Balzamik Sos | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı oku.

Balzamik Vinaigrette, mutfakta her aşçının mükemmel tarifi olması gereken bir temeldir. İşte bu mükemmel tarif! Keskin ve tazeleyici ve salatalarınıza çeki düzen verecek ve şimdiye kadar denediğim tüm diğer tariflerden daha iyi.

Soslarımı ve soslarımı hep marketten alırdım. Aslında onları evde yapabileceğim aklımın ucundan bile geçmezdi! Genç bir anne olarak sıfırdan daha fazla şey yapmak istediğimi fark ettim ve basit bir kızartma sosuyla başladım ve bağımlısı oldum! Bu ev yapımı peynir sosu, mükemmel bir başlangıç ​​​​tarifidir ve Alfredo Sos, tadı ev yapımı çok daha iyi olan başka bir temel malzemedir.

İçinde bir kaşık bulunan bir mason kavanozda balzamik salata sosu.

Balsamik Sirke

Herkesin evinde yapması gerektiğini düşündüğüm birkaç sos var ve balzamik vinaigrette bunların başında geliyor! Salatalar için çok mükemmel ve yapması da gerçekten çok kolay. Her zaman evde yaptığım diğer soslar, ranch sosu, klasik Sezar salatası sosu ve Cafe Rio’nun Cilantro Ranch’idir. Bir sonraki yemeğinizin yanında taze bir sostan daha iyi bir şey yoktur.

Mağazadan satın alınan pansuman, koruyucular ve şekerler ekledi. Genellikle daha düşük kaliteli yağlar ve ihtiyaç duyulmayan ek bileşenler kullanırlar. Bu balzamik pansuman, bu pansumanı sahip olabileceğiniz en iyi pansuman yapan yalnızca temel yüksek kaliteli bileşenlere sahiptir. Çocuklarım bile bu ev yapımı salata sosuna bayılıyor. Hepimizin çocuklarımızın daha fazla sebze yemesini ne kadar çok istediğimizi biliyorum. Bu pansuman, çocukların üzerine döktüğünüz her şeyi yutmasını sağlamanın harika bir yoludur.

İçindekiler

Bu balzamik vinaigrette sosu tarifi basit ve temellere kadar. Sebzelerin üzerine ve özellikle domuz eti ile servis edilmesi harika. Domuz pirzolalarımızı bu sosa batırmaya bayılıyorum, çok lezzet katıyor. Tahmin edebileceğiniz gibi, domateslerde de harika. Aşağıdaki ölçüleri tarif kartında bulabilirsiniz.

 • Balzamik sirke: Bu bileşen kendi başına harika bir tada sahiptir. Malzemelerin geri kalanıyla harmanlanmış, kesinlikle ilahi.
 • Bal: Bu, sirkedeki asidi dengelemek içindir. İsterseniz bunun yerine akçaağaç şurubu kullanabilirsiniz.
 • Dijon hardalı: Bu, çok fazla lezzet ve biraz baharat ekler.
 • Sarımsak tozu: Bu isteğe bağlıdır, ancak çok fazla lezzetli tat katar.
 • Soğan tozu: Lezzetleri derinleştirmek için bunu eklemeyi seviyorum.
 • Sızma zeytinyağı: Bu en iyi tatma yağıdır. Bunun yerine avokado yağı kullanabilirsiniz.
 • Tuz ve biber: Bu, tüm harika lezzetleri ortaya çıkarmak içindir. Koşer tuzu ve taze çekilmiş karabiber kullanmayı seviyorum.
Hazırlanan ve ardından bir kasede karıştırılan tüm malzemeleri gösteren proses fotoğrafları.

Balzamik Sos Tarifi

Tavuk ve ıspanak salatanıza lezzet katmak için bu balzamik salata sosundan daha iyi bir yol düşünemiyorum. Bir domates ve mozzarella salatasının (caprese salatası) üzerine döktüm ve cidden hayat değiştiriyordu. En iyi yanı, aynı zamanda yapabileceğiniz en kolay salata sosu olmasıdır. Tüm malzemelerinizi bir kaseye dökün ve birleşene kadar birlikte çırpın! Basit ve lezzetli tarifleri seviyorsanız bu tarif tam size göre.

 1. Hızla çıkarmak: Balzamik sirke, bal, hardal, sarımsak tozu ve soğan tozunu birlikte çırpın.
 2. Yağda Buhar: Zeytinyağını akıtın ve ardından zeytinyağını salata sosuna emülsifiye etmek için sürekli çırpın.
 3. Mevsim: Tatmak için tuz ve karabiber ekleyin.
 4. Mağaza: Buzdolabında hava geçirmez bir kapta saklayın. Vinaigrette 2 haftaya kadar devam edecektir.
Bir mason kavanozun üzerine bir kaşık üzerinde balzamik salata sosu üzerinde yakından.

Balzamik Vinaigrette Yapmanın İpuçları

Balzamik salata sosu yaparken yaratıcı olabilirsiniz! Malzemelerle oynamak için çok yer var ve onu sos veya marine olarak kullanabilirsiniz. Bir mason kavanozda çalkalayabilir veya küçük bir kasede karıştırabilirsiniz. Pek çok farklı protein üzerinde kullanabilir ve sizin için mükemmel olana kadar tatları değiştirebilirsiniz!

 • Kavanozda Karıştırın: Aslında, tüm malzemelerinizi bir kavanoza kolayca koyabilir ve çalkalayabilirsiniz! Bulaşıkları azaltmanın basit bir yolu ve yağ yine de birbirine karışabilecek.
 • Malzemelerin Sırası: Malzemeleri eklediğiniz sıra çoğunlukla önemlidir. Yağ ve diğer bileşenler her zaman karışmak istemez. Önce tüm malzemeleri eklerseniz ve ardından yağı yavaşça çırparsanız, sosunuz daha iyi birleşir.
 • Diğer Malzemeleri Ekleyin: Bu vinaigrette ne istersen ekleyebilirsin! Karanfil sarımsak ve farklı hardal türleri eklemeyi seviyorum. Tatlandırıcı olarak bal yerine agav kullanabilirsiniz. Arpacık soğanı, sarımsak veya taze otlar gibi malzemeleri eklemek isterseniz, bir karıştırıcıda karıştırabilirsiniz.

Sosu salatanın üzerine döken bir kaşık.

Artıkları Depolamak

Buzdolabında taze salata sosları bulundurmayı seviyorum. Pek çok şey için mükemmeller ve tatları çok daha iyi! İşte ev yapımı balzamik salatanızı nasıl saklayacağınız.

 • Buzdolabında: bir mağazada saklayın hava geçirmez kap buzdolabında iki haftaya kadar. Kullanmadan önce iyice çalkalayın.


 • Balzamik sirke, bal, hardal, sarımsak tozu ve soğan tozunu birlikte çırpın.

 • Zeytinyağını akıtın ve zeytinyağını salata sosuna emülsifiye etmek için sürekli çırpın.

 • Tatmak için tuz ve karabiber ekleyin.

 • Buzdolabında hava geçirmez bir kapta saklayın. Vinaigrette 2 haftaya kadar devam edecektir.hizmet: 16

servis2yemek kaşığıkalori72kalori (%4)karbonhidratlar3G (%1)Protein0.1GYağ7G (%11)Doymuş yağ1G (%5)Doymamış yağ1Gtekli doymamış yağ5GSodyum8mgPotasyum8mgLif0.04GŞeker3G (%3)A vitamini0.4iç üniteC vitamini0.02mgKalsiyum2mgÜtü0.1mg (%1)

Tüm beslenme bilgileri, üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına düşen porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Pansuman

Yerel mutfak Amerikan, İtalyan

anahtar kelime balzamik sos, balzamik sos, salata sosu

Leave a Reply

%d bloggers like this: