Basit Meyve Şarküteri Tahtası | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sağlayabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı okuyun.

Bir meyve şarküteri panosunda bir arada güzelce sergilenen tüm favori meyvelerinizin canlı renklerine bayılacaksınız. Bunu bir sonraki partinizde kremalı bir meyve sosuyla birlikte mükemmel bir garnitür veya tatlı olarak servis edin!

Bu göz kamaştırıcı meyve şarküterisini herhangi bir öğünle servis etmeyi seviyorum, ama onu servis etmenin en sevdiğim yolu kahvaltıdır. Taze sulu meyve, misafirler için sabahları her zaman kalabalıktan hoşlanır. Bu kahvaltılık güveç, bu kolay tarçınlı rulolar ve pastırmanın yanında mükemmel olurdu.

Meyve şarküteri panosunun havai görünümü. Tahtanın etrafına bronz bir mutfak havlusu ve fazladan meyve serpilir.

Meyve Şarküteri Panosu nedir?

İyi bir şarküteri panosunu seviyorum çünkü misafirlerinizi görsel olarak çekiyor! Tatlı olgun meyvelerin en iyi karışımıdır. Her lokma farklı bir meyve ve her lokma tatlı ve sulu! En iyi taze meyve şarküteri panoları mevsiminde olan meyvelerden yapılır.

Herkes şarküteri panolarını sever çünkü çok farklı tatlar ve dokularla doludurlar! Narenciyeden böğürtlenlere, ananas ve papaya gibi tropik meyvelere kadar sonsuz olasılık var. Elinize geçen her türlü meyve işe yarayacaktır, istediğiniz kadar yaratıcı olun. Meyve şarküteri tabağınıza bu kabarık meyve sosu, bu çilek sosu veya bu inanılmaz cheesecake sosu ile servis yapın.

Şarküteri Tabağınız İçin Meyve Fikirleri

Herkes bu meyveli şarküteri panosunu SEVİYOR! Çekinmeyin Dilediğiniz kadar taze meyve kullanın. İşte panonuz için seçebileceğiniz geniş bir fikir listesi. Tüm mükemmel olgun ve lezzetli meyveler nedeniyle misafirleriniz lezzetli meyve tabağına geri dönmeye devam edecek!

 • Ananas: Yarıya bölün ve geri kalanı parçalara ayırın.
 • Yeşil ve Kırmızı Üzüm: Bazılarını bütün, bazılarını hala asma üzerinde bırakmayı seviyorum.
 • Mango: Parçalara ayırın veya dilimleyin!
 • Yaban mersini: Sapları çıkarılmış halde sol bütün.
 • Ahududu: Sapları çıkarılmış halde sol bütün.
 • Kivi: Kivileri eğlenceli şekillerde kesmeye bayılırım!
 • Böğürtlenler: Sapları çıkarılmış halde sol bütün.
 • Çilekler: Bazılarını bütün, bazılarını yarıya veya dilimlenmiş olarak servis etmeyi severim.
 • Yıldız meyvesi: Şekil, meyve şarküteri panoları için mükemmeldir.
 • Kamkat: Kamkatın ekşi ve ekşi aromasını tatlı meyveye eklemek eğlencelidir.
 • Pembe Ejder Meyvesi: Şimdiye kadarki en güzel meyve rengi!
 • portakal: Dilimlenmiş veya kamalar halinde kesilmiş.
 • Derin meyve, derin meyve aroması, yoğun meyve: Meyve sosumu seviyorum ama yoğurt veya çırpılmış krema kullanmaktan çekinmeyin.

Tarif Eleştirmen Önerisi

Ahşap Şarküteri Panosu

Belvedere Büyük Yuvarlak Akasya Ahşap Kesme Tahtası

Dairesel şekil ve doğal ahşap rengi, eğlence için mükemmel!

En İyi Meyve Mezesini Yapalım

Bu basit meyve şarküteri tahtası yapmak çok eğlenceli ve kolay! Meyveyi görsel olarak güzel kılmak için farklı şekil ve boyutlarda sergilemeyi seviyorum. İlgi ve doku kattığı için üzerinde kalan ananas yapraklarını herkes sever. Bu pano bir sonraki partimizin veya buluşmamızın yıldızı olacak!

 1. Ananası Dilimleyin ve Yerleştirin: Bir ananası ikiye bölün ve ortasını çıkarın. Büyük bir yere ayarla yuvarlak ahşap tahta ya da tabak.
 2. Meyveyi Yıkayın ve Hazırlayın: Meyveyi yıkayıp kurulayın, ardından meyveyi dilimleyin, soyun veya istediğiniz şekillerde kesin.
 3. Meyveyi düzenleyin: Meyveleri ananasın etrafına yerleştirin ve ananası biraz meyve ile doldurun. Meyveyi renkli bölümlerde sergileyin ve tahtaya dağıtın.
 4. Dip’i hazırlayın: Bağlantılı tarifi takip ederek meyve sosunu yapın, ardından güzel bir kaseye kaşıklayın. Daha da güzel olması için üzerine tarçın serptim. Tahtaya yerleştirin ve daldırmanın tadını çıkarın!
Kivi, ananas, böğürtlen, yıldız meyvesi, portakal dilimleri ve şarküteri tahtasındaki meyve sosuna yakından bakın.

Şarküteri Panosu Varyasyonları

Taze meyve şarküteri tahtası yapmanın en iyi yanı, kullanılacak pek çok farklı meyvenin olmasıdır! Yaratıcı olmak eğlenceli çünkü erişiminiz olan herhangi bir meyveyi kullanabilirsiniz. İşte onu kendinize ait hale getirmek için nasıl değiştirebileceğinize dair birkaç fikir!

 • Herhangi Bir Yemekle Servis Edin: Meyve şarküteri panoları herhangi bir fırsat veya yemek için kullanılabilir. Eritilmiş çikolata veya çikolata fondü ile servis ederek bir tatlı yapın. Ayrıca meyve tabağına granola ve yoğurt eklemeyi ve brunch’ta servis etmeyi seviyorum.
 • Her Durum İçin Şenlikli Hale Getirin: Bu Noel çelenk şarküteri ile yaptığım gibi bir tatil için bir tane yapabilirsiniz! Meyvenizi çelenk şeklinde düzenleyin ve şenlikli hale getirmek için biraz yaprak ve süs ekleyin. Ayrıca tatiller için nar taneleri veya kızılcıklar da serpebilirsiniz.
 • Şekiller ve renkler: Bir meyve şarküteri tahtası yaparken birçok farklı şekil, renk ve doku kullanın! Meyvelerinizi şekillere ayırın veya kase olarak kullanmak için büyük kavun veya meyvelerin içini boşaltın. Bunu ananasla yaptığımı görebilirsiniz, ancak karpuzun kullanımı da eğlencelidir.
 • Daha Fazla Daldırma Fikirleri: Daha fazla daldırma seçeneği için yoğurt veya çırpılmış krema kullanın.
 • Peynir veya Fıstık Ekleyin: Meyve ile çok iyi eşleştiği için tahtaya peynir ve kuruyemiş eklemek eğlencelidir.

Şarküteri tahtasındaki üzüm, kamkat, ejder meyvesi, çilek, ananas ve portakal dilimlerinin havai görünümünü kapatın.

Meyve Depolama

Bu meyve şarküteri panosu, etkinliğinizden bir gün önce kolayca hazırlanabilir. Çoğu meyve, 24 saat öncesine kadar buzdolabında dilimlenebilir, kaplanabilir ve ayrı olarak saklanabilir. Muz ve elma gibi meyveleri kahverengi oldukları için servis yapmadan hemen önce kesin. hızlı bir şekilde.

 • Buzdolabında: Kalan meyve ve daldırmalarınız varsa, plastik sargıyla sıkıca kapatın ve 2 güne kadar buzdolabında saklayın. Birkaç gün önceden hazırlayıp hava almayan bir kapta buzdolabında saklayabilirsiniz. Servis yapmadan önce meyve sosunu karıştırın.

Ananas parçaları ve çilek ile doldurulmuş dilimlenmiş bütün ananasın havai görünümünü kapatın. Meyvenin geri kalanı, yanlarında meyve sosu ile ananasın etrafına dağılır.


 • Bir ananası ikiye bölün ve ortasını çıkarın. Büyük bir yuvarlak ahşap tahta veya tabağa koyun.

 • Meyveyi yıkayıp kurulayın, ardından meyveyi istediğiniz şekillerde dilimleyin, soyun veya kesin.

 • Meyveleri ananasın etrafına yerleştirin ve ananası biraz meyve ile doldurun. Meyveyi renkli bölümlerde sergileyin ve tahtaya dağıtın.

 • Bağlantılı tarifi takip ederek meyve sosunu yapın ve güzel bir kaseye kaşıklayın. Daha da güzel olması için üzerine tarçın serptim. Tahtaya yerleştirin ve daldırmanın tadını çıkarın!


Hizmet: 20

hizmet1Fincankalori78kalori (%4)karbonhidratlar18g (%6)Protein1g (%2)Yağ1g (%2)Doymuş yağ0.1g (%1)Doymamış yağ0.1gTekli doymamış yağ0.04gKolesterol1mgSodyum15mg (%1)Potasyum192mg (%5)Lif3g (%12)Şeker13g (%14)A vitamini194İÜ (%4)C vitamini37mg (%45)Kalsiyum33mg (%3)Ütü1mg (%6)

Tüm beslenme bilgileri üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Meze, Tatlı, Garnitür

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelime meyve şarküteri, meyve şarküteri tahtası

Leave a Reply

%d bloggers like this: