Air Fritöz Patates Derileri Tarifi

Bu web sitesi, size tarifler sağlayabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı okuyun.

Fritöz patates kabukları, herkesin seveceği hızlı ve kolay bir meze veya garnitür! Artık pişmiş patatesler, peynir, pastırma parçaları, ekşi krema ve yeşil soğan ile doldurulmuş çıtır ve yumuşak patates kabuklarına dönüşür.

Bu ev yapımı patates kabuğu tarifi, oyun günü için mükemmel bir mezedir. TGI Fridays gibi tadı var ama daha iyi çünkü fritözünüzde pişirmek için yeterince kolay. Go-mezelerimden birkaçı daha jalapeno poppers, bu küçük dumanlar ve kolay hava fritöz yumurta ruloları.

Ekşi krema, yeşil soğan ve domuz pastırması ile süslenmiş büyük beyaz bir tabakta fritöz patates kabuklarının üst görünümü. Yanında küçük bir kase ekşi krema.

Hava Fritöz Patates Derileri

Bu harika patates kabuklarını tatmak için sabırsızlanıyorum. Dışı gevrek, daldırma için kolayca elde tutulan veya çatalla kesilecek kadar yumuşak olan güzel bir kabuk verir. O kadar lezzetli ve lezzetli ki, bu fritöz patates kabukları, onları yaptığınız anda yok olacak!

Fritöz tarifleri hayatı çok kolaylaştırıyor. Eğer sahip değilseniz, bir tane almanızı şiddetle tavsiye ederim. İhtiyacım olduğunu düşünmedim ve şimdi en çok kullandığım mutfak aletim. En sevdiğim fritöz tariflerimden bazıları bu tavuk, bu mükemmel biftek ve bu kavrulmuş patates.

Patates Kabukları İçin Malzemeler

Russet patateslerinin daha kalın olduğu ve bu patates kabukları için en iyisini bir arada tuttuğu bilinmektedir. Kesmek ve oymak için daha güçlü patateslerdir. Patatesinizi tüm mallarla doldurun ve mükemmel olana kadar kızartın! Kesin ölçümler için gönderinin altındaki tarif kartına bakın.

 • Patates: Russet patatesleri en iyisidir çünkü mükemmel boyuttadırlar.
 • Zeytin yağı: Bu, patateslerin kabuklarını kaplar ve dışının çıtır olmasını sağlar.
 • Tuz ve biber: Tat vermek için tuz ve karabiber ekleyin!
 • Peynir: Fırınlanmış patatesin üzerine serpin. Colby Jack benim en sevdiğim peynir ama çedar peyniri kullanmaktan çekinmeyin.
 • Domuz pastırması: Pişirin ve üstüne parçaları kırın.
 • Yeşil soğanlar: Eklenen lezzet için doğrayın ve üstüne biraz ekleyin.
 • Ekşi krema: Patates kabuklarınıza daldırmak veya bir dollop koymak için harika. Çiftlik giyinme de lezzetlidir!

Hava Fritöz Patates Derileri Yapımı

Bu meze veya garnitür, hızlı bir yemeğin servis edilmesi için en iyi ve en kolay tariflerden biridir. Her bir patates kabuğunu kesin ve dikkatlice boşaltın. Bu tarif iki katına çıkarmak için bile harika. Bunları gruplar halinde pişirmeniz gerekecek.

 1. Patatesleri Hazırlayın: Patatesleri uzunlamasına ortadan ikiye kesin. 1⁄4 inçlik bir “kenar” bırakarak eti içeriden dikkatlice çıkarmak için küçük bir kaşık kullanın.
 2. Yağlı Fırça: Patatesleri zeytinyağı ile fırçalayın, ardından tuzlayın.
 3. Hava Fritözüne Yerleştirin: Patatesleri, kesilmiş tarafı yukarı gelecek şekilde fritöz sepetine yerleştirin.
 4. Aşçı: içinde pişirin fritöz 375 ° Fahrenheit’te 6 dakika veya altın ve yumuşak olana kadar.
 5. Peyniri Ekleyin ve Pişirmeye Devam Edin: Sepeti açın ve peyniri her patates kabuğunun içine eşit şekilde serpin. Altı dakika daha veya peynir eriyene kadar pişirmeye devam edin.
 6. Garnitür Patates Derileri: Kabukları sepetten çıkarın ve ekşi krema, domuz pastırması ve dilimlenmiş yeşil soğan ile doldurun.
 7. Zevk almak: Mükemmel garnitür, meze veya oyun günü yemeği olarak sıcak servis yapın!
İlk işlem fotoğrafı, içi oyulmuş fırınlanmış patateslerdir. İkinci işlem fotoğrafı, zeytinyağının patates kabuklarına fırçalanmasıdır. Üçüncü işlem fotoğrafı, hava fritözüne yerleştirilen patates kabuklarıdır. Dördüncü işlem fotoğrafı, hava fritözündeki patates kabuklarına eklenen rendelenmiş peynirdir.

Mükemmel Patates Derileri İçin İpuçları

İşte çıtır çıtır fritöz patates kabukları yapmanın bazı hızlı ve kolay yolları. Bunlar yaptığınız en iyi meze veya garnitür olacak! Çocuklarım her zaman bunları yapmamı isterler ve benim de favorim oldukları için umurumda değil!

 • Patates Boyutu: Mümkünse büyük patatesleri ve rusları seçmek en iyisidir. Bunlar en güçlü olacak ve pişirildiğinde en iyi şekilde duracak.
 • Serin: Patatesleri kesmeden önce tamamen soğumaya bırakın. Çok erken kesilirlerse dağılırlar.
 • Kesme: Patates kabuğu üzerinde uzunlamasına kesin. Patatesin içini dikkatlice kaşıkla. Stabiliteye yardımcı olması için patatesin yaklaşık ¼ inçini bırakın.
 • Daha fazla yemek tarifi: Bu sarımsaklı çiftlikte patates püresi veya patates püresi yapmak gibi daha fazla tarif için içi boş patates parçalarını saklayın.

Ekşi krema, yeşil soğan ve domuz pastırması ile süslenmiş bir hava fritözündeki patates kabuklarının üst görünümü.

Artık Patates Derilerini Saklamak

Artık hava fritöz patates kabuklarınız varsa, daha sonra tadını çıkarabilmeniz için bunları doğru şekilde sakladığınızdan emin olun! Artıkları doğru bir şekilde saklamak önemli olduğundan, nasıl yapılacağına dair birkaç ipucu buldum!

 • Buzdolabında: Soğuduktan sonra hava geçirmez bir kapta saklayın ve buzdolabınıza koyun. 4 güne kadar dayanacaklar! Servis yapmadan hemen önce ekşi krema, domuz pastırması ve yeşil soğan eklemediğinizden emin olun.
 • Yeniden ısıtmak için: Tekrar ısıtmak için patates kabuklarını tekrar fritöze ekleyin ve 350 derecede 3-4 dakika pişirin. Topingleri istediğiniz gibi ekleyin!

Ekşi krema, yeşil soğan ve domuz pastırması ile süslenmiş bir hava fritözündeki hava fritözü patates kabuklarının yakından görünümü.


 • Patatesleri uzunlamasına ortadan ikiye kesin. 1⁄4 inçlik bir “kenar” bırakarak eti içeriden dikkatlice çıkarmak için küçük bir kaşık kullanın.

 • Patatesleri zeytinyağı ile fırçalayın, ardından tuzlayın.

 • Patatesleri, kesilmiş tarafı yukarı gelecek şekilde fritöz sepetine yerleştirin.

 • Hava fritözünde 375 Fahrenhayt’ta 6 dakika veya altın rengi ve yumuşak olana kadar pişirin.

 • Sepeti açın ve peyniri her patates kabuğunun içine eşit şekilde serpin. 6 dakika daha veya peynir eriyene kadar pişirmeye devam edin.

 • Kabukları sepetten çıkarın ve ekşi krema, domuz pastırması ve dilimlenmiş yeşil soğan ile doldurun.

 • Mükemmel garnitür, meze veya oyun günü yemeği olarak sıcak servis yapın!Hizmet: 8

hizmet1patates kabuğukalori145kalori (%7)karbonhidratlar16g (%5)Protein4g (%8)Yağ7g (%11)Doymuş yağ3g (%15)Doymamış yağ1gTekli doymamış yağ3gTrans yağ0.01gKolesterol15mg (%5)Sodyum372mg (%16)Potasyum385mg (%11)Lif1g (%4)Şeker1g (%1)A vitamini144 (%3)C vitamini5mg (%6)Kalsiyum76mg (%8)Ütü1mg (%6)

Tüm beslenme bilgileri üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Meze, Garnitür, Snack

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelime hava fritözü, hava fritözü patates derileri, oyun günü

Leave a Reply

%d bloggers like this: