Ali Slagle ile Akşam Yemeği Rüyasında Bir Aşk Hikayesi

Birçok insan gibi küçük kızım Abby de pandemi sırasında yemek yapmayı keşfetti. Onun için bu proje yemek pişirmekle ilgili değildi – tek bir somun ekşi hamur pişirmedi – daha çok öz bakımla ilgiliydi, çoğunlukla arkadaşlarına bakarak geçirdiği bir günde en az bir an mutlu olmasını sağlamakla ilgiliydi. ve Zoom üzerinden öğretmenler. Makarna yapımında özellikle ustalaştı ve her zaman YouTube’da teknikler inceliyor ve en sevdiği instagramcıların tariflerini kaydediyor gibiydi. Ama bir noktada “Bu kimin tarifi?” sorusunun cevabının farkına varmaya başladım. neredeyse her zaman aynıydı: “Ali” derdi, gnocchi’sini yapmak için cızırtılı bir tavaya atarak gevrek, o andan önce hiç görmediğim bir teknik. tek kap limonlu ve ricottalı makarna? Ali. Bağımlılık yapan “gece yarısı makarnası” Ali.

Ali bir Ali Cürufkatkıda bulunan New York Times ve Washington post, ve elbette benim de radarımdaydı, tariflerinin ne kadar iddiasız ve pişirilebilir (bu kelimeyi kullandığım için üzgünüm ama öyleler!) Makarnanın da çok gerisinde kalıyor. onu düşün Çıtır Ekşi Krema ve Soğanlı Tavuk “Resim ekşi krema ve soğan sosu tavuk pirzolaları üzerine sürülür, panko ekmek kırıntılarında taranır ve patates cipsi gibi çıtır çıtır olana kadar kızartılır ve bu tarifi aklınıza getirecektir.” (!!!) İlk kitabı, Akşam Yemeğini Düşledim (Yani Yapmanız Gerekmiyor) bu hafta çıktı ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde, aynı şeyle dolu. Çok daha fazlası gibi. Her Köşeden Fırında Makarna, Balık ve Cips Tacos, Yumurta ve Peynir Sürgüleri, Peynirli Ekmek Çörek, Mantar “Orzotto”. Yani, kulağa ne kadar eğlenceli geliyor? Hepimizin içindeki çocuğun neden onun tariflerine çekildiğini anlayabilirsiniz. Kitabın yayınlanması şerefine, şimdi üniversitede birinci sınıf öğrencisi olan kızım Abby Ward’ın Ali ile röportajı var.

Abby: Öncelikle, açıkçası tüm kitabınızı sevdiğimi söylemek istiyorum, ama arka bölüme bakıyordum ve son sayfaları kesip buraya koymak ve bir oda veya süit alırsam buzdolabıma göndermek istiyorum. gelecek yıl bir mutfak ile. Belirli ruh halleri için yemek önerenler [above] ya da evde ve diğer şeylerde yeterli yiyeceğiniz olmadığı zamanlar için. Bunu sevdim, çok akıllıca.

Ali: İlk başta bu bölüm uzunluğun iki katı gibiydi. bende var gibi ton onlardan. Bu yüzden maalesef bazı şeylerden vazgeçmek zorunda kaldım, ama orada olanı faydalı bulduğunuza sevindim. Gerçekten kitabın sağlam bir dizine sahip olmasını istedim.

Abby: İlk sorum şu, bu kitapta yemek yapmayı öğrenen birine özellikle tavsiye edeceğiniz tarifler var mı?

Ali: Bence yemek yapmayı ilk öğrendiğinizde, ya yemeyi gerçekten sevdiğiniz bir şeyle başlamak her zaman güzeldir ya da nasıl pişireceğinizi bildiğiniz bir şey üzerinde çeşitlemeler yapmak her zaman iyidir. Bu yüzden, yemek yapmayı öğrendiğin ilk şeyin ne olduğunu bilmiyorum, ama birçok insan için bunun genellikle bir kutu makarna ve peynir veya ramen olduğunu hissediyorum. Her ikisi de bir tencere kaynar su kullanıyor, peki başka ne kaynatıp akşam yemeğine çevirebilirsin? Bu yüzden kitabı tekniğe göre düzenledim. Çünkü bir tekniğe aşina olduğunuzda, onu kullanmanın başka yollarını görebileceğinize inanıyorum. Bunun yemek yapmayı öğrenmenin doğal bir yolu olduğunu hissediyorum.

Abby: Evet, bu mantıklı. söyler misin kitap genel olarak yeni başlayanlar için mi? Bu tariflerde gerçekten çok fazla malzeme gerekmiyor, neredeyse hiç beşten fazla değil mi?

Ali: Sanırım bu kitabın izleyicileri için aklımdakiler, kendilerini mutlaka aşçı olarak görmeyen veya annen gibi olmayan, sürekli yemek ve akşam yemeği için ne yapacağını düşünen insanlardı. Özellikle pandemiden bu yana herkesin kendi sağlığı için beslenmesi ve yemek yapması gerektiğini düşünüyorum, bu yüzden amacım kesinlikle her seviyeden aşçıya hitap etmekti çünkü herkesin yemek fikirlerine ihtiyacı var.

Abby: Evet. Bence bu gerçekten doğru. Pandemiden önce yemek yapmayan çok insan tanıyorum ve şimdi benim gibi, gerçekten içine girdim. Sanırım iki yıl önce bu tür bir röportaj yapmak bile ilgimi çekmezdi.

Ali: Yemek yapmaya başladığınızda ilk ne pişirmeyi severdiniz?

Abby: Pandemi sırasında çok izledim Afiyet olsun videolar. Test mutfağının artık olmayacağı açık olduğundan, editörler bu sanal demoları ev mutfaklarında yapacaktı. Bunları hatırlıyor musun? Ve dokuz şefin favorilerini yaptığı gibi bir tane vardı. kiler makarna. Ve sanırım her birini ben yaptım. Çünkü çevrimiçi okul için bütün gün evimde olurdum ve öğle yemeği için bir saatim olurdu ve bunu şimdiye kadarki en ayrıntılı şey yapmaya karar verdim, böylece günümün en önemli olayı olacaktı. Beni işin içine bu şekilde soktu.

Ali: Demek istediğim, başladığın zaman gerçekten anahtar bu, mesela ne yemek istersin?

Abby: Senin makarna bölümünü çok seviyorum. kitap ve en sevdiğin şeyin ne olduğunu merak ediyordum.

Ali: Bence Aglio e Olio vardı Kitapta olmak, çünkü benim için mükemmel kiler makarnası. Temelde zeytinyağını sarımsak ve kırmızı pul biber ile kaynatmaktır ve bu sizin sosunuzdur. Birçok kiler makarnası için harika bir formül olduğunu düşünüyorum çünkü zeytinyağı, sıcakken lezzet taşır. Böylece bir sos yapmak için zeytinyağında çok farklı şeyler açabilirsiniz. Sarımsağınız yoksa, ya öğütülmüş ya da bütün baharatları ya da yeşil soğanları kullanabilirsiniz ya da zeytinyağını çevirmenin pek çok yolu var. bir bir sos içine tatlandırıcı kiler. Tarifimde çok maydanoz var çünkü ben yaptı mümkün olduğunda sebzeleri veya yeşil şeyleri dahil etmeye çalışın, çünkü umarım bazı akşam yemeğinde beslenme oluyor ama dürüst olmak gerekirse, maydanoz tarifin olmazsa olmazı değil.

Abby: Kulağa çok hoş geliyor. Arkadaşım bahar tatilinde İtalya’daydı ve bana bu gerçekten güzel makarnayı geri getirdi ve ben onu hazırlamanın bir yolunu düşünmeye çalışıyordum. Bunun için çok süslü bir şey yapmak istemiyorum, bu yüzden kulağa mükemmel bir şey gibi geliyor.

Ali: Kesinlikle.

Abby: Sıradaki sorum üniversite öğrencileri için biraz özel. Gerçekten yetersiz donanımlı bir kolej mutfağı gibi şeyler yapmak için bazı tarifler veya genel olarak sadece ipuçları nelerdir?

Ali: Komik çünkü son zamanlarda neden hala üniversitedeymişim gibi yemek yaptığım hakkında bir hikaye yazdım. Çünkü herkesin akşam yemeğini pişirirken, ister finansal ister zaman, ister coşku veya ekipman olsun, sınırlamaları olduğunu hissediyorum ve üniversitede tüm bunlar aynı anda oluyormuş gibi. Bu yüzden sadece klasik bir üniversite yemeği gibi hissettiğim makarna yaptığımı hatırlıyorum. Su kaynatmak için büyük bir tenceremiz vardı. Çok fazla tahıl salatası yapardım ve sanırım bunun nedeni, içine fasulye veya konserve ton balığı koyabileceğiniz veya herhangi bir şeyve sonra sonsuza kadar saklanan gevrek sebzeleri ekleyin. Ama yine de böyle yiyip pişirdiğimi düşünüyorum – sanki büyük bir tencerede bir şey yapıyormuşum ve sonra sahip olabileceğim ürüne göre değiştiriyorum.

Abby: Bu iyi bir öneri. Ve eğer bir yemek salonundaysanız ve sahip olduğumuz bazı şeylere erişiminiz varsa, onları listeleyeceğim: Vermont’ta olduğumuz için gerçekten iyi tereyağımız var. Gerçekten kötü sahte Parm’ımız var, zeytinyağımız var, pestomuz var, tamam marinaramız ve kırmızı pul biberimiz var. Buna dayanarak, yemekhanede ne tür bir makarna toplarsınız? Ne ararsın?

Ali: Aman Tanrım. Bu, “Doğranmış!” Gibidir. Ve biz bunu zaten pişmiş makarnayla mı yapıyoruz?

Abby: Evet. Tıpkı penne ya da papyon gibi klasik yemekhane eşyalarına benziyor.

Ali: Biberli gibi etiniz var mı ya da…

Abby: Evet, çoğu zaman sosis var.

Ali: Yani bir yön, marinara artı sosis veya domuz pastırması gibi gerçekten lezzetli bir et gibi olurdu. Ve sonra, zeytin veya kapari gibi tuzlu şeyleri seviyorsanız, temelde gelişmiş bir şekilde tuz ekleyen malzemeler hakkında düşünün. Yani sadece tuz eklemiyorsunuz, aynı zamanda umami, büzgülü, salamura bir şey oluyor. Ve onu lezzetli hale getirmek için o sosu pişirmek zorunda değilsiniz. Sıcaklığı müstehcenlik gibi düşünün – kırmızı biber gevreğiniz varsa veya hatta acı sos ekliyorsanız. Üniversite yurdu yemeklerinden kurtulmanın yolu her şeye acı sos sürmekmiş gibi hissediyorum. Ayrıca, çay alanında olduğu gibi sıcak suyunuz varsa, bunu hızlı bir makarna fagioli yapmak için kullanabilirsiniz – temelde marinara sosu, biraz kaynar su, makarna, fasulye ve ardından herhangi bir sebze ve pesto gibi…

Abby: Bekle, bu gerçekten harika bir fikir, onu yazacağım.

Abby: İdeal gününüzde kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeğiniz ne olurdu? Sadece üç öğün yemek gibi. İnsanlara sormayı en sevdiğim soru bu.

Ali: Vay canına. Peki. Kahvaltı: Muhtemelen gerçekten basit omlet veya gerçekten iyi ekmekli gerçekten çıtır kızarmış yumurta gibi, hepsi bu. Ve sonra öğle yemeği için. Hmm. Pekala, bırak akşam yemeği yapayım, sonra öğle yemeğime geri dönerim. Akşam yemeği şöyle olurdu, diyelim ki yazın geldik. Yani ya pan con tomate gibi ya da Caprese ya da Yunan salatası gibi bir şey ve ardından ızgarada bir protein olurdu. Sadece gerçekten basit ızgara tavuk ve sonra belki iki salata. Evet, tamam o halde öğle yemeğine dönelim. Kahvaltı yaparsam, genellikle öğle yemeği yemem, ama sadece ton balığı salatası veya iyi ekmek üzerine yumurta salatası hayranıyım. Çok ekmek yiyorum, her yerde çok tost var.

Abby: Bunlar iyi cevaplar. O akşam yemeği gerçekten ailemin yazın yiyeceği bir şeye benziyor.

Ali: Gününüz nasıl olurdu?

Abby: Kahvaltıda, nektarin, kiraz ve şeftali gibi yaz meyveleri gibi gerçekten iyi taze meyve içeren gerçekten lapa lapa iyi bir hamur işi gibi bir çeşit hamur işi olabilir. Sonra buzlu bir latte. Bu benim kahvaltım gibi hissediyorum, kesin olarak çözebildiğim tek kahvaltı kahvaltı, ama diğer öğünlerim muhtemelen makarna veya suşi olmalı, ama hangisinin hangisi olduğu umurumda değil. Makarna muhtemelen Marcella’nın bolonezidir. Ve sonra öğle yemeği, sadece suşi derdim çünkü neden olmasın.

Ali: Evet, bu harika, ben de menünüzü favori menüm olarak alırdım!

Abby: Tamam, son soru. Yemek yapmaya nasıl başladınız?

Ali: Aşçı bir ailede büyümenizi seviyorum. Annem, kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği ya da atıştırmalık olsun, her zaman yemek yapardı. Sanırım onu ​​izleyerek öğrendim ve o kadar çok yemek kitabı vardı ki, küçükken hep yemek kitapları okur ve deneyler yapardım. Ve üniversiteye gittiğimde, yemek salonuna bağımlı kalmamak için nasıl yemek yapacağımı bulmam gerekiyordu. Sonra bir yemek kitabı yayıncısında staj yaptım, bu yüzden devam eden çok sayıda el yazması ve yemek kitabı okumak çok yardımcı oldu. Stajyerken tanıtım ve pazarlamadaydım ve mezun olduktan sonra editörlüğe geçtim. Bu süre zarfında çok şey öğrendim.

Abby: Çok havalı. Şu an staj falan bulmaya çalışıyorum. Bu yüzden diğer insanların bunu nasıl yaptığını merak ediyorum.

Ali: Ne ile ilgileniyorsun?

Abby: Şu anda podcasting konusunda gerçekten bir şeyler bulmak istiyordum. Podcast’leri seviyorum. Bir radyo programım var ama yemek podcast’i olmasını çok isterim. Gerçekten sahip olduğum bir yemek podcast’im yok Gerçekten şu an içine. tavsiye ettiğiniz var mı?

Ali: Seviyorum demek Samin.

Abby: Ey! Ben de.

Ali: Bu benim için mükemmel bir yemek podcast’i gibiydi, çünkü sorular çok ilginçti ve çok şey öğrendim, ama sonra Food 52’de bu var podcast ağıve bazı yeni şeyler deniyorlar. gibi Bana Bir Tarif Oynat, birisi size bir yemeğin içinde gezdirmeyi sevecektir. Bence bu harika bir fikir, yemek pişirmeyi dinlemek eğlenceli. Yemek pişirmeyi ve sesleri duyduğunuz pek çok podcast yok, ne demek istediğimi anlıyor musunuz? Ki bence kaçımız yemek programları izliyor gibi. Sanki arka planda gevezelik ediyormuş gibi.

Abby: Evet güzel. Benimle konuştuğun için çok teşekkür ederim. Kitabınızı gerçekten, gerçekten, gerçekten çok seviyorum ve şaka yapmıyordum. Gelecek yıl süitimi mutfaklı alırsam, o sayfaları buzdolabıma asacağım.

Ali: Vay canına, bu beni gerçekten mutlu edecek. Çok teşekkür ederim. Seninle tanışmak harikaydı.

Teşekkürler Ali! Kitabınızı seviyoruz! Akşam yemeği hayal ediyorum kitap satılan her yerde bulunur.

(Fotoğraflar Akşam yemeği hayal ediyorum ile Mark Weinberg.)

Yazdırma Dostu, PDF ve E-posta

Leave a Reply

%d bloggers like this: