Basit ve Kolay Pavlova | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sağlayabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı okuyun.

Bu pavlova’nın dışı hafif ve çıtır, içi ise lezzetli yumuşak ve çiğnenebilir. Tatlı krema ve taze meyve ile süslenen bu tatlı, her toplantıda öne çıkacak bir tatlı!

Taze meyve kullanan tatlılara bayılırım! Tüm yıl boyunca yapmak eğlencelidir ve üzerlerine ne koyarsanız koyun lezzetli bir lezzet katmalarını seviyorum. Bu muhteşem Çilekli Tart’ı, bu nefis Lemon Berry Trifle’ı veya bu Ağız Sulandıran Meyveli Pizza’yı deneyin.

Taze meyve ile tepesinde bir pasta standı üzerinde Pavlova.

Pavlova nedir?

Bu inanılmaz güzel pasta, 1920’lerde Avustralya ve Yeni Zelanda’ya yaptığı geziden sonra Rus balerin Anna Pavlova’nın adını aldı. Doğum günleri veya Noel gibi kutlamalarda sıklıkla kullanılan basit bir tarif!

Bu leziz tatlı yumurta beyazından yapılıyor ve o lezzetli dokuyu böyle elde ediyorsunuz! Ortası bir hatmi gibi tadı ve ÇOK iyi! Beze sadece beş basit malzeme kullanır ve tepesi de aynı derecede kolaydır! Bu tarifin sadece lezzetli ve tatlı bir tadı olmakla kalmıyor, aynı zamanda üstündeki taze meyve, bu pastayı hayata geçiren taze bir unsur katıyor. Tüm misafirlerinizin bir dilim daha istemesini sağlayacak lezzetli bir tatlı!

Pavlova’daki Malzemeler

Bu pavlovanın sadece beş basit malzemeyi kullandığını öğrenince çok şaşıracaksınız. Ve muhtemelen hepsini mutfağınıza girmeye hazır hale getirdiniz! Kesin ölçümler için gönderinin altındaki tarif kartına bakın.

 • Yumurta beyazı: Karıştırmadan önce yumurtalarınızı oda sıcaklığına gelmeleri için bekletin.
 • Toz şeker: Bu, onu lezzetli bir tatlı yapan bir tatlılık katar!
 • Mısır nişastası: İç kısımdaki yumuşak ve çiğneme merkezi ile o gevrek dış dokuya ulaşmanıza yardımcı olacak şey budur.
 • Limon suyu: limon suyu eklenir pastaya parlak bir tat. Ayrıca asitlik, yumurta beyazlarının hava tutmasına yardımcı olur, böylece tepe noktaları oluşturabilirler!
 • Vanilya Özü: Lezzetli bir tat için biraz vanilya ekleyin!

Süsleme

 • Ağır Krem Şanti: Bunu kullanmaya hazır olana kadar buzdolabında saklayın. Mümkün olduğunca soğutulmuş olmasını istiyorsunuz.
 • Toz şeker: Bu, kolayca çözülür ve lezzetli, pürüzsüz bir tepesi oluşturur.
 • Meyveler ve Meyveler: Pavlovamın üzerine ahududu, yaban mersini, böğürtlen, çilek ve kivi koymayı seviyorum!

Bu Pavlova Tarifi Nasıl Yapılır?

Bu pavlova basit ve kolaydır, ancak görünüşe göre profesyonel bir fırıncısınız! Bu tarifi mutlaka denemelisiniz. Tüm ailenizi ve arkadaşlarınızı etkileyecek!

 1. Ön ısıtma: Fırını önceden 350℉’ye ısıtın.
 2. Kaynatma: Ocakta yaklaşık 1 inç su ile orta boy bir tencereye koyun ve düşük ısıda çok hafif bir kaynamaya getirin.
 3. Çırpmak: Bir stand mikserin kasesinde, Çırpmak yumurta akı ve şekeri karıştırın. Kaseyi kaynayan suyun üzerine yerleştirin, suyun kasenin dibine değmemesine dikkat edin ve şeker tamamen eriyene kadar karışımı birlikte çırpın.
 4. kırbaç: Kaseyi tencereden çıkarın, ocağı kapatın ve çırpma aparatı ile mikserin üzerine oturtun. Orta sertlikte tepe noktaları olan bir beze oluşana kadar çırpın.
 5. Birleştirin ve Zirveler Oluşturun: Mısır nişastasını ekleyin ve sadece birleşene kadar karıştırın. Limon suyu ve vanilyayı ekleyin ve sert tepeler oluşana kadar çırpın.
 6. Beze Kaşık: Bir parşömen yaprağı ile bir fırın tepsisi hazırlayın. Kılavuz olarak kullanmak için mükemmel bir daire istiyorsanız, parşömen kağıdının altına 8 veya 9 inçlik bir kek kalıbı çizin. Bezeyi dairenin ortasına kaşıkla.
 7. Şekil: Bezeyi dairenin etrafına yayın ve ortada bir kuyu oluşturmak için bir kaşık kullanın. Ayrıca pavlovanın dışını istediğiniz gibi şekillendirmek için kaşık veya spatula kullanabilirsiniz.
 8. Pişirmek: Tavayı fırına yerleştirin ve ısıyı hemen 300℉’ye düşürün. Fırını kapatmadan önce 1 saat pişirin ve fırın soğudukça fırında soğumaya bırakın. Ertesi gün servis etmeden önce tamamen soğuduğundan ve ıslanmadığından emin olmak için benimkini bir gece fırında bıraktım.
Pavlovayı nasıl yapacağınızı gösteren 6 resim ve onu pişirmeye hazır hale getirmek için yayın.

Pişirme İpuçları

Bir tarifin vasat olması için çok fazla zaman harcamaktan daha kötü bir şey yoktur. Pavlovanızın mükemmel olmasını istiyorsanız bu ipuçlarını mutlaka uygulayın!

 • soğumaya bırakın: Bunu çok erken servis etmek istemezsiniz ve tamamen soğumasına izin vermeyin, yoksa ıslanır. Soğuması için fırında bırakın (tabii kapattıktan sonra!) Ertesi gün misafirlerim için tamamen hazır olduğundan emin olmak için benimkini bir gecede bıraktım!
 • Malzemeler: Lezzet meyvede durmak zorunda değil! Biraz karamel sosu, biraz çikolata sosu üzerine gezdirebilir veya sprinkles, çikolata parçaları ve hatta başka meyve tatları gibi şeyler ekleyebilirsiniz! Bu tatlının temeli o kadar çok yönlüdür ki hemen hemen her şeyle gidebilir!

Bir dilim kesilmiş pavlova'nın yandan görünüşü.

Artıklar Nasıl Saklanır

Pavlova ilk yaptığınız gün daha lezzetli oluyor ama biraz fazlalık varsa bir iki gün saklayabilirsiniz. Artıkları hava geçirmez bir kaba koyun ve oda sıcaklığında saklayın.

Benekli beyaz tabakta bir dilim pavlova.


 • Fırını önceden 350℉’ye ısıtın.

 • Ocakta yaklaşık 1 inç su ile orta boy bir tencereye koyun ve düşük ısıda çok hafif bir kaynamaya getirin.

 • Bir stand mikserin kabında yumurta beyazlarını ve şekeri çırpın. Kaseyi kaynayan suyun üzerine yerleştirin, suyun kasenin dibine değmemesine dikkat edin ve şeker tamamen eriyene kadar karışımı birlikte çırpın.

 • Kaseyi tencereden çıkarın, ocağı kapatın ve çırpma aparatı ile mikserin üzerine oturtun. Orta sertlikte tepe noktaları olan bir beze oluşana kadar çırpın.

 • Mısır nişastasını ekleyin ve sadece birleşene kadar karıştırın. Limon suyu ve vanilyayı ekleyin ve sert tepeler oluşana kadar çırpın.

 • Bir parşömen yaprağı ile bir fırın tepsisi hazırlayın. Kılavuz olarak kullanmak için mükemmel bir daire istiyorsanız, parşömen kağıdının altına 8 veya 9 inçlik bir kek kalıbı çizin. Bezeyi dairenin ortasına kaşıkla.

 • Bezeyi dairenin etrafına yayın ve ortada bir kuyu oluşturmak için bir kaşık kullanın. Ayrıca pavlovanın dışını istediğiniz gibi şekillendirmek için kaşık veya spatula kullanabilirsiniz.

 • Tavayı fırına yerleştirin ve ısıyı hemen 300℉’ye düşürün. Fırını kapatmadan önce 1 saat pişirin ve fırın soğudukça fırında soğumaya bırakın. Ertesi gün servis etmeden önce tamamen soğuduğundan ve ıslanmadığından emin olmak için benimkini bir gece fırında bıraktım.

Süsleme

 • Servis yapmadan hemen önce, krema ve pudra şekerini geniş bir kapta yumuşak tepecikler oluşana kadar çırpın.

 • Çırpılmış kremayı pavlovanın üzerine dökün ve üzerine dilediğiniz kadar taze çilek ve meyve koyun. Hemen servis yapın.Hizmet: 8

kalori348kalori (%17)karbonhidratlar37g (%12)Protein3g (%6)Yağ22g (%34)Doymuş yağ14g (%70)Doymamış yağ1gTekli doymamış yağ5gKolesterol67mg (%22)Sodyum41mg (%2)Potasyum83mg (%2)Lif0.01gŞeker37g (%41)A vitamini875 (%18)C vitamini1mg (%1)Kalsiyum41mg (%4)Ütü0.1mg (%1)

Tüm beslenme bilgileri üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Tatlı

Yerel mutfak Avustralyalı

anahtar kelime Pavlova

Leave a Reply

%d bloggers like this: