hızda çırpın. Kasenin kenarlarını ve altını kazıyın ve pürüzsüz olana ve krem ​​peynir topakları kalmayana kadar tekrar karıştırın.

 • Yumurtaları birer birer ekleyin ve bir sonrakini eklemeden önce her biri birleşene kadar çırpın. Kasenin kenarlarını ve altını tekrar kazıyın ve 10-15 saniye daha karıştırın. Un, krema, tuz ve vanilyayı ekleyin ve tamamen birleştirilene kadar orta-düşük hızda karıştırın.

 • Hamuru hazırlanan tavaya dökün. 60-65 dakika, üstü koyu kahverengi olana ve cheesecake’in ortası hala sallanana kadar pişirin. Merkezde önemli ölçüde şişecek, ancak soğudukça düşecek.

 • Tavadan çıkarmadan önce yaklaşık 30 dakika soğumaya bırakın. Bir soğutma rafında oda sıcaklığına kadar soğumaya bırakın. Buzdolabına aktarın ve servis yapmadan önce en az 4 saat üstü kapalı olarak soğutun.

 • Servis yapmadan önce parşömeni soymadan önce cheesecake’i oda sıcaklığında en az 30 dakika bekletin.Hizmet: 10

hizmet1dilimkalori646kalori (%32)karbonhidratlar39g (%13)Protein11g (%22)Yağ51g (%78)Doymuş yağ30g (%150)Doymamış yağ3gTekli doymamış yağ13gTrans yağ0.01gKolesterol244mg (%81)Sodyum568mg (%24)Potasyum206mg (%6)Lif0.1gŞeker35g (%39)A vitamini2061İÜ (%41)C vitamini0,3mgKalsiyum135mg (%14)Ütü1mg (%6)

Tüm beslenme bilgileri üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Tatlı

Yerel mutfak İspanyol

anahtar kelime Bask Cheesecake

Leave a Reply

%d bloggers like this: