Balzamik Azaltma Çiselemeli Caprese Şiş

Bu web sitesi, size tarifler sağlayabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı okuyun.

Caprese şişleri çok basit ama etkilemesi garantili 4 malzemeli bir meze! Kiraz domates, mozzarella, taze fesleğen ve kolay balzamik azaltma ile yapılan bu ürünler, klasik Caprese salatasını taklit ediyor, sadece şişte taşınabilir!

Şişler, farklı tatları, renkleri ve dokuları tek bir yerde birleştirmenin harika bir yoludur. Çok lezzetliler ve çok iştah açıcı görünüyorlar! Bu meze şişlerini, Tay tavuk şişlerini veya teriyaki dana şişlerini bir sonraki barbekünüzde deneyin!

Caprese şişlerine balzamik sirke gezdirildi.

Balzamik Çiseleyen Caprese Şiş

İmza grubumu hazırlamak yerine bu yaz yeme alışkanlıklarımdan bazılarını temizlemeye çalışıyorum. el yapımı ıslak kek Ne zaman bir çömlek yemeği ya da parti olsa, onun yerine bu taze ve hafif Caprese şişlerini yapıyorum. Ve tahmin edin ne oldu – tek bir kişi çikolata yerine domates sunulduğundan şikayet etmedi (ki bu ilk defa biraz endişelendim!). Fesleğen, mozzarella peyniri, sulu domates ve üstüne keskin bir balzamik çiseleme kombinasyonu ile yanlış gidemezsiniz! Çok dayanılmaz.

Bence etkileyici mezeler ayrıca Yapması kolay ve bu Caprese şişleri kendilerine listede bir yer edindiler. Sadece 4 malzeme artı bir şiş ve kendinize basit, ferahlatıcı ve lezzet dolu bir mezeniz var! Klasik bir Caprese salatası hakkında sevdiğiniz ancak yola çıkmaya hazır olan her şey burada! Onlar en iyisi. Bağımlı olmaya hazır olun.

Gerekli Tüm Malzemeler

Sadelik burada anahtardır! Ünlü Caprese salatasından modellenen bu şişlerin 4 bileşeni, bir avuç taze fesleğen, üzüm veya kiraz domates ve taze mozzarella peyniridir. Ayrıca biraz balzamik sirkeye de ihtiyacınız olacak ve bu sirkeyi çiselemek için balzamik azalmaya kadar pişireceksiniz. Her bir malzeme için ölçüleri aşağıdaki tarif kartında bulabilirsiniz.

 • Balzamik sirke: Balzamik sirkenin tatlı ama keskin aroması burada bir zorunluluktur. Bu, kalın, lezzetli bir balzamik sır oluşturmak için pişirilir.
 • Mini Mozzarella Topları: Sizinki sudaysa şişlerinize eklemeden önce süzün ve hafifçe kurulayın.
 • Domates: Kiraz veya üzüm domatesleri ikisi de işe yarar! Burada sadece ısırık boyutunda gidiyoruz.
 • Taze Fesleğen Yaprakları: Katmanlar arasına bir parça nane aroması ekleyin.

Caprese Şiş Sağlıklı mı?

Evet! Caprese şişleri süper sağlıklı bir seçimdir. Domatesler vitaminler ve antioksidanlarla yüklüyken, mozzarella harika bir sağlıklı yağ ve kalsiyum kaynağıdır! Fesleğen yaprakları bile sizin için iyidir! Magnezyum gibi harika bir vitamin kaynağıdır. Ve en iyi kısmı? Caprese şişleri düşük karbonhidratlı ve diyet dostu! Onlar yemek konusunda kötü hissetmenize gerek olmayan lezzetli bir atıştırmalık!

Caprese Şiş ve Balzamik Azaltma Nasıl Yapılır?

Balzamik azaltmayı yapmak basittir – tek ihtiyacınız olan bir fincan balzamik sirke, bir tencereye dökün ve hacmi azalana kadar ısıtın. Şişlerinizin üzerine gezdirmeden önce soğumaya bırakın (ve eğer yapabiliyorsanız, azaltmayı yaparken bir vantilatörü çalıştırın veya bir pencereyi açın – sirke kokusu oldukça güçlü olabilir!).

 1. Balzamik Çiseleme Hazırlamaya Başlayın: Orta-düşük ısıda küçük bir tencereye 1 bardak balzamik sirke dökerek balzamik azaltmanızı hazırlayın.
 2. Azaltmak: Sirke yaklaşık yarım bardağa düşene kadar ara sıra karıştırarak pişirin (bu yaklaşık 15 dakika kadar sürecektir). Caprese şişlerinizin üzerine gezdirmeden önce balzamik azaltmanın soğumasını bekleyin (soğudukça koyulaşacaktır).
 3. Birleştirmek: Caprese şişlerini hazırlamak için, bir domatesin tepesini mızraklayın ve şişin üstünden 1 inç yukarıya doğru kaydırın. Küçük bir fesleğen yaprağı alın (yaklaşık 1 inç – fesleğen yapraklarınız büyükse, önce onları ikiye bölün, aksi takdirde lezzet şişi boğar) ve ikiye katlayın. Fesleğen yaprağını mızraklayın ve domatese doğru kaydırın.
 4. Tekrar et: Bir mozzarella topuyla tekrarlayın ve ardından başka bir domates, fesleğen yaprağı ve mozzarella topuyla tekrarlayın.
 5. Çiseleme ekleyin ve servis yapın: Servis yapmadan hemen önce balzamik azaltma ile gezdirin. Zevk almak!
4-fotoğraf kolajı hazırlanıyor.

İpuçları ve Değişiklikler

Bunun gibi şişlerle ilgili en güzel şey, onları beğeninize göre özelleştirebilmenizdir. Bunlar, Caprese şişlerinizin lezzetini kişiselleştirmenin ve onları hareket halindeyken daha kolay hale getirmenin birkaç basit yolu! Herhangi bir yaz pikniği veya gezisi için mükemmel bir arkadaştırlar.

 • Tahta Şiş Kullanın: Tahta şişler sadece ucuz bir seçenek olmakla kalmaz, aynı zamanda kolay temizlik sağlarlar. Tek kullanımlık çatal bıçak takımı, büyük toplantılar için mükemmeldir. Kıymıklardan endişe ediyorsanız, Caprese malzemelerini eklemeden önce şişleri ıslatın.
 • Fesleğen Değiştir: Fesleğenin tadı bazı insanlar için baskın olabilir – daha hafif bir lezzet istiyorsanız fesleğen yapraklarını ıspanakla değiştirebilirsiniz.
 • Daha Fazla Lezzet Ekle: Mozzarella toplarınızın daha lezzetli olmasını istiyorsanız, birleştirmeden önce bir gecede balzamik glazenizde marine etmeyi deneyin!

Gri bir tabakta Caprese şişlerinin yukarıdan görünümü.

Artıkları Saklamak

Caprese şişleri harika yemek artıkları yapar ve kolayca salataya dönüştürülebilir! Yaz için çok güzel, lezzetli bir atıştırmalık.

 • Buzdolabında: Şişlerinizi bir yerde saklayın hava geçirmez kap. Yaklaşık 4 gün taze kalacaklar.

Bir Okuyucunun İncelemesi

“Bu her zaman bir araya gelmek için gittiğim yerdir. Kendi indiriminizi yapmak için zamanınız yoksa, Ev Eşyaları, Tam Gıdalar vb. mağazalarda indirim olacaktır (sadece abur cubur / ilave şeker olup olmadığını kontrol etmeye dikkat edin) Fesleğen bitkilerini tüm yaz sadece bunun için tutuyoruz!”

proBAKE

Tutulan bir Caprese şişinin yakın çekimi.


 • Orta düşük ısıda küçük bir tencereye 1 bardak balzamik sirke dökerek ilk önce balzamik azaltmanızı hazırlayın.

 • Sirke yaklaşık yarım bardağa düşene kadar ara sıra karıştırarak pişirin (bu yaklaşık 15 dakika kadar sürecektir).

 • Caprese şişlerinizin üzerine gezdirmeden önce balzamik azaltmanın soğumasını bekleyin (soğudukça koyulaşacaktır).

 • Caprese şişlerini hazırlamak için, bir domatesin tepesini mızraklayın ve şişin üstünden 1 inç yukarıya doğru kaydırın.

 • Küçük bir fesleğen yaprağı alın (yaklaşık 1 inç – fesleğen yapraklarınız büyükse, önce onları ikiye bölün, aksi takdirde lezzet şişi boğar) ve ikiye katlayın. Fesleğen yaprağını mızraklayın ve domatese doğru kaydırın.

 • Bir mozzarella topuyla tekrarlayın ve ardından başka bir domates, fesleğen yaprağı ve mozzarella topuyla tekrarlayın.

 • Servis yapmadan hemen önce balzamik azaltma ile gezdirin.

 • Zevk almak!


İlk olarak 17 Ocak 2018 tarihinde yayınlandı
6 Temmuz 2022’de güncellendi

Hizmet: 16

kalori55kalori (%3)karbonhidratlar4g (%1)Protein3g (%6)Yağ3g (%5)Doymuş yağ1g (%5)Kolesterol5mg (%2)Sodyum17mg (%1)Potasyum82mg (%2)Lif1g (%4)Şeker3g (%3)A vitamini145 (%3)C vitamini7mg (%8)Kalsiyum58mg (%6)Ütü1mg (%6)

Tüm beslenme bilgileri üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Meze

Yerel mutfak Akdeniz

anahtar kelime caprese şişleri, tavuk şişleri

Leave a Reply

%d bloggers like this: