Bal Kireç Izgara Tavuk İhaleleri

Bu web sitesi, size tarifler sağlayabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı okuyun.

Sulu ve lezzetli, bu 4 malzemeli ızgara tavuk ihaleleri, bu yaz pişirmek için en sevdiğiniz şey olacak! Lezzetli ballı limon sırları var, parmaklarınızı yalıyor olacaksınız!

Siz de benim gibi tavuk dürümlerini seviyorsanız diğer tariflerimi de denemelisiniz! Bu fırında kızartılmış, sarımsaklı parmesan ve hava fritöz tavuk ihaleleri hızlı, kolay ve hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından sevileceğinden emin.

Kireç dilimleri ve otlar ile süslenmiş gri bir tabakta ızgara tavuk ihalelerinin yukarıdan aşağıya görünümü.

Bal Limon Soslu Lezzetli Izgara Tavuk İhaleleri

Izgara mevsimi tüm hızıyla devam ederken, işte tüm ailenin seveceği, denemeniz için yeni bir tarif! Bu ızgara tavuk ihaleleri bir barbekü vuruşudur. Sulu, yumuşak, her lokmada tatlı ve lezzetli bir tada sahiptirler ve en önemlisi – delice yapması kolay. Onları bir araya getirmek için sadece 4 malzemeye ihtiyacınız olduğunu söylemiş miydim?

Bu ızgara tavuk ihalelerinin lezzeti inanılmaz. Tatlı, lezzetli ve tuzlunun mükemmel birleşimi! Sonra, dışarıdaki o dumanlı kömürü aldığınızda, bu bebekler kesinlikle ölmek üzere. Ailemdeki seçici yiyiciler bile bir hit. En küçüğümü birkaç kez tabağındaki sosu yalarken yakaladım. Bu tavuk ihaleleri ne kadar lezzetli, aynısını yapmak istersen seni suçlamıyorum! Hadi ızgara yapalım!

İhtiyacınız Olan Malzemeler

Sadece 4 basit malzemeden elde ettiğiniz muhteşem lezzete inanamayacaksınız! Kısa ve tatlı en iyisi! Her bir malzeme için ölçüleri yazının sonundaki tarif kartında bulabilirsiniz.

 • İtalyan Baharatı: İtalyan baharatı, bu tavuk ihalelerine en iyi lezzeti katıyor! Bu tarifi kullanarak paketlenmiş İtalyan baharatlarını kullanabilir veya evde kendi lezzetli karışımınızı oluşturabilirsiniz!
 • Bal: Marine etinize kalın bir doku ve lezzetli tatlılık verir.
 • Misket limonu suyu: Bir lezzet patlaması ekler.
 • Tavuk kanatları: Bunlar ‘tavuk bonfile’ olarak da satılabilir. Pişmemiş ve marine edilmeye hazır olmalarını isteyeceksiniz. Paketlenmiş tavuk bonfile bulamazsanız, kemiksiz tavuk göğsü de kullanabilir ve benzer bir şekle sahip olmaları için uzunlamasına kesebilirsiniz.

Izgara Tavuk İhaleleri Nasıl Yapılır?

Izgarada yeni olsanız bile, ballı limon soslu bu tavuk ihaleleri, uçuşan renklerle yapabileceğiniz bir şey! Marine etmelerine izin vermek için biraz zamana ihtiyacınız olacak, ancak sadece birkaç dakika içinde pişecekler! Mükemmel hızlı ve kolay yaz yemeği.

 1. Tavuk Turşusu hazırlayın: Orta boy bir kapta İtalyan baharatını, balı ve limon suyunu çırpın.
 2. Terbiye etmek: Tavuk ihalelerini ekleyin ve 30 dakika marine edin.
 3. ön ısıtma: Izgarayı orta-yüksek sıcaklıkta önceden ısıtın. Tavuk ihalelerini ekleyin.
 4. Izgara: 3-4 dakika pişirin ve sonra çevirin ve 165 dereceye kadar pişirin ve artık pembe değil.
Tavuğun marine edilip ızgaraya eklendiği 2-fotoğraf kolajı.

Izgara Tavuk İçin Öneriler ve İpuçları

İşte kendinizi ızgaranın ustası yapmanın birkaç basit yolu! Arkadaşlarınız ve aileniz ızgara tavuk ihalelerinizden bir ısırık aldığında, bağımlısı olacaklar. Bu kadar sulu ve lezzetli olduklarında olmamak zor.

 • Bir Termometre kullanın: Tavuğunuzun ızgarada kurumaması için bu adım çok önemlidir. Kullanın et termometresi tavuk ihalelerinizin iç sıcaklığını kontrol etmek için. İç sıcaklıklar 165 derece Fahrenheit’e ulaştığında onları ızgaradan çıkarabilirsiniz. Bunları daha fazla pişirirseniz kuruyabilirler.
 • Dinlenelim: Sulu ızgara tavuğun anahtarı, ızgaradan çıkardıktan sonra bir veya iki dakika dinlendirmektir. Bu, tüm lezzetli meyve sularının yeniden emilmesini sağlar ve size ağzınızda eriyecek tavuk ihaleleri verir! Izgaradan çok kısa bir süre sonra keserseniz, bu meyve suları etin içine geri çekilmek yerine serbest kalabilir.
 • Birlikte servis edin: Bu ızgara tavuk ihaleleri kendi başlarına lezzetlidir ancak pirinç üzerine servis yapmak ve yeşil salatalara eklemek için de harikadır! Ben her zaman artıklarımı doğrar ve bu kişnişli limonlu tavuk salatası ve acılı limonlu tavuk salatası gibi salatalara eklerim. Tavuğun tadı onları mükemmel bir şekilde tamamlıyor! Bu ihalelerin boyutu, lezzetli sebzelerin yanı sıra ızgara kebaplara eklemek için de mükemmeldir.

Bir çatalla şişmiş bir kesilmiş tavuk ihale.

Artıkları Saklamak

Bu ızgara tavuk ihaleleri, yemek artıkları için en iyisidir. Onları çocuklar için hızlı bir öğle yemeği için kullanabilir veya salata ve börek kaseleri için dilimleyebilirsiniz!

 • Buzdolabında: Artık ızgara tavuk ihalelerini bir kapta saklayın. hava geçirmez kap 4 güne kadar.

Doğranmış otlar ve limon dilimi ile süslenmiş tavuk ihalelerinin yakın çekimi.


 • Orta boy bir kapta İtalyan baharatını, balı ve limon suyunu çırpın. Tavuk ihalelerini ekleyin ve 30 dakika marine edin.

 • Orta yüksek ısıya ızgarayı önceden ısıtın. Tavuk ihalelerini ekleyin. 3-4 dakika pişirin ve sonra çevirin ve 165 dereceye kadar pişirin ve artık pembe değil.Hizmet: 4

kalori211kalori (%11)karbonhidratlar22g (%7)Protein25g (%50)Yağ3g (%5)Doymuş yağ1g (%5)Doymamış yağ1gTekli doymamış yağ1gTrans yağ0.01gKolesterol73mg (%24)Sodyum134mg (%6)Potasyum511mg (%15)Lif3g (%12)Şeker18g (%20)A vitamini138İÜ (%3)C vitamini3mg (%4)Kalsiyum103mg (%10)Ütü3mg (%17)

Tüm beslenme bilgileri üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs akşam yemeği, öğle yemeği

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelime ızgara tavuk tarifleri, ızgara tavuk bonfile tarifi

Leave a Reply

%d bloggers like this: