Air Fritöz Domuz Bonfile Tarifi

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı okuyun.

Akşam yemeği hava fritözünde her zaman daha kolaydır ve bu yumuşak ve sulu fritöz domuz bonfile bir sonraki hafta içi yemeğinizin kahramanı olacaktır. Domuz etinize harika bir lezzet veren lezzetli bir baharat karışımıyla marine edilmiş yağsız bonfile.

Bu bonfilenin fritözde ne kadar hızlı piştiğini ve ızgarayı yakmam ya da fırınımı ısıtmam gerekmemesini seviyorum. Fritözde pişirmek için diğer favori tariflerimden birkaçı bu harika tavuk, bu bagetler veya bu sulu biftek içerir.

Fritözde pişmiş dilimlenmiş domuz bonfilesinin üst görüntüsü. Taze maydanozla süslenir.

Air Fritöz Domuz Bonfile Tarifi

Marine edilmiş bonfilenizi pişirmek için hava fritözü kullanmaktan daha kolay olamaz! Turşu hızla bir araya gelir ve tonlarca lezzet vermek için bonfilenin her tarafına sürülür. Domuz bonfilesinin ne kadar yağsız olduğunu seviyorum ve bir kez mükemmel bir şekilde pişirildiğinde, yumuşak ve sulu ve ona hizmet etmeyi seçtiğim herhangi bir şekilde hazır.

Bu tarifle misafirlerimi etkilemeyi çok seviyorum! Daha önce de söylediğim gibi, onu fritöze atıp ardından servis etmek istediğim yan yemeklere odaklanmak çok uygun. Bu tarif, akşam yemeği hazırlamak için fazla zamanınız olmadığı geceler için idealdir. Ana yemek olarak fritöz tarifleri pişirmek, uzaklaşmamı ve yemeğin geri kalanına odaklanmamı sağlıyor. Bu bonfileyi en sevdiğim yanlardan bazıları bu patatesler, bu popüler kuşkonmaz tarifi veya yaz aylarında bu makarna salatası.

Air Fritöz Domuz Bonfilesi Yapmak İçin Hangi Malzemelere İhtiyacım Var?

Bu tarif için ihtiyacınız olan tek şey domuz bonfile ve marine malzemeleri. Domuz eti çoğu markette bulunabilir ve marine malzemeleri kilerinizde temel öğelerdir. Bu kadar kolay! Kesin ölçümler için gönderinin altındaki tarif kartına bakın.

 • Domuz bonfile: Tek ihtiyacınız olan yaklaşık 2 pound olan bir domuz bonfile.
 • Zeytin yağı: Bu, nem eklemeye ve lezzetli baharat karışımını ete emmeye yardımcı olur.
 • Sarımsak: Kıyılmış sarımsak en iyi lezzeti ekler!
 • Esmer şeker: Tatlı, tuzluyu tamamlar.
 • Biber tozu: Bunun eklediği tekmeyi seviyorum.
 • Kimyon: Kimyonun ılık topraksı aroması etin üzerine çok yakışıyor.
 • Soğan tozu: Bence soğan tozu her şeyde olmalı!
 • Kurutulmuş kekik: Domuz eti vurgulayan lezzetli bir bitki.
 • Koşer Tuzu: Tuz, tarifteki tüm lezzetleri artıracaktır.
 • Biber: Tuz asla bibersiz olmamalı! Biber de lezzeti arttırır.

Hava Fritöz Domuz Bonfile Nasıl Yapılır

Bu domuz bonfile 30 dakikadan daha kısa sürede hazır ve masanın üzerinde! Misafirlere de hizmet vermek oldukça etkileyici. Tüm ayrıntılı talimatlar için tarif kartını takip edin.

 1. Domuz bonfile hazırlayın: Altına bir bıçak kaydırarak gümüş deriyi domuz filetosundan çıkarın. Ardından bıçakla keserken gümüş alanı yavaşça çekin.
 2. Baharatı ovun: Esmer şeker, pul biber, kimyon, kekik, soğan tozu, tuz ve karabiberi küçük bir kapta birleştirin.
 3. Birleştir: Zeytinyağı ve sarımsağı ilave edin ve birleşene kadar karıştırın. Karışımı tüm bonfile üzerine sürün.
 4. Ön ısıtma: ön ısıtma fritöz 400° Fahrenheit’e kadar.
 5. Aşçı: Domuz bonfilesini hava fritözü sepetine yerleştirin ve 16-17 dakika veya domuz eti 145 derece Fahrenheit’e ulaşana kadar pişirin (iç sıcaklığı kontrol etmek için bir et termometresi kullanın). Domuz eti dinlenirken yükselmeye devam edeceği için birkaç derece önce fritözden çıkarıyorum.
 6. Bırak dinlensin: Domuz eti dilimlemeden ve servis yapmadan önce en az 5 dakika dinlendirin.
4 işlem fotoğrafı. İlk fotoğraf, malzemeleri bir kapta ovalayın. Baharat, esmer şeker, yağ ve sarımsak. İkinci fotoğraf, karışık ovma malzemelerinin bir kasesidir. Üçüncü fotoğraf, her tarafı ovuşturulmuş çiğ domuz bonfile. Dördüncü fotoğraf fritözde marine edilmiş ve pişmeye hazır çiğ bonfile.

Domuz Bonfile İle Servis Yapacak Yan Fikirler

Bonfileniz pişirilirken, devam edin ve onunla birlikte lezzetli taraflar yapın. İşte bu yemeği tamamlamanız için size ilham verecek en sevdiğim garnitürlerden bazıları!

 • Biraz karbonhidrat ekleyin: Bunu biraz pilav, makarna veya patatesin üzerinde veya yanında servis etmeyi seviyorum!
 • Meyve ve Sebzeler: Eti taze meyveler veya pişmiş sebzelerle eşleştirmek her zaman iyi bir fikirdir. Bu Sarımsaklı Tereyağlı Fasulyeleri veya bu nefis sırlı havuçları seviyorum. Bu domuz bonfile ile ikisi de çok lezzetli oluyor.
 • Biraz ekmeğe ihtiyacın var: Bir akşam yemeği ekmeksiz bile rekabet eder mi? Bu kolay 1 Saatlik Ruloları deneyin. Herhangi bir yemekle mükemmel giderler ve yapmak bütün gün sürmez!

Fritöz sepetindeki bitmiş pişmiş domuz bonfilesinin üst görüntüsü ve taze maydanozla süslenmiş.

Artıklar Nasıl Saklanır ve Yeniden Isıtılır

Hava fritözündeki artıkları yeniden ısıtmak, hava fritözümü kullanmanın en sevdiğim yollarından biridir. Benim gibi bağımlısı olacağını biliyorum ve sana nasıl olduğunu söylemek için sabırsızlanıyorum! İlk olarak, fazladan domuz bonfilenizi saklamak için verdiğim ipuçlarına uyun.

 • Buzdolabında: Kalan domuz eti soğumaya bırakın ve ardından hava geçirmez bir kaba koyun. Buzdolabına 3 güne kadar koyun.
 • Yeniden ısıtmak için: Hava fritözünü 350° Farhenheit’e önceden ısıtın. Domuz eti henüz dilimlenmemişse ½ inçlik parçalar halinde dilimleyin. Domuz bonfilesini fritöze koyun ve iyice ısınana kadar 3-4 dakika pişirin! Dondurulmuş halde yeniden ısıtma yapıyorsanız, et tamamen ısınana kadar yeterli süre ekleyin.

Siyah bir tabakta pişmiş dilimlenmiş bonfile fotoğrafını kapatın. Yanında maydanoz sapı ile süslenir.


 • Altına bir bıçak kaydırarak gümüş deriyi domuz bonfilesinden çıkarın. Bıçakla keserken gümüş alanı yavaşça çekin.

 • Esmer şeker, pul biber, kimyon, kekik, soğan tozu, tuz ve karabiberi bir kapta birleştirin.

 • Zeytinyağı ve sarımsağı ekleyin ve birleşene kadar karıştırın. Karışımı tüm bonfile üzerine sürün.

 • Hava fritözünü 400° Fahrenheit’e önceden ısıtın.

 • Domuz bonfilesini hava fritözü sepetine koyun ve 16-17 dakika veya domuz eti 145 ° F’ye ulaşana kadar pişirin. Domuz eti dinlenirken yükselmeye devam edeceği için birkaç derece önce fritözden çıkarıyorum.

 • Domuz eti dilimlemeden ve servis yapmadan önce en az 5 dakika dinlendirin.Hizmet: 8

hizmet3onskalori248kalori (%12)karbonhidratlar6g (%2)Protein32g (%64)Yağ10g (%15)Doymuş yağ2g (%10)Doymamış yağ1gTekli doymamış yağ6gTrans yağ1gKolesterol98mg (%33)Sodyum480mg (%20)Potasyum641mg (%18)Lif1g (%4)Şeker4g (%4)A vitamini217İÜ (%4)C vitamini1mg (%1)Kalsiyum30mg (%3)Ütü2mg (%11)

Tüm beslenme bilgileri üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Akşam yemeği

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelime 30 dakika

Leave a Reply

%d bloggers like this: