Akşam Yemeği: Bir Aşk Hikayesi MVP: Çifte Hardallı Patates Salatası

Geçen hafta Anma Günü yemeğiniz için yemek tarifleri toplarken, yıllar boyunca yaklaşık 100 kez hazırlayıp atıfta bulunmama rağmen, barbekü garnitürüne özel bir yazı yazmadığımı öğrendiğimde şok oldum. diğerlerinden daha fazlasını yaptı: Duble Hardallı Patates Salatası. İlk olarak bir Mark Bittman yemek kitabında tarifin bir versiyonunu bulduk – burada 90’ların sonundan bahsediyorum, bu ne kadar koruyucudur – ve bunun güzelliği, herhangi bir hardal, herhangi bir sirke ile değiştirebilmenizdir. Etrafınızda ne olduğuna bağlı olarak herhangi bir bitki, ancak bunu en sık yaptığımız yol şudur.

Duble Hardallı Patates Salatası

3 pound küçük sert patates (kırmızı, beyaz, Yukon altın) soyulmuş ve yarıya bölünmüş (parçaların kabaca aynı boyutta olmasını istiyorsunuz, bu nedenle özellikle büyük bir patatesiniz varsa, belki üçe bölünmüşse, kararınızı kullanın)
1 1/2 tepeleme yemek kaşığı tam tahıllı hardal
1 1/2 tepeleme yemek kaşığı Dijon hardalı
⅓ fincan kırmızı şarap sirkesi (veya Trader Joe’nun beyaz balzamik)
tuz ve taze çekilmiş karabiber
1/3 su bardağı zeytinyağı
2 yemek kaşığı doğranmış taze dereotu
2 yemek kaşığı doğranmış taze fesleğen
1 demet taze soğan, sadece beyaz ve açık yeşil kısımlar, doğranmış (yaklaşık 1/4 fincan) veya kıyılmış kırmızı soğan

Patatesleri büyük bir tencereye ekleyin ve bol tuzlu suyla kaplayın. Bir bıçak patateslerin arasından kolayca geçinceye kadar yaklaşık 15 dakika hafifçe kaynatın. Patatesleri az pişirmek istemezsiniz ama aynı zamanda yapılarını da korumaları gerekir. Patatesler haşlanırken büyük bir kaseye hardalları ekleyin. Sirke, tuz ve karabiberle çırpın, ardından zeytinyağı. Patatesler pişirmeyi bitirdiğinde, süzün ve işlenip dilimleninceye kadar soğumaya bırakın. Bunları gösterildiği gibi kalın diskler halinde dilimleyin, ardından hafifçe ılık patateslerin sosu emmesi için kaseye hafifçe atın. Otlar ve yeşil soğan (veya soğan) ekleyin ve birleştirmek için fırlatın.

Tariflerimi (ve podcast’leri, okuma kayıtlarını ve bu blogda yazanlardan çok daha fazlasını) doğrudan gelen kutunuza ulaştırmak için, bültenime abone olun.

Yazdırma Dostu, PDF ve E-posta

Leave a Reply

%d bloggers like this: